Де наступають росіяни: як виглядає карта бойових дій на Донеччині у вересні

Семаковська Тетяна 15:09, 18 Вересня 2024
Донецька область / карта бойових дій на сьогодні / фото Deep State

Росіяни продовжують наступати на Донеччині, ворог практично щодня має просування, кількість атак росіян зростає. Особливо, це помітно на Покровському напрямку, де за день ЗСУ відбивають близько пів сотні штурмів. Попри те, що наші війська не мають переваги у людському ресурсі та озброєнні, вони стримують ворога на підступах. Підтримати військо можна за посиланням.

Як сьогодні виглядає карта бойових дій на Донеччині?

Покровськ, Донецька область карта бойових дій

Покровський напрямок щодня фігурує у звітах Генштабу, тут кількість атак за добу часом перевищує 50. Росіяни намагаються підійти до Покровська вздовж лінії Новогродівка-Гродівка на схід від Покровська, щоб захопити Мирноград і просунутися до околиць Покровська. Водночас росіяни планомірно наступають вздовж лінії Селидове-Українськ-Гірник, це на південний схід від Покровська.

Так вигладала карта бойових дій у напрямку Покровська у кінці серпня 2024 / фото Deep Stete

Станом на середину вересня 2024 року, росіяни мають просування у бік Покровська, вони частково мають контроль у Новогродівці. Є просування у самій Гродівці.

Покровськ, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Російська армія формує виступ у бік Покровська, й намагається просунутися вперед на Вугледарському напрямку, фіксують механізовані атаки на Катеринівку. Якщо раніше Покровськ вважався тиловим містом, то зараз на питання, скільки кілометрів від Покровська до лінії фронту, можна відповісти, що замість колишніх 30 кілометрів — залишилося 8.

З міста триває евакуація. Офіцер 59 бригади повідомив, що наразі головна мета окупантів — знищити інфраструктуру міста. У Покровську вже розбиті шляхопроводи та перебиті міські комунікації, через що в місцевих жителів немає світла, води та газу.

Костянтинівка, Донецька область карта бойових дій

Місто Костянтинівка регулярно під російськими обстрілами. Карта Deep State свідчить, що росіяни намагаються сформувати виступ у бік міста. Ще у кінці березня 2024 року пресофіцер 26 артилерійської бригади повідомляв, що місто у небезпеці.

На той час, головною ціллю росіян був Часів Яр, щоб рухатись далі, до Костянтинівки, зараз коли частина Часів Яру вже під контролем росіян обстріли Костянтинівки почастішали. У місті закрили пенсійний фонд, деякі приватні бізнеси теж припинили роботу через безпекову ситуацію.

Костянтинівка, карта бойових дій станом на 9 серпня / фото Deep State
Костянтинівка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

За останні тижні росіяни мають просування на Курахівському напрямку, вони покращили свої позиції на північ від Костянтинівки.

Часів Яр, карта бойових дій

Місто Часів Яр, Донецької області частково перебуває під контролем рф, лінія зіткнення проходить по каналу Сіверський-Донець-Донбас.

Часів Яр, карта бойових дій на 9 серпня / фото Deep State

Тут тримають оборону, зокрема, бійці 24 ОМБр. Днями росіяни просунулися на північ від Часів Яру між Григорівкою та Калинівкою.

Ситуація в місті складна, лінія фронту проходить по каналу Сіверський Донець — Донбас, це в адміністративних межах населеного пункту. Саме через це місто постійно обстрілюється ворогом. Така ситуація спостерігається з моменту окупації ворогом мікрорайону в східній частині міста два місяці тому. На даний момент ситуація не покращується, але і не погіршується. Ворог щодня проводить штурми наших позицій, в основному малими піхотними групами. Таких штурмів може відбуватится декілька разів на добу. Канал — хороша оборонна споруда, і вона дає нам значну перевагу в обороні”, — повідомляє представник 24 ОМБр імені короля Данила.

Часів Яр, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Торецьк на карті бойових дій

Місто Торецьк перебуває під російськими атаками, вихід до Торецька росіяни намагаються здійснити зі сторони Північного, Південного, Залізного та Дружби.

