Які безплатні операції можуть провести в Бахмутській лікарні у Броварах

Семаковська Тетяна 14:38, 9 Листопада 2023
Роман Чеботенко / ілюстрація Бахмут IN. UA

Лікувально-діагностичний центр КНП “БЛІЛ м. Бахмут” у Броварах працює в евакуації з жовтня 2022 року. За цей час тисячі людей звернулися сюди по допомогу. Це не тільки бахмутяни, але й жителі Броварів, сусідніх містечок та сіл. Згідно з договором НСЗУ (Національна служба здоров’я України) медзаклад проводить безоплатне лікування пацієнтів, а також, за потреби, необхідні операції.

Редакція поспілкувалася із медичним директором з хірургічного напрямку роботи Романом Чеботенко, аби дізнатися про специфіку роботи лікарні в Броварах.

Лікування пацієнтів

Бахмутська лікарня в Броварах вже понад рік працює в евакуації, тут надають кваліфіковану допомогу всім пацієнтам. Загалом за цей час роботи прийняли понад 78 тисяч осіб, серед них було майже 15 тисяч дітей.

За словами пана Романа, лікарня співпрацює відповідно умов контрактування з НСЗУ по пакету медичної гарантії 20/23 за принципом екстериторіальності. Є такі напрямки діяльності:

 • амбулаторна медична допомога дорослим/ дітям;
 • стоматологічна допомога дорослим/дітям;
 • ведення вагітних в амбулаторних умовах;
 • хірургічні операції дорослим/дітям в умовах стаціонару та стаціонару одного дня;
 • хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкозахворюваннями в амбулаторних та стаціонарних умовах;
 • реабілітаційна допомога;
 • медреабілтація немовлят.

Крім того, є інші пріоритетні напрямки:

 • колоноскопія;
 • гістероскопія;
 • езофагодуоденоскопія (дослідження слизових оболонок стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки);
 • надання допомоги ВІЛ-інфікованим;
 • стаціонарна допомога дорослим та дітям без оперативних втручань.

Медичну допомогу ми надаємо оперативного плану це хірургічна, травматологічна, онкологічна. Загалом вона дуже різнопланова.  Є амбулаторна та стаціонарна допомога. Це різні пакети,

Роман Чеботенко // про меддопомогу

У лікарні наголошують, що дітям до трьох років медики не можуть надати екстрену медичну допомогу, адже не мають для цього умов. Щодо дорослих, то тут є практично весь спектр медпослуг, окрім малої хірургії та хірургії одного дня. Зокрема оперують патології черевної порожнини, онкологію тощо.

Безкоштовне ендопротезування

Медики надають також різнопланову допомогу: хірургічну, гінекологічну, травматологічну, аж до ендопротезування.

Примітка. Ендопротезування – це хірургічна операція, при якій пошкоджений/зруйнований суглоб замінюється штучним.

Сьогодні хірургічну допомогу надаємо безплатно. У нас є ендопротези, які були закуплені в рамках договору і передані нам обласним управлінням охорони здоров’я. Як і у всі лікарняні заклади. Хворий, який відповідає критеріям щодо ендопротезування, може обрати такий протез,

Пояснює лікар // особливості процесу

Роман Чеботенко каже, що є пацієнти, які дають дозвіл на операцію, тож їм роблять це оперативне втручання. Однак інколи люди відмовляються від протеза, який має лікарня, тож таким особам надати допомогу не можуть. Лікар пояснює, що протези використовують ті, які надає держава.

Як відбуваються оперативні втручання?

Пройти обстеження та лікування у фахівців ЛДЦ громадянин може з електронним направленням сімейного лікаря, лікуючого лікаря або за самозвернення (психіатр, гінеколог, стоматолог та педіатр). Щоб записатися у Бахмутську лікарню у Броварах, пацієнт приходить на ресепшн. Після цього записується до профільного лікаря, до якого хоче потрапити.

