Волонтерська організація “Поверни своє” за підтримки “UST — Ukraine Support Team” запустила спеціальний компенсаційний онлайн-калькулятор для власників пошкодженого або знищеного під час війни житла. Він стане в пригоді всім, хто хоче дізнатися приблизну суму майбутньої компенсації.
Про це на сторінці в Facebook повідомляє команда “Поверни своє”.
Як розраховувати компенсацію за житло
Калькулятор доступний в онлайн форматі на відповідному сайті за посиланням. Провести онлайн-розрахунок дуже просто, для цього потрібно просто слідувати інструкції з заповнення пропусків.
Перший крок: оберіть тип зруйнованої нерухомості — квартира або приватний будинок.
Другий крок: вкажіть основні параметри зруйнованої або пошкодженої нерухомості:
Для квартири:
- регіон розташування;
- конкретний район/місто/район у місті;
- площу;
- період будівництва;
- кількість кімнат.
Для будинку:
- область або місто розташування;
- площу.
Третій крок: ознайомтесь з розрахунком суми компенсації.
На сайті також є можливість завантажити калькуляцію в окремому файлі з більш детальною інформацією, де будуть вказані всі складові формул обчислення розміру відшкодування. Зазначимо, що такі ж формули будуть використовувати я під час роботи компенсаційні комісії.
Алгоритм обчислень враховує нормативну умову про те, що розмір компенсації встановлюється на рівні не нижче вартості спорудження житла відповідної площі, розрахованої за показником опосередкованої вартості у регіонах України. Якщо сума компенсації, отримана на основі введених користувачем параметрів, буде меншою за опосередкований показник, калькулятор автоматично визначить коректний розмір відшкодування, тобто мінімальну суму компенсації, на яку може розраховувати постраждалий.
При розробці цього онлайн-калькулятора були використані коефіцієнти та показники, визначені в Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, а також у наказі Мінвідновлення №408 від 17 травня 2023 року.
Відгуки щодо зручності користування онлайн-калькулятором і можливі зауваження до його функціонала можна залишати у коментарях під дописом на сторінці “Поверни своє“.
Читайте також:
- У Раду подали законопроєкт, який допоможе бахмутянам отримати компенсацію за житло
- Адвокатеса пояснила, як бахмутянам оформити факт пошкодженого або зруйнованого житла
- Бахмутянин ініціював петицію щодо звільнення Верещук та Жолнович
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!