Криза в житті – не мовчи, звернись до психолога. В Бахмуті можна отримати таку допомогу безкоштовно 

Семаковська Тетяна 10:05, 14 Грудня 2020

img top 1 f9095Кризові ситуації, складні життєві умови, депресії, постійно поганий настрій – кожній людині знайоме хоча б одне з перелічених. З цим не треба і не можна жити: хтось справляється самотужки, комусь потрібна допомога психолога. Нажаль, в Україні культура звернення за психологічною допомогою майже відсутня. На щастя, останнім часом фахівці з психічного здоров’я  стали цінуватися не менш, ніж лікарі фізичного тіла. В матеріалі ви дізнаєтесь куди можна звернутись за допомогою психолога в Бахмуті, в Україні, як можна допомогти собі відразу, як раптом стало погано «на душі».

«Причинами кризового стану у людині можуть виступати – вікові кризи, криза шлюбу, екзистенційна криза та ін., а в сучасних реаліях ще й додаткові – військові дії на Донбасі і у світі, економічна криза, посткарантинний стрес та ін. Під час кризових ситуацій людина проживає значний внутрішній дискомфорт, в неї не вистачає сил для адаптації, знижуються наявні енергетичні ресурси. На фізичному рівні це може проявлятися в порушенні сну, травлення, виснаженості. Можуть бути психосоматичні прояви, тобто внутрішнє психологічне напруження може трансформуватися в соматичний симптом, або хворобу», – розказує Олена Ромашка психотерапевт.

психол ff6bd

Результати дослідження психічного здоров’я українців від Міжнародного медичного корпусу за підтримки групи Світового банку 

Якщо не лікувати психологічну хворобу, не розбиратись в собі, затягувати, відкладати на «потім», то крім психологічних проблем з’являться і фізичні.

«Як людина реагує в кризових  життєвих ситуаціях? Спочатку відбувається мобілізація захисних сил організму, на другій стадії – стабілізація, тобто організм намагається відновити свою нормальну роботу, і якщо подразник (стресор) був  дуже сильний чи ситуація тривала довго, то наступає третя стадія – виснаження. На цьому етапі невирішені проблеми ховаються в тілі людини, та, як правило, ведуть до різноманітних  психосоматичних захворювань. Тобто, стрес перетворюється в дистрес (поганий стрес). Дуже важливо на цьому етапі знаходити сили та бажання допомогти собі, звернутись до фахівця, виявити власні ресурси – це все допоможіть пережити кризову ситуацію і вийти з неї з найменшими втратами, а можливо з новим корисним досвідом», – говорить Андрій Кузнєцов бахмутський психолог. 

Тут ви можете подивитися легкі фізичні вправи, що допоможуть відволіктися, якщо вам раптом стало морально погано

Якщо ж психологічне напруження стає відчутним, людині важко впоратись самій, то обов’язково треба звертатись за допомогою. В Бахмуті працює Центр для сім’ї, дітей та молоді. Керівниця закладу Віра Решевська розказує про послуги, які надає їх центр і хоча за нормативами вони повинні допомагати людям, що опинились в складних життєвих умовах, вимушено переміщеним особам, то не відмовляють взагалі нікому.

«Людина отримує первинну психологічну допомогу за телефоном чи особисто, на якій ми  шукаємо проблему. Якщо клієнта влаштовує психолог, то працюємо далі. Люди приходять з різними проблемами: виховання дітей, подавленість від сьогоднішній ситуації, через пандемію. Самі люди різні: за віком, за соціальним статусом. Всім намагаємось надати психологічні поради, мінімізуємо наслідки кризового стану чи перенаправляємо до інших фахівців, а буває і так, що клієнту достатньо бути почутим та виговоритися», – розказує штатна психологиня Гюльшан Агаєва.

публикац 10febТут можна ознайомитись з повним переліком послуг Центру

Снимок 98616Як правило консультація з психологом триває до 60 хвилин

IMG 9860 86779

Центр співпрацює з благодійним фондом «Пролісок», з молодіжним центром «Перспектива», з іншими громадськими організаціями міста, з освітніми закладами, має мобільну бригаду, що реагує на екстрені виклики. Телефон мобільної групи, що надає психологічну екстрену допомогу 0951320481 

Екстрена допомога від психологів бахмутського центру: «Як раптом стало морально погано – відразу випити стакан води, потім зробити дихальну гімнастику, включити релаксуючу музику, згадати приємні запахи, переглянути добрий улюблений фильм»

Допомогу від Центра можна отримати безкоштовно, також в Бахмуті можна звернутись і за платними послугами психолога. Наприклад, в Бахмуті працює Юлія Макагон.