У визначений день та час пацієнт приходить до медика, наприклад, до травматолога. Фахівець у процесі прийому може зрозуміти, що особу потрібно дообстежити. Лікар виписує йому електронні направлення: на рентген, лабораторні дослідження тощо.

Лікар пояснює, що перед будь-яким оперативним втручанням пацієнт проходить обстеження у всіх спеціалістів за електронним направленням лікаря. Жінки обов’язково мають обстежитися у гінеколога, а чоловіки — пройти огляд у терапевта, ЛОРа, хірурга, інколи у травматолога. Також перед операцією обов’язково всім огляд робить лікар-анастезіолог. Після цього людині визначають дату операції, й вона проходить оперативне лікування в плановому порядку. Пролікований пацієнт згодом виписується з медустанови.

За словами лікаря, найчастішими випадками, які потребують оперативного втручання у лікарні, ставали:

 • захворювання молочної залози;
 • грижі будь-яких локалізацій;
 • захворювання жовчного міхура;
 • гінекологічна патологія або захворювання органів малого таза.

Скільки послуг надали пацієнтам?

Допомогу у лікарні надають також дітям із ЛОР-захворюваннями / Фейсбук

Загалом від жовтня 2022 року було проведено:

 • 742 оперативних втручання;
 • 5 256 УЗД-досліджень;
 • 4 157 рентген-досліджень;
 • 609 комп’ютерних томографій;
 • 271 колоноскопій;
 • 711 езофагодуоденоскопій;
 • 66 тисяч 861 лабораторне дослідження.

На денному стаціонарі проліковано 492 особи. Лікарня надавала послуги з реабілітації 2 204 пацієнтам, цим людям було надано близько 47 тисяч процедур.

Загалом медики закладу мають записи на кілька днів вперед, каже пан Роман. За день у реєстратуру звертаються по 700-800 осіб, а бували й дні, коли цифра сягала аж 1300 людей.

Бахмутська лікарня у Броварах розташована за адресою вулиця Київська, будинок 177. Номери телефонів:

 • +380 (67) 114 4108;
 • +380 (50) 060 3990;
 • +380 (67) 117 0181.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Семаковська Тетяна 13:00, 15 Червня 2024
Комари та діти / ілюстрація Бахмут IN.UA

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну алергію.

Як захистити свою дитину від небезпеки влітку й чому, навіть одяг дитини має значення — редакції Бахмут IN.UA розповіли фахівці Бахмутської лікарні в Броварах.Чим комарі небезпечні для дітей.

Як захистити дитину від комарів

Найкращий захист від укусів комарів для дітей — це попередження укусу, бо лікувати його, кажуть фахівці значно важче. Відтак, для захисту дітей вдома треба зачиняти двері та вікна або користуватися протимоскітними засобами.

Дітей треба одягати в одяг світлих тонів для відпочинку на природі, бажано, щоб всі ділянки тіла були закриті одягом. Можна використовувати репеленти які знижують ймовірний ризик укусів. Яскравий одяг та парфуми не рекомендовано використовувати, тому, що вони навпаки приваблюють комарів.

Додамо, що ввечері не слід лишати ввімкненим світло та залишати навстіж відкриті вікна, бо це приверну увагу комах, виняток, якщо у вас вдома є протимоскітна сітка.

Маленькі та безневинні, на перший погляд, комахи несуть в собі загрозу для малюка. Внаслідок укусу у дитини може з’явитися набряк, біль в животі та навіть озноб.

Якщо у дитини такі є прояви як:

 • набряк на шкірі до 10 сантиметрів, який довго зберігається, свербить, іноді місце укусу може боліти;
 • на місці укусу може бути висип по типу кропив’янки;
 • при множинних укусах рідко, але буває біль в животі
 • бронхоспазм чи озноб.

