Покохай мене такою: як три жінки прийняли свою зовнішність

Семаковська Тетяна 20:35, 12 Вересня 2021

IMG 3813 Facetune 09 09 2021 23 36 40 45edd«Усі проблеми пов‘язані із комплексами це одна обширні проблема сприйняття себе. До цього відноситься усе, і якщо тобі не подобається твій ніс, або тіло і так далі, головне вирішення усіх цих проблем може бути лише сприйняття себе», – говорить сертифікована когнітивно-поведінкова психотерапевтка Інна Доля.

За її словами, на формування комплексів впливають багато факторів: “Яке відношення були у родині цієї людини, так звані дитино-батьківські відносини, адже можливо людина не отримала достатньої підтримки та любові від батьків. Соціум людини, її оточення: чи підтримують вони її, а можливо навпаки тільки принижують. Важлива також спадковість: можливо, були складні пологи, або мати не хотіла цю дитину”. 

У підлітковому віці Ліза вперше зіштовхнулася з акне: на її шкірі почали з’являтися висипи. Вона мріяла про акторську професію, але розуміла: з проблемною шкірою це буде важко зробити. Це породжувало в ній сумніви і відштовхувало від найголовнішої людини –  – від себе.

«Підлітки бувають дуже жорстокі, якщо ти чимось відрізняєшся. Байдуже,  це зовнішність, або стиль в одязі, або   потайливість в поведінці – це все стає підставою для булінгу.  Це сталося і зі мною”, – розповідає Ліза.

IMG 3813 Facetune 09 09 2021 23 36 40 45edd

Ліза говорить, що її обличчя  стало об’єктом насмішок і булінгу, однокласники ображали її лайливими словами.

“Одного разу мій однокласник навіть облив мене чаєм в їдальні нашої школи.  Все тому, що я почала ігнорувати його образи в мою сторону.Але у мене була мрія стати акторкою.  Через сильний тиск на мене в школі, я була невпевнена в тому, що моя мрія втілиться. Єдиною людиною яка казала що я все зможу була моя мама. Ми живимо вдвох, в мене нема тата. І мама це моя найголовніша підтримка. Коли я закінчила школу, а в цілому і цей ад який там був, я вирішила почати все з чистого аркушу. На Вступних іспитах я зрозуміла що обличчя для актора це дійство важливо, але найважливіше це твоя харизма та амбіції. Я показала прийомній комісії усе на що я здатна і у мене вийшло!  Зараз я вже на третьому курсі спеціальності «Акторська майстерність» З того моменту я зрозуміла що проблеми, страхи і невпевненість були лише у мене в голові».

«Так підлітки часто бувають дуже жорстокими. Але треба розуміти, що жорстокість в них це ті проблеми, які живуть в них. Можливо у їх сім‘ї якісь кардинальні зміни, або в них самих є такі комплекси. Це треба розуміти. Дивлячись на те, як Ліза впоралася зі своєю проблемою, ми бачимо, що в неї була мама, яка її підтримувала. Без підтримки вона сама навряд змогла б впоратися. В таких випадках дуже важлива підтримка», – коментує історію Лізи Інна Доля.

Катерині 19 років і вона також навчається на актора. Попри те, що Катя носить речі розміру S, вона довгий час вважала себе повною, а також  довго боролася із зайвою вагою, якої не було.

 «З самого маленького віку я ніколи не була худою дитиною.  Одяг, як я пам’ятаю, мені завжди купували на два, а то і на три розміри більше.  Мама мені казала: ”Та це з віком пройде, витягнешся, будуть за тобою натовпи женихів бігати”».

IMG 3815 20b5b

Перші комплекси Катя отримала в школі. Вона сиділа за однією партою з хлопцем, який їй подобався, проте вважала, що він не зверне увагу на таку дівчину, як вона: 

“Одного разу він назвав мене коровою. З того моменту і почалися комплекси. У 14 років я прийняла рішення, що потрібно схуднути.  Я перепробувала масу дієт. Щодня приходила зі школи і шукала нові в інтернеті.  Дійшло все до того, що я ненавиділа відображення в дзеркалі. Вранці я рахувала калорії, а вдома заїдала всі проблеми і комплекси.  Ну а як ще? Адже любляча бабуся завжди готувала щось смачне.

