Ціна спокою: як відбувається страхування житла та авто у воєнний час

Семаковська Тетяна 10:27, 6 Жовтня 2023
Pexels

З початку повномасштабної війни українці зрозуміли, що в країні не існує повністю безпечного місця. Руйнація та обстріли можуть застати нас у будь-якій точці України. Щоб захистити себе від втрат рухомого та нерухомого майна люди можуть оформити страхування житла та авто у воєнний час. Редакція Бахмут.IN.UA вирішила розібратися в тому, як це можна зробити під час великої війни та як змінилися правила страхування з 24 лютого 2022 року. 

Оформлення страхування машини під час війни або житла може убезпечити вас від серйозних фінансових втрат у випадку їх руйнування від обстрілів. Втім, процедура укладання таких договорів вимагає від вас уважності, пошуку відповідних компаній та програм страхування. Не всі договори містять в собі можливість виплати грошей у подібних випадках, а вигідність умов залежать від компанії. 

Читайте також: Безоплатне протезування для ветеранів війни: як отримати

Страхування житла під час війни

Приклад розрахунку страхування житла/ скріншот

Хоча страхування нерухомості у воєнний час та надання виплат за подібні випадки є нетиповою практикою для світового ринку страхових компаній, українські страхувальники пішли на зустріч своїм клієнтам та деякі компанії вже відкрили додаткові програми, які містять в собі страхові виплати у воєнний час та за пошкодження, які спричиняє росія в Україні. 

Журналісти редакції спробувала розрахувати орієнтовну вартість страхування житла в Києва на рік, вартістю 1 млн грн, сума вийшла близько трьох тисяч.

Українські компанії мають ліміти на таке страхування майна, які складають від 200 тис. грн до 2 млн грн. Важливо розуміти, що застрахувати будинок під час війни та отримати виплати у випадку заподіяння шкоди від воєнних дій можна виключно за договорами, які передбачають такі виплати.

Тому, перед тим як підписувати документи та платити гроші, вам потрібно уважно прочитати текст угоди, особливо пункти про воєнні ризики. Адже стандартні договори страхування, зокрема поширенні до повномасштабної війни, виносили подібні ризики у форс-мажорні обставини у зв’язку з якими страхувальник звільняється від відповідальності компенсувати збитки. 

Страхування житла під час війни може бути вдвічі дорожчим, ніж звичайні програми страхування/ Відкриті джерела

Також варто розуміти, що страхування квартир у війну може обійтися вам мінімум у двічі дорожче, ніж оформлення стандартної страховки, а житло в областях, які знаходяться на лінії фронту може не підлягати подібному страхуванню через зависокий безпековий ризик. 

Страховка на будинок може містити в собі компенсацію за:

  • Військові дії, мародерства
  • Стихійні лиха або пожежі
  • Аварії внутрішніх мереж (водо-, електро-, газопостачання тощо)
  • Відповідальність перед сусідами за завдану їм шкоду
  • Оплата вимушеного переїзду під час ремонту

Залежно від компанії та договору, ці умови можуть змінюватися або доповнюватися. Тому, при пошуку страховки на майно вам треба заздалегідь визначити ваші пріоритети. 

Читайте також: Готуємося до холодів: як обрати термобілизну розповідають експерти з мережі Gorgany

Страхування авто під час війни

Наявність страхового поліса на авто є обов’язковою умовою кермування у будь-який час. Втім, автострахування під час війни також може включати шкоду, яка нанесена у зв’язку із воєнними діями.

Наразі компанії, що пропонують страхування житла в Україні від воєнних ризиків, часто пропонують ті ж послуги й для авто. Завдяки цьому, у випадку настання страхового випадку, власник може покрити частину збитків. При оформленні подібного страхування варто також звертати на умови договору та враховувати те, що така страховка обійдеться вам дорожче. 

Страхова виплата за авто, яке пошкоджене через воєнні дії, моє покрити частину фінансових втрат/ Pexels

Наразі представники страхових компаній заявляють, що більша частина страхових випадків, з якими вони стикаються, відбулися не з воєнних причин. Але якщо ви все-таки вирішили застрахувати своє майно від подібних випадків, варто дотримуватися кількох правил пошуку компаній та перевірки договорів:

  • Знайдіть кілька варіантів компаній, які пропонують подібне страхування. 
  • Зробіть порівняння умов, які пропонують ці компанії. Важливо порівнювати не тільки ціни, але й умови договору, тобто: які випадки є страховими, як відбувається процес перевірки страхового випадку та виплати коштів, яку сума або який відсоток компанія буде виплачувати у разі настання страхового випадку, відгуки клієнтів тощо. 
  • За можливості, проконсультуйтеся з юристами щодо умов договору. Якщо у вас немає профільних знань, деякі пункти угод можуть плутати або бути не зрозумілими. Впевніться, що ви чітко усвідомлюєте суть документа, який підписуєте. Якщо ви зареєстровані як ВПО, то ви можете звернутися за безоплатною консультацією спеціалістів, з якими співпрацюють деякі профільні громадські організації. 

Читайте також: Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зберегти овочі та фрукти на зиму

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. Щоб розтягнути цей процес до зимових місяців, дуже важливо опанувати мистецтвом зберігання. У […]

Як заморозити сезонні фрукти та овочі?

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування. Втім, літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Осінню настає пора студентів, одинадцятикласники, які ще вчора навчалися в школі, пішли в самостійне життя й вступили в університет. Не всі студенти отримують стипендію, тож […]

фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

IMG 3348 a97bd

Підготовка до сімейної фотосесії. Покрокова інструкція від фотографині з Бахмута

Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результат тішитиме вас ще довгі роки. Фотографія зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні […]

Вибір імені для дитини: як підібрати красиве ім’я

Вибір імені для дитини — це важливе й часом непросте рішення для майбутніх батьків. Важливо підібрати й красиве поєднання імені дитини із прізвищем та водночас […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]