Грошова допомога ВПО у Тернопільській області: як отримати

Семаковська Тетяна 10:33, 8 Січня 2024
Грошова допомога переселенцям Тернопіль
Червоний Хрест / фото з відкритих джерел

Переселенці, які проживають у Тернопільській області, можуть отримати фінансову підтримку від Товариства Червоного Хреста. Йдеться про тих ВПО, які є соціально незахищеними категоріями: самотні жінки з дітьми, пенсіонери 70+ тощо.

Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста на Тернопільщині.

Допомога ВПО у Тернополі

Отримати допомогу зможуть ті ВПО, які є зареєстровані та проживають на території Тернопільської області. Зареєструватися на її отримання необхідно з 9 по 26 січня поточного року. Для того, аби вам видали кошти, потрібно належати до однієї з категорій:

  • особи, що набули через війну будь-яку групу інвалідності (розпочинаючи з 2014 року і донині);
  • багатодітні родини переселенців;
  • громадяни, що мають інвалідність 1 або 2 групи;
  • родини ВПО, що виховують дітей з інвалідністю віком до 18 років;
  • самотні люди похилого віку понад 65 років;
  • самотні матері або батьки-одинаки;
  • ВПО віком понад 70 років.

Зверніть увагу, що допомога видається виключно внутрішньо переміщеним особам Тернопільщини, котрі не отримували грошової зимової допомоги від Товариства Червоного хреста України протягом останніх трьох місяців. 

Переселенці, що проживають у населених пунктах Чортківського району, можуть подати заявки на фінансову допомогу з 9 до 15 січня. Також буде можливість заповнити заявку у місті Тернопіль з 22 по 26 січня 2024 року. Звертайтеся за телефонами:

  • +38 (067) 303 9488;
  • +38 (067) 105 1288;
  • +38 (050) 020 6790.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

На крок ближче до компенсації: переселенці, дім яких є на ТОТ, отримають відшкодування

Микола Ситник 13:11, 16 Листопада 2023
Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут / фото Instagram libkos

Кабінет Міністрів України затвердив порядок обстеження знищеного житла, що розташоване в окупації, методом дистанційного зондування Землі. Згодом люди почнуть отримувати кошти за втрачене майно.

Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Як обстежуватимуть знищене житло?

Артем Лисогор зазначив, що відтепер підтвердити руйнацію можна буде за допомогою дистанційного зондування Землі — аерозйомки. За його словами, факти знищення житла, які спиратимуться на ці дані, встановлюватимуть комісії при місцевих органах влади.

Державні програми компенсації за знищене росіянами майно були розраховані виключно на підконтрольні території. Тому як тільки цей механізм запрацював, ми одразу почали шукати шляхи, як отримати кошти луганчанам. Не після деокупації, а вже сьогодні. Один із, на мою думку, дієвих варіантів запропонували декілька місяців тому на розгляд Уряду. Документ допрацювали і затвердили,

Артем Лисогор // начальник Луганської ОВА

Відповідну постанову Кабміну № 1185 опублікували на Урядовому порталі.

Хто зможе отримати компенсацію?

Кошти виплачуватимуть власникам майна. Водночас інформація про об’єкт нерухомості, що постраждав, має бути обов’язково внесена у відповідний реєстр, а заявник повинен мати усі необхідні документи на право власності. 

Зазначимо, що експериментальний проєкт щодо проведення обстеження знищених об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням дистанційного зондування Землі, наразі розрахований на повністю зруйновану нерухомість, що може підтвердити зйомка з неба. 

Старт проєкту

Реалізація проєкту розпочнеться з Мелітополя Запорізької області й триватиме протягом 3 місяців. У разі позитивних результатів дія проєкту пошириться на інші тимчасово окуповані території України.

Для організації відповідних обстежень виконавчі органи на місцях утворюватимуть комісії з проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі.

До складу комісій увійдуть представники від уповноваженого органу та громадськості (не менш ніж 2 особи). Комісія затвердить протягом 10 робочих днів план обстеження, який сформується на основі заяв людей. Черговість прийнятих до розгляду заяв визначатиметься автоматично програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Микола Ситник 16:07, 30 Серпня 2023
Як подати заявку в «Дії» на компенсацію за житло: покрокова інструкція з фото

Бахмутяни можуть подавати заявку на компенсацію в застосунку «Дія». Його можна завантажити на телефон, ноутбук чи комп’ютер. Заявку необхідно подавати, щоб отримати грошову компенсацію за зруйноване росіянами житло. Надіслати її можна електронно, незалежно від місця перебування. Відповідно навіть бахмутяни, які перебувають за кордоном можуть подати заявку в «Дії». Фотопідтвердження руйнувань для подачі заявки — не обов’язкове.


