ТОП 7 платформ для покращення навчання: переваги і недоліки

Семаковська Тетяна 19:18, 7 Вересня 2022

305625119 375004784847881 6432407967229500521 n 9a5b5Життя триває й українські діти повинні мати змогу отримувати освіту не дивлячись ні на що.  Сьогодні ми поговоримо про сім освітніх платформ, які відібрала наша редакція, що допоможуть краще вчитись й розвивати свої навички. Поговоримо про переваги та недоліки кожного сайту й покажемо, що українці роблять гідний контент.   

Українські сервіси, які допоможуть в навчанні

Prometheus та EdEra – найпопулярніші та найбільші платформи онлайн-освіти в Україні. На них можна знайти курси як від українських науковців, так і від міжнародних вчених. На сайтах можна покращити рівень іноземних мов, розібратись з прогалинами в шкільних предметах, підготуватись до ЗНО/НМТ. Більшість курсів є безкоштовними й надають сертифікати після завершення навчань, які школярі можуть в подальшому прикріплювати до свого резюме не тільки в інститут, а й на роботу. Також слід відмітити, що на сайті є не тільки курси для навчання, а й гарна бібліотека з сучасними підручниками. На сторінці EdEra Books регулярно оновлюються матеріали, а книжки можна читати в онлайні або безкоштовно завантажувати для офлайн користування. 

 Безпечне навчання у воєнний час

 

Теми, на які можна знайти відповіді на сайті ОСВІТОРІЯ. Скрін з сайту. 

 Навчання у воєнний час має свої особливості. Саме для того, щоб розуміти як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях була створена платформа ОСВІТОРІЯ. Сайт де батьки та вчителі зможуть знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану. 

Переваги платформы ОСВІТОРІЯ: сайт постійно оновлюється та містить в собі інформацію не тільки про освіту, а про можливості отримання допомоги під час війни загалом. А зручний та інтуїтивний інтерфейс, який не дає змоги загубитись на сайті. 

Прогалини: містить тільки інформативний характер й не має практичної допомоги щодо навчання.

Безкоштовна освіта світового рівня

Некомерційна організація Khan Academy створила платформу, що містить понад 4000 мікролекцій з темами шкільної програми. Проєкт створено спеціально для допомоги школярам отримувати знання в будь яких умовах світу. 

Переваги Khan Academy: платформа націлена саме на шкільну програму й не містить в собі “зайвих” курсів. Проєкт надає можливість навчатись не тільки школярам, а й ставати в нагоді батькам та вчителям зі всього світу. 

Прогалини: відсутність на сайті інтенсивів з гуманітарних наук. На сайті відсутня українська мова, тому прийдеться слухати лекції російською або англійською. 

Освіта буває цікавою

Сторінка WiseCow. Скрін платформи.

 Українська відеолекторія WiseCow показали новий підхід до вивчення української історії та культури. Неформальний підхід, яскрава картинка та пояснення “молодіжною” мовою. Сайт наразі має дев’ять категорій:  література, кіно, мистецтво, історія, журналістика, мода, міста і соціум, де знаходяться до чотирьох курсів в кожній категорії. 

Переваги проєкту WiseCow: лекції тривають до 10 хвилин, що дозволяє знайти час для перегляду та не перенавантажитись. Сайт містить не тільки освітні лекції, а також зібрав в собі карту з неформальними просторами всієї України, де ви зможете знайти та отримати неформальну освіту в новому місці. 

Прогалини: доволі обмежена кількість лекцій та нерегулярне оновлення сайту. 

Міжнародна компанія для України

Компанія Google створила платформу для онлайн-навчання. Українська команда Google наразі містить в собі дев’ятнадцять освітніх програм для саморозвитку та набуття нових навичок. 

Переваги проєкту Укранська команда Google: компанія надає сертифікації, які підходять для підвищення кваліфікацій та катуються в багатьох компаніях 

Прогалини: курси є більш специфічними й підійдуть для учнів старших класів або студентів, щоб зрозуміти свій майбутній напрямок.  

 А як без вчителів?

Багатьом школярам складно самостійно почати навчатись, але зараз не завжди можна знайти гроші на додаткові заняття. Саме для цього був створений проєкт Let’s shake hands. Школярі можуть знайти собі безкоштовного викладача та домовитись про заняття. Логістика сайту дуже легка, а викладачі підлаштовуються під вас й розмовляють тією мовою, якою вам легше сприймати матеріал. Тут можна розраховувати на індивідуальний підхід та репетитора, що буде акцентувати увагу на особистих прогалинах. 

Переваги Lat’s shake hands: вся комунікація ведеться через телеграм-бот та легко організовується перше заняття. Можна самостійно обирати графік та налаштуватись на навчання. Спілкування з живою людиною-професіоналом важко замінити відеолекціями. 

Прогалини: немає контролю подальших занять. Проєкт організовує тільки першу зустріч, а подальша комунікація залежить тільки від учня та викладача. 

 

 

Матеріал підготувала Софія Бамбуля.

Матеріал підготовлено в межах програми «Сильні медіа – сильне суспільство», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору авторів.

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]