Торецьк на карті бойових дій станом на 9 серпня / фото Deep State

Аналітики повідомляють, що підтверджених змін на лінії фронту Торецька не зафіксовано. Однак на росджерелах можна побачити повідомлення про нібито просування углиб міста.

Нью-Йорк Донецька область карта

Нью-Йорк на карті бойових дій росіяни поступово перетворюють у руїни, Сили Оборони утримують населений пункт, тут тривають важкі бої. Частина міста окупована.

Нью-Йорк, окупована частина станом на 17 вересня / фото Deep State

На початку серпня росіяни заявили про те, що вивісили у центрі населеного пункту російський прапор, проте 7 вересня бійці 2 механізованого батальйону 53 ОМБр підняли синьо-жовтий прапор на елеваторі в центрі Нью-Йорку.

Іванівське, Донецька область карта бойових дій

Іванівське, карта бойових дій станом на 17 вересня/ фото Deep State

10 червня 2024 року росіяни захопили Іванівське. Активні штурми тут почалися з лютого, ворог намагався витіснити Сили Оборони з Бахмутського напрямку. Згодом село захопили, зараз Іванівське в окупації, звідси йдуть атаки на Часів Яр.

Григорівка, Донецька область карта бойових дій

Григорівка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

Село Григорівка, неподалік від окупованої Калинівки також регулярно фігурує у зведеннях. Тут росіяни ведуть наступальні дії, й станом на середину вересня мають успіхи.

Дружківка, Донецька область карта бойових дій

Місто Дружківка, Краматорського району знаходиться у близько 40 кілометрах від Часового Яру, міста, де проходить лінія фронту по каналу Сіверський-Донецьк-Донбас. Тут працюють більшість магазинів.

Дружківка, карта бойових дій станом на 17 вересня / фото Deep State

У місті облаштували 12 Пунктів Незламності, які обладнані генераторами та буржуйками. Росіяни обстрілюють громаду, втім місто живе: працюють лікарні, їздить громадський транспорт, сюди привозять гуманітарну допомогу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Росіяни знищують міста, аби захопити, бо по-іншому не вміють”: як боронять Часів Яр. Історія бійця 225 ОШБ

Семаковська Тетяна 13:00, 26 Липня 2024

Олександр — харків’янин, батько 3 дітей. До повномасштабної війни він не був задіяний в армії. Вранці 24 лютого 2022 року чоловік зібрав родину та вивіз їх до безпечного місця, а сам повертався три дні автостопом до Харкова. Олександра не відразу взяли до армії — охочих захищати країну було так багато, що його відправили додому. Але він продовжував оббивати пороги й врешті-решт знайшов для себе місце у 228 батальоні ТРО, 127 бригада. А вже потім перейшов до 225 ОШБ, зараз її бійці боронять Часів Яр.

Військовий розповів у розмові з Бахмут IN.UA про рідний Харків, оборону Часів Яру та тактику ворога.

228-й батальйон ТРО міста Харків

Лютий 2022 року. У цей час Олександр не підозрював, чим для нього та його рідного міста обернуться найближчі дні. У розмові військовий згадує — про те, що буде війна такого масштабу, він не підозрював.

“Як для мене почалася війна? Я чоловік не військовий, був цивільним. У мене за спиною були 1.5
роки армії й все. Швидко зібрав сім’ю, у мене троє дітей, вивіз їх до західної частини України.
Потім довіз до кордону з Польщею, а сам автостопом три дні добирався до Харкова”,
— згадує у коментарі військовослужбовець.

Перші дні війни харків’яни ховаються від російських обстрілів у метро, це було чи не єдине безпечне місце / фото Суспільне

На питання, чому чоловік вирішив піти на війну, хоча мав троє дітей й за законом мав право це
не робити, Олександр пояснює — у нього двоє неповнолітніх та одна повнолітня дитина.

“Але навіть якби у мене було б троє неповнолітніх дітей, то я все одно б пішов. Спочатку
подбав б про безпеку сім’ї та дітей, а потім пішов. Не знаю, чому — може тому, що патріот,
чи чорт його знає як це назвати”,
— говорить він.

