![Танки росії](https://bahmut.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/tanky-rf.jpg)
Очільник російської корпорації по виробництву продукції військового призначення “ростех” сергій чемезов повідомив, що у 2023 році в 7 разів збільшилось виробництво танків.
Чому ця інформація є маніпуляцією та що тут не так, розібрався журналіст видання Данило Вінниченко.
Про що йдеться?
В інтерв’ю пропагандистському каналу “россия 24” чемезов зазначив, що у 2023 році вищезгаданому “ростеху” вдалось наростити виробництво танків в 7 разів (2100 танків усіх типів було поставлено), БМП — в 4,5 раза, артилерію та РСЗВ — у 2,5 раза та інші боєприпаси — в 60 разів.
![чемезов](https://bahmut.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/skrynshot.png)
Цю інформацію одразу почали поширювати російські медіа. У своїх повідомленнях пропагандисти посилалися на інтерв’ю самого чемезова та статтю у виданні The New York Times, як аргумент. В статті розповіли про виробництво зброї у росії попри санкції.
![](https://bahmut.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/skrynshot1.png)
Який стан зброї у росії насправді?
Микола Саламаха, підполковник у відставці, фахівець з бронетехніки та тренажеробудування для військових потреб, в інтерв’ю роз’яснив щодо можливої кількості зброї. Він зазначив, що на момент вторгнення, 24 лютого 2022 року, у росії було 3 500 танків. Oryx (нідерландський сайт розвідки на основі відкритих джерел оборонної тематики), на основі отриманих даних зафіксував 2 425 знищених машин, а Генштаб заявляє про 5 000 знищених танків.
![Микола Саламаха](https://bahmut.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/salamaha-mykola-vijskovyj-ekspert-1100x743.jpg)
Експерт зазначив, що росіяни заявляють про 2800 одиниць танків у строю, тобто за майже два роки, з урахуванням знищеної техніки, вони мали б поставити приблизно 2100 танків цього року, а минулого року — лише 600-700 танків. Соломаха зазначив, що це є неправдою.
![Втрати росіян](https://bahmut.in.ua/wp-content/uploads/2023/11/skrynshot2.png)
Найбільші поставки були минулого року, коли зброю знімали з баз зберігання у військові бази.
Також експерт підкреслив, що через антиросійські санкції та брак комплектуючих, кількість виробленої важкої техніки буде набагато менше.
Росіяни продовжують демонструвати, що попри санкції їм нічого не заважає виробляти зброю, яку потім відправлять на війну в Україну. Коли “потерь нет”, а дискурс всередині росії щодо розширення військово-промислового комплексу та великих ризиків набирає обертів, політики та чиновники мають постійно дезінформувати своє населення в медіа, щоб демонструвати свою велич та спроможність воювати у чужій країні.
Однак попри “досягнення” росіян, керівництво країни випрошує зброю в інших країнах, як, наприклад, в Ірану — ударні БПЛА “Shahed-136/131”, у Білорусі та Північної Кореї — снаряди та боєприпаси, у Лаосу — танки Т-40 періоду Другої світової війни тощо.
Читайте також:
- Діпфейк Залужного закликав зробити військовий переворот
- Проросійські ЗМІ розганяють фейк, що “в Костянтинівці всі чекають на росіян”
- Країна “радників”: що не так зі статтею Time про Зеленського
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!