 Дійшло все до того що я не худла, а навпаки гладшала.  Я могла тижнями голодувати, але як тільки починала їсти, вага тільки додавався.  Я не пам’ятаю свого шкільного життя в цей період, адже мозок був зосереджений на тому, що б поїсти.

 Все змінилося зі зміною середовища –  я вступила в інститут.  Коли перше півріччя добігало кінця, я вже забула про свої комплекси, адже потрібно було добре здати сесію.  Пам’ятаю, що ми ночі не спали, готувалися до іспитів, там було зовсім не до їжі.  Дляменесталонесподіванкоющоніхтоізлюдейвінституті не звертав уваги на мою зайву вагу. Можливо це тому що її вже давно не було?

Після закінчення сесії я розмовляла із своєю сусідкою на тему зайвої ваги. Вона мені доводила що я струнка і гарна, але комплекси у моїй голові мені не давали в це повірити. Вона запропонувала встати на ваги, я довго відмовлялася адже для мене це було порівняно із вогнем. Але вона була дуже вперта. На свій страх і ризик зважилася на них встати. І тут прийшло усвідомлення … “Я ж давно вже не та пампушка, яку я бачила в дзеркалі!”  Виявляється я і в школі не була сильно повною, це мені все вселили однокласники.  Я прийняла себе і відчуваю себе просто найнезламнішою особистістю».

38504A46 D6F5 4A42 85C6 5B320AC738FE e6767

Настя в минулому була успішною моделлю. Але після народження доньки, у неї з’явилися розтяжки.  

«Навесні 2020 року в мене народилася донька, ми назвали її Алісою.  Більше п’яти років я працювала за кордоном, брала участь в показах,  фотосесіях.  На одному з таких показів я зустріла свого чоловіка.  Він часто захоплювався моєю фігурою і зовнішністю загалом, я думаю, що саме на це він звернув увагу спочатку,  а потім він дізнався про  глибину моєї душі.

 Коли я була вагітна Алісою, я дуже переживала за те, щоб у мене не з’явилися розтяжки на тілі.  Мені тоді здавалося, що якщо моє тіло буде не таким як раніше, то мій чоловік не буде любити мене.  Але розтяжки  виявилися неминучими.  Вони все-таки з’явилися.

 Пізніше я почала переживати і думати,  що ж я скажу доньці в майбутньому, якщо вона мене запитає про це.  Як я їй розповім, що це все наслідки її народження?  Так, я знаю що це звучить грубо, але ж це так і є.

 Я перепробувала масу кремів, сироваток, масажів. Прочитала багато літератури і в книгах, і в журналах.  Але нічого не допомагало.

 Чоловік бачив, як я страждаю через це, і просто один раз сказав: «Я люблю тебе такою, яка ти є.  Не за тіло, а за твою душу».  Ці слова поміняли моє мислення.  Я стала розуміти, що це природне, і що це навіть красиво. Я перестала боятися вийти на пляж у відкритому купальнику, носити вкорочені футболки.  Я полюбила свої розтяжки. І тепер точно знаю, що не посоромлюся розповісти своїй доньці про те, який шлях пройшла її мама».

За словами психотерапевтки Інни Долі, усі описані вище випадки між собою схожі: «Усі героїні справилися зі своїми комплексами. Комусь допоміг соціум, комусь найближча людина. Без підтримки дуже важко побороти будь-які комплекси.»

Всім дівчатам допомогло впоратися зі своїми комплексами і невпевненістю лише одне – прийняття себе.

Якщо ви переживаєте психологічний дискомфорт, краще звертатися до спеціаліста, бо тільки він професійно може надати допомогу. Ми всі не досконалі, не буває ідеальної людини. Так що притримуватися неіснуючого ідеалу не раціонально. Насолоджуйтесь життям і не слухайте людей, які говорять погані речі. Можливо підтримка набагато більше потрібна їм, аніж Вам.

Конкурсна робота учасниці Школи медіа та візуальних комунікацій Марії Радул.

Проєкт “Разом ми сильніші” підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з компанією “NAS”. Проєкт фінансується фондом “MATRA” Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]