Чоловік згадує, що його довго не хотіли брати, тому що людей було забагато. Тому на початку він
вирішив: якщо не беруть в армію — буде волонтерити. Герой допомагав евакуюватися родинам —
каже, що евакуація з Харкова залізницею була дуже добре організована. У Дніпрі, натомість панував хаос, пригадує Олександр, волонтер привіз туди двох дівчат з маленькими дітьми, (вони були з міста Мерефи Харківської області, жінки боялися їхати на евакуацію з Харкова, тому що місто бомбардували).

Евакуація з Дніпра

“На залізничному вокзалі був повний хаос, море людей, ніхто не контролював евакуацію й коли поїзд підїхав, то товпа людей ринула у нього. Давка, крики, чоловіки намагалися втиснутися першими у вагони та відтягували за волосся жінок з дітьми. Я не знав, що в нас такі чоловіки бувають, які жінок з дітьми відтягують, щоби самому в вагон влізти”, — згадує спірозмовник.

У Харкові такого не було, запевняє він. Залізничний вокзал був огороджений військовими та поліцією, пропускали тільки жінок, дітей та людей старшого віку. На платформи виводили необхідну кількість людей, після чого подавали потяг й люди заходили у вагони.

Олександр й далі оббивав пороги військкомату, просив взяти його на місце якогось молодого
хлопця. Його наполегливість дала результат, і він приєднався до 228-й батальйону ТРО міста
Харків. Цей батальйон брав участь у боях за П’ятихатки, Лісне, Питомник, та 213-ту висоту,
поряд з Руською Лозовою.

Олександр тренувався два місяці перед тим, як стати на блокпости у Харкові. Його та його
побратимів поступово вводили у війну: спершу вчили звикати до постійних обстрілів на другій лінії оборони, а потім вже дозволили виходити на бойові.

“Погано, коли одразу тебе з цивільного життя відправляють в окопи, і ти не розумієш, що робити. Я дуже вдячний нашому командиру Олегу Ширяєву за те, як він нас вчив”, — каже військовий.

Оріхово-Василівка, Бахмут

У 2023 році Олександра з побратимами відправили на Донеччину у складі 225 батальону ТРО.

“Нас відправили на Бахмут, не у саме місто. Ми тримали Оріхово-Василівку, адже, якщо
подивитися на карту, то Бахмут хотіли взяти в оточення. І от якраз одна з точок цієї клешні
— це була Оріхово-Василівка”,
— пояснює військовий.

У цьому селі на момент бойових дій ще залишалося небагато людей, переважно це були люди
старшого віку. Їм бійці допомагали харчами та медикаментами.

“Ще там був чоловік з купою собак. Він казав, що нікуди не поїде, бо у нього батьки похоронені
там”.

Події в Авдіївці

Олександр пояснює, що за успішне виконання всіх поставлених бойових задач батальйон перейшов з ТРО у сухопутні війська 225 ОШБ. Його перекинули вже до Макіївки, де утримували прорив росіян.

“Це було в районі Лиману. Там була дуже важка ситуація, десь місяць-два ми там були,
звідти переїхали до Горлівки, а далі Авдіївка. Тут ми разом з ГУРівцями, РДК та іноземним
легіоном тримали коридор для виходу наших бійців”,
— військовий описує події в Авдіївці від
16 до 29 лютого 2024 року.

Росіян чоловік описує як сильного ворога, який вчиться, так само як й українська армія.
Олександр відзначає, що у армії рф налагоджена система поставки дронів. Водночас професійність
російських військових дуже відрізняється: якщо говорити за Вагнер (станом на зараз вже
ліквідована ПВК), або ПВК “Ветерани”, то там були дуже якісно підготовлені кадри, а от військові з “Шторму-Z” воюють не так активно та часто здаються в полон, пояснює Олександр.

“Вагнерівці були вмотивовані, добре екіпіровані. Їм вбили у голову, що вони тут нібито
нацистів вбивають. Деякі навіть у полон не здавалися, а вискакували з гранатами у руках.
У нас так двоє хлопців загинули, коли вагнерівці нібито хотіли здатися у полон та виходили
з окопів, а потім починали стріляти. Ворог вчиться, але й ми вчимося, тому що на початку
війни у нас не було практично нічого — ні дронів, ні РЕБів. А зараз без цього ми не можемо
вийти на позиції”,
— розповідає військовий.