Ці фактори є небезпечними, тому потрібно звернутись до лікаря

Яка реакція дитини на укус комара є нормальною

insect 3415406 1280 6c2ee
Комарі часто ховаються у траві або на деревах / фото з відкритих джерел

Якщо так сталося, що дитину таку вкусив комар є фактори, які визначають чи нормальною є реакція шкіри малюка на укус, до них належить:

 • почервоніння;
 • набряк;
 • свербіж;
 • міхур в місці укусу
 • також у деяких дітей, особливо при повторних укусах може виникнути значна за розмірами припухлість.

Всі ці симптоми є нормальними, тож хвилюватися не варто.

Чим обробити укуси комарів та як надати дитині першу медичну допомогу при укусі комара

kid 1241817 1280 5fdd4

Дівчинка з іграшкою / фото з відкритих джерел

 • потрібно оглянути місце укусу;
 • потім промити місце укусу антисептиком;
 • нанести мазь, рекомендовану після укусів;
 • дати дитині протиалергічний препарат, дозування відповідно до віку

Дотримуючись простих правил безпеки ви зможете вберегти свою дитину від укусу комара, проте навіть, якщо малюка вжалила комаха — не слід бити на сполох. Потрібно надати медичну допомогу та спостерігати за станом дитини.

Зверніть увагу, що захист від комарів для дітей влітку потребує особливої уваги. Бажано проконсультуватися з сімейним лікарем, щоб дізнатися, які саме засоби захисту від комарів для дітей, підходять вашому малюку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Червня 2024

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття повинно надавати підтримку і стабільність вашим ногам і стопам. Недостатня або неправильна підтримка може призвести до надмірного навантаження на окремі частини стопи, що може викликати болі, розтяжки м’язів та інші проблеми.

Редакція Бахмут IN.UA поспілкувалася з членкинею Асоціації Подологів з медичною освітою Іриною Николь та спитала її, як правильно вибрати взуття та чому це важливо. 

Як обрати взуття

Некомфортне взуття може спричинити болі в стопах, нігтях, суглобах і спині. Це може вплинути на поставу, на вашу здатність ходити, стояти й виконувати повсякденні дії. Правильне взуття допомагає запобігти пошкодженням. Неважливо, носите ви туфлі, босоніжки чи кросівки, треба обирати правильну пару взуття, щоб ваші ноги залишалися здоровими. 

Неправильно підібране взуття впливає безпосередньо на всі проблеми, з якими звертаються клієнти до подолога: травми, деформації нігтів, мозолі, натоптиші. Також це спричиняє ортопедичні проблеми, такі як вальгусна деформація першого пальця (так звана кісточка). Адже ця проблема може бути набутою, через надмірно вузьке взуття,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Ірина Николь, лікарка-подолог з Трускавця / фото з архіву героїні

Як правильно визначити розмір ноги

Щоб обрати взуття, що не натирає, потрібно навчитися правильно визначати розмір своєї стопи. Ірина розповідає, що для цього краще використовувати метод, яким користувалися ще наші батьки.

Для визначення правильного розміру стопи, робимо все, як наші мами робили в дитинстві, коли підбирали нам взуття. Стаємо ногою на аркуш паперу та олівцем обводимо контур стопи в зоні пʼятки та великого пальця. Краще, щоб з цим хтось допоміг, а олівець був розташований перпендикулярно до площини аркуша,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

2 3 c7d30
Важливо правильно визначити розмір своєї стопи / фото Olvi.ua

Відстань від п’ятки до великого пальця і буде розмір стопи в сантиметрах. Лікарка також попереджає, що розмірна сітка у кожного виробника різна, тому взуття треба підбирати саме в сантиметрах. 

Також варто зауважити, що кожен виробник виготовляє різну повноту виробу. Тому не у всіх виробників ваш розмір буде правильним та зручним взяттям саме для вас. Тому варто слідкувати й за цим моментом. Адже це допоможе вам обрати зручне взуття, що не травмує стопу.

