Українцям спростили процес перевірки нерухомості завдяки оновленню в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Тепер кожен може переглянути усі необхідні документи майбутньої нерухомості.
Про це повідомила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк у своєму Telegram-каналі.
Українці зможуть уникнути шахрайства при купівлі оселі
В Україні з’явилося оновлення порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ), яке дозволяє громадянам переглядати усі відомості по спеціальному майновому праву.
Користувачі за лічені хвилини можуть перевірити, чи є в об’єкта будівництва права на виконання будівельних робіт, проєктна документація на будівництво, містобудівні умови та обмеження.
За словами Шуляк, подібна зміна стала реальністю завдяки реалізації законопроєкту про захист інвесторів.
Законопроєкт впроваджує низку запобіжників, які захистять людей, що вклали гроші в будівництво квартири, від недоброчесних забудовників,
Олена Шуляк // про доцільність законопроєкту
Нагадаємо, що сьогодні бахмутяни ще не можуть отримати компенсацію за зруйноване житло, однак і розрахованої суми виплат вистачить на квартиру далеко не в кожному місті.
За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром будуть відкриті ще два осередки — у Сумах і Луцьку.
Про це в коментарі “Бахмут IN.UA” повідомив заступник начальника військової адміністрації Бахмута Олександр Марченко.
Центри підтримки бахмутян
13-14 листопада у Варшаві триває виставка-конференція ReBuild Ukraine, присвячена темі відбудови України. На заході присутня і делегація з Бахмута.
Під час виставки-концеренції Олександр Марченко анонсував відкриття двох нових центрів підтримки бахмутян. Вони відкриються в Сумах і Луцьку. Точної дати, коли вони запрацюють, посадовець не уточнив.
У цих осередках бахмутяни зможуть отримати різноманітну допомогу.
“Плануємо відкрити хаб у місті Суми і в місті Луцьк. У хабах бахмутяни зможуть отримати допомогу в гуманітарному напрямку, медицині, соціальну підтримку. Хаб — це будівля, в якій працює декілька співробітників, які ведуть реєстрацію, надають допомогу, видають гуманітарні набори, оформлюють запити, допомагають нашим мешканцям адаптуватися в тій чи іншій громаді”, — зазначив Олександр Марченко.
Нагадаємо, що на сьогодні в Україні працюють 11 хабів підтримки бахмутян. Вони приймають переселенців з Бахмута у містах:
Київ;
Дніпро;
Полтава;
Харків;
Одеса;
Жовті Води;
Кривий Ріг;
Костянтинівка;
Чернігів;
Вінниця;
Львів.
З адресами і графіком роботи центрів підтримки бахмутян можна ознайомитися в нашому матеріалі.
Читайте також:
Гуманітарна допомога для ВПО з Донеччини у Дніпрі: як її отримати
Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що проживають у Дніпрі. Отримати її можна вже зараз.
Продуктові набори в межах нового проєкту надання гуманітарної допомоги розраховані на новоприбулих ВПО (не раніше 1 червня 2024 року), які виїхали з наступних регіонів:
Донецька область — Костянтинівська, Покровська та Торецька ТГ; Харківська область — Борівська, Вільхуватська, Вовчанська, Дворічанська, Кіндрашівська, Куп’янська, Курилівська та Петропавлівська ТГ.
Зазначається, що допомогою можуть скористатися лише ті, чиї домогосподарства раніше не отримували підтримку в інших локальних осередках фонду
Як зареєструватися
Для того, щоб ВПО отримали гуманітарну допомогу, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням.
Саму допомогу видаватимуть в осередку фонду в місті Дніпро за сформованими заздалегідь списками, які публікуватимуть в Telegram-каналі БФ “Вільні Люди — Вільна Країна” за посиланням.
Як отримати виплати ВПО в разі повторної евакуації
Повторно виплати ВПО можуть оформити:
люди, які отримували виплати ВПО раніше, але втратили право чи відмовилися від виплат у звʼязку з поверненням додому;
люди, у яких в населеному пункті, куди вони повернулися, після 1 серпня 2023 року оголошено обовʼязкову евакуацію.
Яким критеріям слід відповідати, щоб отримати виплати:
бути зайнятим — працювати за трудовим договором, стояти на обліку в центрі зайнятості, вести підприємницьку діяльність тощо;
бути включеним до “евакуаційних списків”. Під час централізованої евакуації ОВА веде список людей, яких обов’язково/примусово евакуюють, та щотижня передає відповідну інформацію до Мінсоцполітики. Якщо Ви евакуюєтеся самостійно або за допомогою благодійних чи громадських організацій, про це обовʼязково слід повідомити ОВА, щоб вас включили в перелік.
Для призначення допомоги на проживання ВПО слід подати заяву. Звертатися потрібно лише особисто.
Заяву можна подати до:
органу соціального захисту населення;
ЦНАПу;
уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної чи міської ради.
Можливість звернутися за призначенням виплат онлайн на сьогодні недоступна.
На початку вересня поточного року НАЗК (ред.Національне агентство з питань запобігання корупції) планує відкрити спеціальний портал, куди українці зможуть анонімно повідомляти про корупціонерів. Про це […]
Останні дні Збройні Сили України почали йти в контратаку на Бахмутському напрямку, але навіть найменша відбита територія, вулиця чи будинок мають дуже високу ціну — […]
Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він […]