Часів Яр

Часів Яр / фото 225 ОШБ

У Часів Ярі, каже Олександр, військові практично не пересікаються з цивільними. Однак інколи
бачать, як люди пораються по городу навіть тоді, коли поруч прилетіло.

“Вони живуть своїм життям — я не знаю, як люди можуть до такого привикнути. Якщо ви подивитеся наш (телеграм) канал “Чорний Лебідь”, то там є відео, де у людини горить дім, а вона город копає. Основна маса людей, які залишилися — це люди старшого віку. Не можу сказати, що цивільні нам заважають. Ми тримаємо лінію неподалік Каналу. Ми єдиний батальйон, який не залишив свої позиції. І ми єдині, хто залишився за каналом”, — пояснює Олександр.

Щодо зброї, то найбільше бракує саме снарядів та артилерії під час штурмів, каже військовий,
бо вмотивованих бійців вистачає. Часів Яр росіяни поступово знищують за тактикою випаленої
землі, як це було в Бахмуті.

Примітка. Часів Яр, карта бойових дій тут показує, що росіяни окупували лише один мікрорайон, втім місто дуже щільно обстрілюють. Ситуація у Часів Ярі важка, ворог має переважаючу кількість, Сили Оборони тримають місто.

***

Чому Часів Яр росіяни хочуть знищити?

Часів Яр зруйнований росіянами, липень 2024 / фото з росджерел

Пряма мова героя:

“Мікрорайон Канал росіяни повністю знищили КАБами та Солнцепеками, просто багатоповерхівки
складувалися від вибухів, потім вже не було за що триматися, не було де закріпитися.
Тому ухвалили рішення йти за Канал на другу лінію оборони і тримати оборону там.
Їм не потрібно цілі міста, їм потрібна просто територія. Їм треба дійти до Харкова, до Києва.

Подивіться, що з Придністров’ям відбувалося, з Абхазією. Там бідність, ніхто нічого не відновлює.
Наведу приклад, коли ми вибивали росіян під Харковом, селище є таки Питомник, то там були дуже сильні бої. Але вигнавши звідти росіян, село практично було ціле, бо йшла піхота, не арта.
Але потім росіяни ще намагалися окупувати село, й коли ми звідти виходили — вони практично
все зрівняли з землею. Оце і є різниця між нами та ними, ми намагаємося зберегти,
вони знищити — бо по іншому вони не вміють, вони йдуть далі по мертвій землі”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Донеччина в окупації: які міста та селища захопила росія

Микола Ситник 13:30, 14 Квітня 2024
ТОТ Донеччини
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У 2014 році російська федерація розпочала неоголошену війну проти України. Здійснивши незаконну окупацію і спробу анексії Кримського півострова, рф перейшла до збройної агресії на українському Донбасі. Станом на кінець осені 2023 року під частковою окупацією росії перебували населені пункти 5 областей України: Луганської (98% території), Запорізької (73%), Херсонської (72%), Донецької (57%), Харківської (2%) та повністю окупований півострів Крим. Від початку повномасштабного вторгнення окупанти намагаються захопити всю підконтрольну Україні територію Донеччини.

Редакція Бахмут IN.UA зібрала інформацію про населені пункти Донецької області, які наразі перебувають під російською окупацією.

Окуповані райони Донеччини з 2014 року

Чий зараз Донецьк

Внаслідок збройної агресії росії проти України місто опинилося під російською окупацією. У березні 2014 року Донецьк став одним із епіцентрів проросійських виступів, які часто переростали в криваві сутички з проукраїнськими мітингами в яких, зокрема, загинув активіст Дмитро Чернявський.

Протягом квітня-жовтня 2014 року, попри активний спротив більшості населення, Донецьк опиняється під контролем російських військових та незаконного терористичного утворення так званої “донецької народної республіки”. На території Донбасу починаються бойові дії, зокрема поблизу Донецька.