Якщо взуття з устілкою, що витягується, рекомендую при виборі витягнути устілку і поставити на неї стопу. Якщо ваш великий палець або мізинець виходить за межі устілки, це взуття вам не підходить,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

З якого матеріалу краще вибрати взуття

Ірина Николь каже, що насправді немає ідеального матеріалу для взуття. Літній, зимній або демісезонний варіант взуття, варто обирати з урахуванням вашого розміру та вибрати правильне взуття для постави. А буде воно зі шкіри, замші, чи іншого матеріалу, це не принципово.

У якісному взутті важлива підошва, вона має бути гнучка. Також зверніть увагу на  її цілісність та однорідність. Часто виробник економить і підошва «пуста», лише заповнена перегородками. В такому випадку стопа буде провалюватись, взуття швидко сходжуватись і деформуватись, а також велика ймовірність утворення мозолів. Важлива фіксація п’ятки, якщо це закрите взуття, і висота носка,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Вибір правильного взуття є запорукою здоров’я ваших ніг / фото з відкритих джерел

Лікарка закликає не обирати взуття за принципом, що воно розходиться та стане комфортним. Воно має бути комфортним з першого дня носіння.

Яка висота підборів оптимальна

Melly SL72636036 L1026 2 eb34b
Взуття на підборах має бути до 5 сантиметрів / фото з відкритих джерел

Багато жінок носять взуття на підборах. Це може впливати на здоров’я стопи, тому варто розуміти, яка правильна висота підборів на думку лікарів та як правильно вибрати висоту підборів у своєму взутті. 

Оптимальна висота каблука 3-5 см. Все залежить від висоти підйому та від розподілення ваги на стопи. Буває таке, що жінки які роками ходять на підборах та їм справді зручно, тому що 70% навантаження приймає передній відділ стопи. Якщо їх перевзути на низький хід, у них буде постійне враження, що вони надають в перед. Навіть якщо сходити з каблуків, це потрібно робити поступово, змінюючи їх висоту,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Що таке ортопедичне та анатомічне взуття

Screenshot 59 59ba6
Приклад анатомічних кросівок / фото з відкритих джерел

Ірина Николь пояснює, що є два поняття: ортопедичне та анатомічне взуття. Їх часто плутають.

Ортопедичне взуття виготовляється для корекції стопи з врахуванням її індивідуальних деформацій. Устілка каркасна, помірно жорстка. Щільний та жорсткий задник для фіксації п’ятки. Широкий носок і міцна фіксація стопи, щоб нога не “гуляла”,

Ірина Николь // лікарка-подолог з Трускавця

Тобто, вибирати ортопедичне взуття потрібно за індивідуальними показниками та за рекомендацією лікаря.  Анатомічне взуття — це правильне зручне взуття, яке перешкоджає розвитку деформацій. Лікарка каже, що саме це взуття рекомендовано як правильне, профілактичне взуття для здорових ніг, а також для комфорту тим людям, у кого вже існують деформації стоп. 

Отже, вибір взуття з урахуванням ваших особистих потреб може сприяти профілактиці або лікуванню багатьох хвороб стоп. Важливо обирати взуття, яке забезпечує належну підтримку, комфорт і враховує анатомію ваших ніг. Правильне взуття може значно покращити якість вашого життя та зберегти ваше загальне здоров’я. Більше корисних порад читайте у блозі фахівчині.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]

104163232 554668855180000 146187614127205602 n 20b15

Інфаркт та інсульт: чи є в пацієнтів бахмутської лікарні шанс повернутися до повноцінного життя?

Відмирання серцевого м’язу при інфаркті та пошкодження мозку при інсульті має серйозні наслідки для здоров’я людини. Минулого року  з цими захворюваннями в Бахмутську лікарню звернулися […]

Вакцинація для дорослих: поради та рекомендації від медичних працівників

Щеплення для дорослих є важливим процесом не тільки індивідуальному здоров’ю людини, але й має значний вплив на громадське здоров’я. Вакцини допомагають запобігти інфекційним хворобам, таким […]