Журналісти редакції «Бахмут.IN.UA» покроково показують, що необхідно зробити та які документи мати, аби подати заявку в «Дії».

Що таке «Дія»?

«Дія» — це Єдиний портал державних послуг, й зручний мобільний застосунок. Тут можна онлайн відкрити ФОП, оформити допомогу при народженні дитини або пенсії, отримати ліцензію, а віднедавна й подати заявку на компенсацію житла.

Перейти на сайт «Дії» можна за посиланням: https://diia.gov.ua/

Завантажити застосунок на телефон можна за посиланням: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.app&hl=uk&gl=US

Навіщо подавати заявку в «Дії»?

У такий спосіб особа пришвидшить процес видачі компенсації, адже «Дія» збирає актуальні дані від користувача про руйнування, які він вказує. Крім того, не потрібно ходити по різних інстанціях, натомість все можна зробити через телефон чи комп’ютер.

Які документи потрібні, щоб подати заявку про компенсацію в «Дії»?

  • Заява про проведення обстеження житла, зруйнованого внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації.
  • Копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документа, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус.
  • Копія одного з передбачених Податковим кодексом України документа з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім випадків, коли постраждалим є іноземець, особа без громадянства або особа, яка через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України) (крім іноземців та осіб без громадянства).
  • Нотаріально завірені копії документів, що підтверджують наявність права власності у постраждалого на житло на момент подання заяви про проведення обстеження житла.

Отримати компенсацію можуть люди, житло яких:

  • зруйноване через бойові дії після 24 лютого 2022 року;
  • не підлягає відновленню;
  • розміщене на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій (згодом компенсація стане доступною для всіх);
  • має одного власника (скоро послуга буде доступною й для житла, що має кількох власників).

Як подати заявку в «Дії», щоб отримати компенсацію?

Для цього необхідно повідомити про руйнування.

Оновіть застосунок до останньої версії. Зайдіть у «Дію», перейдіть у меню Послуги, розділ єВідновлення, повідомити про Пошкоджене майно. 

Покрокова інструкція / знімок з екрана

Далі треба подати заяву про виплату. Необхідно обрати пільгову категорію (якщо вона є), надати контактні дані, замовити довідку про несудимість у «Дії».

Покрокова інструкція / знімок з екрана

За заявою в «Дії» спеціальна комісія огляне обʼєкт та визначить суму компенсації (розрахує суму сертифіката на купівлю нової домівки).

Сповіщення про готовність сертифіката надійде в застосунок.

Кошти чи сертифікат?

Програма компенсації відбуватиметься у два етапи. 

Перший — отримання сертифіката на придбання нової домівки. Другий — грошові виплати на самостійну відбудову. Ви можете отримати або сертифікат, або кошти на будівництво.

Якщо вам не підходить сертифікат, згодом зможете отримати грошову виплату на будівництво. Виплати надаватимуть власникам зруйнованих приватних будинків, які планують самостійну відбудову. Заяву в такому разі треба подати, коли розпочнеться другий етап програми.

Читайте також: Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Фото: diia.gov.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Фейк: Bloomberg назвав воєнну операцію в курську найпровальнішою за 21 століття

Пропагандисти поширюють інформацію, що американське фінансово-економічне медіа Bloomberg нібито розмістило відео про воєнну операцію в курській області. У ньому, мовляв, військовий аналітик та генерал армії […]

14:00, 31.08.2024 Гук Лідія

Як в Бахмуті з’явилися вулиця Дніпрової Чайки

В Бахмуті вулиця Воїнів-інтернаціоналістів — отримала назву вулиця Дніпрової Чайки.Дніпрова Чайка – це літературний псевдонім видатної української письменниці Людмили Олексіївни Березіної. Дніпрова Чайка: перейменування вулиць […]

13:00, 31.08.2024 Безмен Микита

У Києві відкриється виставка, присвячена загиблим воїнам на “Азовсталі” та під Іловайськом

У Києві відкриється виставка “Воїни світла”, присвячена загиблим військовим. На ній вшанують пам’ять оборонців Маріуполя та “Азовсталі”, полеглих воїнів 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ, […]

“Укрпошта” випустила благодійну марку на честь загиблих захисників і захисниць України

“Укрпошта” випустила благодійну марку “Хвилина мовчання”. Вона присвячена Дню пам’яті загиблих захисників і захисниць України, який відзначають 29 серпня. Про це повідомила пресслужба “Укрпошти”. Марка […]

Донецьк, Бахмут, СІЗО: бахмутянин Андрій Лоза розповів про життя та свою громадську діяльність (відеорепортаж)

Андрій Лоза — бахмутянин, свободівець, учасник Революції 2004 року та Революції Гідності. У 2014 році він був затриманий силовиками “беркута”, а після цих буремних подій […]