Окупований Донецький район: 

  • Амвросіївка; 
  • Донецьк; 
  • Зугрес; 
  • Іловайськ; 
  • Макіївка; 
  • Моспине; 
  • Харцизьк; 
  • Ясинувата.
Донецьк
Приліт у Донецьку 20 лютого 2024 / фото Telegram WarInMyEyes

Чия зараз Горлівка

Внаслідок російської збройної агресії Горлівка тимчасово окупована 1-м армійським корпусом рф. З квітня 2014 року місто опинилося під контролем проросійської терористичної організації “донецька народна республіка” і частин окупаційної російської армії. Горлівка стала однією з “гарячих точок” війни.

Готуючись до поновлення активної фази бойових дій, в середині лютого 2024 року окупаційні російські війська влаштовують провокації, під приводом яких оголошують у Горлівці та окупованих частинах Донеччини і Луганщини загалом незаконну примусову “мобілізацію” до лав діючих в регіоні терористичних збройних формувань.

Окупований Горлівський район:

  • Бунге; 
  • Горлівка; 
  • Дебальцеве; 
  • Єнакієве; 
  • Жданівка; 
  • Сніжне; 
  • Хрестівка; 
  • Чистякове; 
  • Шахтарськ.
Горлівський терикон контрольований ЗСУ
Горлівський терикон, контрольований ЗСУ / скриншот

Окупований Кальміуський район:

  • Бойківське;
  • Докучаєвськ;
  • Кальміуське;
  • Новоазовськ;
  • Оленівка.

Окуповані міста Донеччини з 2022 року

Чий зараз Бахмут

У травні 2022 року лінія фронту наблизилась до міста, почались артилерійські та авіаційні обстріли міста. 1 серпня 2022 року розпочались бої за Бахмут. У 20-х числах травня 2023 року російські загарбники захопили переважну частину міста, під контролем Сил Оборони України залишились будівлі у південно-західній частині, в районі скверу Дружби. Неподалік розташовувався літак-пам’ятник МіГ-17 (знищений на початку березня). Бої точились вздовж вулиці Чайковського. Внаслідок бойових дій російські окупанти майже вщент знищили місто.

Детально з хронологією боїв за Бахмут можна ознайомитися у нашому матеріалі “Рік битви за Бахмут: як змінилися наші території”. Про актуальну ситуацію на фронті дізнавайтесь у хроніці подій “Битва за Бахмут”.

Будинки в Бахмуті
Житловий квартал у Бахмуті, березень 2024 / скриншот

Чий зараз Світлодарськ

Світлодарськ — місто в Бахмутському районі, , яке з 2014 до 2022 року жило на лінії розмежування, наразі знаходиться приблизно у 30 км від лінії фронту. У 2015 році тут велися запеклі бої з російськими окупантами та сепаратистськи об’єднаннями. Місто має стратегічне значення, адже тут розташоване Світлодарське водосховище та Вуглегірська ТЕС. Російські загарбники захопили Світлодарськ 24 травня 2022 року.

Будинки в Світлодарську
Будинки в Світлодарську взимку 2024 / росЗМІ

Чий зараз Соледар

Соледар розташований за 18 кілометрів від Бахмута, за 3 кілометра від залізничної станції Сіль та за 2 кілометра від залізничної станції Деконська (дизель) при впадінні річки Мокрої Плотви в Бахмутку (притока Сіверського Дінця). Після повномасштабного вторгнення росіян місто неодноразово зазнавало обстрілів, значну частину мешканців було евакуйовано. 

28 травня 2022 внаслідок удару терористів зруйновано будівлю копальні підприємства “Артемсіль”. 26 грудня 2022 року Олександр Сирський заявив про те, що було зірвано плани військ рф щодо захоплення міста Соледар. 7 січня 2023 року Юрій Бутусов заявив що 46-та ОДШБр продовжує захист міста і опублікував селфі на фоні брами ДП “Артемсіль” (центральний вхід Музею соляної промисловості), що розташований у передмісті Соледару. Того ж дня в етері національного телемарафону речник ОК “Схід” Сергій Череватий заявив про те, що Соледар і Бахмут залишаються під контролем ЗСУ. 

9 січня 2023 року ворог розпочав потужний штурм. Російські окупанти не зважали на великі втрати свого особового складу та продовжували активно штурмувати місто. 25 січня 2023 року Сергій Череватий повідомив, що українські війська відійшли від Соледара. Відтоді місто опинилось в російській окупації.