Загалом, системі охорони психічного здоров’я бракує саме безперервності надання послуг, часто люди не знають, навіть, куди можна звернутись за такою допомогою. Далі приведені телефони довіри, головні принципи роботи яких – це анонімність та конфіденційність, за якими ви можете звернутись, якщо поряд немає людини з якою б хотілось поговорити. 

телфон 22006

Проект “Висвітлення медичної реформи у Бахмуті, Краматорську та Костянтинівці» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews. Висновки й точки зору, що висловлені в публікації, є виключно поглядами ГО «Бахмутська Фортеця» і можуть не збігатися з точкою зору USAID чи Internews.

дисклаймер 99681 4ee8a a6cc7

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

Семаковська Тетяна 13:32, 5 Січня 2023

Screenshot 265 902442022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено 601 тис. грн. Скільки коштів виділили для доброустрою міста, медицину та безпеку бахмутян — читайте в матеріалі.

Про це йдеться у звіті Бахмутської міської ради за 2022 рік.

Оборона міста

8 52f07

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Цього року в оборону міста Бахмута було вкладено чимало коштів, розбираємося що і куди пішло.

У 2022 році для військової частини А2227 було надано 1,4 млн. грн. Для закупівлі оргтехніки виділили 400 тис. грн, а для запасних частин до автомобільної техніки – 1,0 млн. грн.  Для ліквідації наслідків надзвичайних та аварійних ситуацій міська рада залучила 850 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання паливно-мастильних матеріалів. Нагадаємо, що ми писали, як працює служба ДСНС в місті.

9 dae71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Водночас на участь в охороні та обороні важливих об’єктів і комунікацій, порушення функціонування яких, чи виведення їх з ладу становить загрозу для населення, було залучено 16 млн. грн. Мова йде про укріплення фортифікаційних споруд залізобетонними конструкціями.

Виділялись також кошти для підтримки нашої армії, зокрема на виконання мобілізаційних та оборонних заходів на території громади. 

Відтак, 11 Прикордонному загону Державної прикордонної служби України (військова частина 2382) надали 2,0 млн. грн.

7 1 537af

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Для придбання  автомобільного транспортного засобу виділити 1,2 млн. грн. Для забезпечення запасними частинами та витратними матеріалами для ремонту та підтримання у справному стані транспортних засобів та спецтехніки міська рада залучила 200 тис. грн. А от для закупівлі засобів зв’язку виділили півмільйона гривень.

Нагадаємо, що ми писали, про важливість сучасних засобів зв’язку у війні

Окремо, міська рада виділила кошти на покращення матеріально-технічної бази військової частини А3880, загалом частині було надано 700 тис. грн. 

За рахунок цих коштів, частину забезпечили предметами та джерелами електроживлення, будматеріалами, електрообладнанням, оргтехнікою та меблями.

Медицина та доброустрій бахмутян

6 1 f1c71

Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Нагадаємо, що з Бахмутської громади евакуювали майже 90% населення, проте в місті все ще залишаються люди. Для підтримки жителів, які відмовляються від евакуації міська рада уклала договір на надання матеріальної допомоги, зокрема для закупівлі хліба в кількості 901 408 одиниць на суму 16,0 млн.грн. Хліб бахмутянам роздають безплатно в пунктах видачі гумдопомоги.

Для забезпечення дотримання санітарних та протиепідеміологічних заходів в 2022 році було виділено 50 тис. грн. Нагадаємо, що в Бахмуті знову почали вивозити сміття. Також виділили 50 тис. грн для закупівлі будматеріалів, електроустаткування та інструментів. 

В 2022 році завдяки благодійникам, які підтримують нашу охорону здоров’я. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута» отримало ліки та медичні вироби на загальну суму 1,3 млн.грн.

Своєю чергою благодійники допомогли і «Багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування м. Бахмут». Медзаклад отримав медичне обладнання, ліки, медичні прилади та вироби на загальну суму 10,1 млн. грн.

Головне фото: Роман Потапенко для Бахмут.IN.UA

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]