Без Сергєєва, Чапліна та Чубанова: Бахмут позбувся трьох “почесних громадян”

Семаковська Тетяна 18:30, 6 Вересня 2023

Бахмутська міська рада відповіла на звернення редакції Бахмут.IN.UA про можливість позбавлення звання «Почесний громадянин міста Бахмут» трьох громадян: Сергєєва Артема Федоровича, Чапліна Івана Григоровича та Чубанова Василя Сергійовича. Всіх трьох осіб позбавили статусу “Почесного громадянина міста”.

Про це йдеться у відповіді Бахмутської міської ради.

Позбавлення комуністичної спадщини

19 червня редакція опублікувала великий матеріал про комуністів та прихильників «русского міра», яких можна було знайти у списку почесних громадян Бахмуту. Серед цих осіб був Сергєєв Артем Федорович, на честь якого радянська влада під час окупації перейменувала місто Бахмут. Однак жодного вкладу в місто він не зробив.

Також у переліку осіб можна було знайти Чапліна Івана Григоровича, який одночасно числився у списку представників комуністичного тоталітарного режиму. 

Останнім мешканцем Бахмута, який був відзначений у 2013 званням почесного, став Чубанов Василь Сергійович. Вже на початку 2014 року він підтримував Януковича, виступав на Антимайдані та закликав владу застосовувати жорсткі міри проти учасників Майдану.

Журналісти редакції звернулися до міської ради й запитали, чи планується перегляд наявного списку почесних громадян. На жаль, відповідь на запит на публічну інформацію не містила чіткої позиції з цього приводу. Секретар Бахмутської міської ради Ганна Петриєнко-Полухіна розповіла, що робота над переглядом цього списку триває.

Рішення міськради

6 вересня редакція отримала підтвердження про те, що рішенням Комісії було рекомендовано позбавити звання «Почесний громадянин міста» за поведінку, вчинки,

дії, якими вони дискредитували себе перед територіальною громадою міста

Бахмут, трьох осіб:

  • Сергєєва Артема Федоровича;
  • Чапліна Івана Григоровича;
  • та Чубанова Василя Сергійовича.

Фото: Олександр Сотніков

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 27 Травня 2024
Гроші для ВПО / фото ілюстративне

Через війну, яку розпочала рф, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Цей статус  гарантує можливість отримувати грошову допомогу від держави. Проте виникає питання: а чи можуть ті, хто повторно евакуюється із небезпечних регіонів Харківщини та інших населених пунктів України, поновити виплати ВПО.

Відповідь надала пресслужба Мінреінтеграції.

Допомога повторно евакуйованим ВПО

За словами віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, особи, які спершу евакуювалися на Харківщину, а тепер змушені робити це повторно, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати від держави. Аналогічну процедуру можуть пройти й інші ВПО, які повторно евакуюються в інші міста країни.

Як поновити статус ВПО

Для того, щоб відновити статус ВПО та знову почати отримувати грошову допомогу від держави, потрібно звернутися до ЦНАПу або іншої установи Управління соціального захисту населення у громадах, що приймають переселенця. 

Грошова допомога для ВПО призначається на шість місяців та становить:

  • 2000 гривень на місяць для дорослих;
  • 3000 гривень на місяць для дітей і осіб з інвалідністю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 27 Травня 2024
Відновлення житла / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Про це повідомлено на сайті Верховної ради України.

Нові напрямки програми “єВідновлення”

Згідно з повідомленням, уряд планує виплачувати компенсації за житлові будинки, сума пошкоджень яких перевищує 200 000 гривень. Ця ініціатива стосуватиметься мешканців територій, які:

  • перебували під тимчасовою окупацією протягом 2022 року;
  • розташовані в районах активних бойових дій;
  • опинилися в оточенні чи блокаді.

Затверджено порядок обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях за допомогою методів дистанційного зондування Землі. Це дозволить оцінити масштаби руйнувань для подальших виплат компенсацій.

Компенсації за втрати з 2014 року

Окрім того, в уряді розглядають доцільність запровадження компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло ще з 2014 року — з початку російської агресії на Сході України.

Наразі компенсації виплачуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Однак у майбутньому джерелом поповнення бюджету програми “єВідновлення” стануть кошти від продажу активів рф, арештованих у рамках санкційного режиму.

Уряд закликає всіх громадян, які втратили житло або можливість у ньому проживати внаслідок війни, скористатися програмою “єВідновлення” для отримання належної компенсації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дмитро Перов, Григорій Соколовський

“Ми кажемо, що Бахмуту 460 років, а чим це довести? Нема будівель, немає нічого”: чому потрібно відбудувати історичне обличчя міста

Нещодавно ЮНЕСКО випустила звіт, в якому зафіксували руйнацію або знищення 274 культурних об’єктів в Україні протягом повномасштабного вторгнення. Найбільше таких об’єктів було в Донецькій області, […]

171281869 470454594290024 4471974246197574311 n e112c

«15 людей, а перевернули все місто»: хто у 90-ті відстоював демократію в Артемівську-Бахмуті

Зараз навіть неможливо представити, що на мітинг у Бахмуті може зібратися 5-10 тисяч осіб, а такий мітинг був і організували його у тому числі члени […]

Screenshot 279 70921

Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

В межах декомунізації та дерусифікації чимало українських міст позбулося вулиць, які носили назви російських діячів. Відтак, в Києві більше немає вулиці Волгоградської, тепер вона має […]