Соледар руйнвання
Зруйнований росіянами Соледар / фото росЗМІ

Чий зараз Маріуполь

З 20 травня 2022 року Маріуполь перебуває під окупацією, після того, як оборонці “Азовсталі” здалися в полон. Під час повномасштабного російського вторгнення в Україну місто практично повністю знищили збройні сили рф. Станом на 7 червня 2022 року в місті перебувало приблизно 100 тисяч жителів. 

Маріуполь після приходу рф
Маріуполь до російського “звільнення” /41-viina/ фото Київська ОДА

Чия зараз Волноваха

Під час російського вторгнення 2022 року Волноваха опинилася на лінії фронту. 27 лютого окупаційні війська захопили Волноваху, але незабаром були вибиті з міста українською армією. Протягом 2 діб російська армія наступала на населений пункт, його обстрілювали з РСЗВ і артилерії, через що загинуло щонайменше 20 мирних жителів і пошкоджено житлові будинки. 3 березня російський винищувач-бомбардувальник Су-34 був збитий біля Волновахи близько 11 години. Пілоти цього літака здійснювали бомбардування цивільного населення та інфраструктури міста. Літак цього ж типу було збито наступного дня. 

З 11 березня 2022 року Волноваха окупована російськими військами. Внаслідок бойових дій місто було майже повністю знищене, а місцеві жителі — евакуйовані.

Волноваха
Центральна районна лікарня у Волновасі / фото з соцмереж

Чия зараз Авдіївка

Після початку російського вторгнення в Україну Авдіївка завжди перебувала під вогнем, через свою максимальну близькість до окупованого Донецька. Перші бої почалися 24 лютого, ЗСУ завжди вдавалось відбивати атаки ворога. Наприкінці 2023 на початку 2024 року бої в районі Авдіївки активізувалися. Через переважаючу кількість противника і загрозу оточення, ЗСУ вийшли з міста 17 лютого 2024 року. Відтоді Авдіївка перебуває в окупації рф.

Авдіївка
Обстріли Авдіївки напередодні окупації / фото Instagram Костянтина і Влади Ліберових

Які міста та селища захопила росія

Мапа Донеччини в окупації
Мапа окупації Донеччини / фото Wikipedia

Мапа окупації Донецької області:

  • жовтий колір підконтрольна Україні територія;
  • рожевий колір — окупована територія з 24 лютого 2022 року;
  • зелений колір — деокуповані території;
  • червоний колір — територія, яку контролює “днр” із 7 квітня 2014 року.

До слова, 22 березня 2024 року Кабінет Міністрів України оновив перелік територій, на яких ведуться / велися бойові дії або, які перебувають у тимчасовій окупації рф. З повним списком населених пунктів Донеччини, які перебувають під російською окупацією, можна ознайомитися в документі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Консультації

“Донбас SOS” проведе безоплатні юридичні консультації для переселенців у Київській області

Громадська організація “Донбас SOS” проведе безоплатні юридичні консультації для переселенців, які наразі проживають у Київській області. Людям допоможуть у вирішенні питань відновлення документів, призначення виплат […]

Евакуація до Чернівецької області з Донеччини: як скористатися

Мешканці та мешканки Донеччини, які проживають неподалік лінії фронту, можуть евакуюватися до Чернівецької області. Вже на місті їм гарантується безплатне житло у закладах комунальної форми […]

14:30, 19.09.2024 Скопіч Дмитро

У Костянтинівці затримали підозрюваного у зґвалтуванні дитини

У місті Костянтинівка на Донеччині чоловік зґвалтував 15-річного підлітка. Для скоєння злочину він заманив неповнолітнього до себе додому та напоїв алкоголем. Про це повідомляє Донецька […]

Донецька ОВА

Без пушкінів та московських. ВР підтримала перейменування: які зміни є для Донеччини

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада підтримала Постанову про зміну назв 327 населених пунктів. “За” проголосували 281 народних обранців/нок. Нові назви ухвалили й для Донеччини, зокрема […]

шелтер

На Львівщині відкрили новий прихисток для ВПО: чи є ще місця для заселення

У місті Добромиль, що на Львівщині, відкрили новий прихисток для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб, які через війну втратили свої домівки. Шелтер облаштували у приміщенні […]