Прихисток та безпека дітей: за що бахмутяни вдячні країнам ЄС

Семаковська Тетяна 15:16, 1 Листопада 2023
Ілюстрація Бахмут IN.UA

1 листопада відзначають день народження Європейського Союзу. Через повномасштабне вторгнення мільйони українців були змушені евакуюватися до країн Європи. Бахмутяни також знайшли тимчасовий дім закордоном.

У день народження ЄС редакція Бахмут IN.UA зібрала подяки й роздуми бахмутян про життя в країнах ЄС.

Тетяна Даруда. Німеччина

Тетяна Даруда / фото надане героїнею

Тетяна Даруда, бахмутянка, яка з 2020 року мешкала в Одесі. 24 лютого саме в Одесі жінка з донькою зустріли повномасштабну війну, згодом родина евакуювалася до Німеччини. Тут українці знайшли прихисток. Родина німців дуже тепло прийняла біженців, згадує Тетяна.

В районі, де мешкає героїня, є соціальні магазини з їжею та одягом. Надає підтримку біженцям у сам уряд Німеччини. Особливо вразила бахмутянку — безпека у країні, а також життя літніх людей, яке кардинально відрізняється від того, що є в українських пенсіонерів.

Діана Потапцева. Ірландія

Діана Потапцева / фото надані героїнею

Діана Потапцева – бахмутянка, яка в лютому виїхала з України до Ірландії. Діані дуже подобається підхід ірландців до природи – вони захищають свою різноманітну флору й фауну. В країні є дуже гарні умови для українців, зокрема безкоштовне проживання та харчування, медичне страхування, курси тощо.

Нещодавно Ірландія через великий наплив біженців порекомендувала не розглядати її українцям у якості прихистку. Втім, тим громадянам, які приїхали, надають всі умови для проживання.

Ірина Кулькова. Бахмут

Ірина Кулькова / фото надане героїнею

Ірина Кулькова народилася в Бахмуті, все свідоме життя вона прожила тут. Героїня рано захопилася танцями й почала торувати свій шлях у цій сфері. Коли почалася повномасштабна війна жінка разом із сином евакуювалися до Польщі.

За майже рік життя в Польщі героїня помітила, що українці та поляки мають схожий менталітет, вони прагнуть допомогти українцям. Ірина наголошує, в Польщі до українців відчувається особливо добре ставлення від місцевих. Якось її просто обійняла на вулиці незнайомка, коли побачила надпис на її худі “I am from Bakhmut”. В евакуації жінка змогла знайти роботу, забезпечити себе та сина.

Людмила Лой. Греція

Людмила Лой / фото надане героїнею

Фотографиня Людмила Лой жила в Торецьку до повномасштабного вторгнення, зараз жінка мешкає в Греції. Якийсь час Людмила жила і працювала в Бахмуті. Героїня каже, що до українців місцеве населення відноситься добре і співчуває. В евакуації жінка знайшла безпечний прихисток та можливість працювати.

Ольга Перевозченко. Естонія

Ольга Перевозченко з чоловіком / фото надане шероїнею

Ольга Перевозченко, бахмутянка, яка майже з початку повномасштабної війни виїхала до Естонії. За понад півтора року в іншій країні жінка знайшла гарну роботу, орендувала квартиру, почала вчити мову та облаштовувати своє життя там. Ольга планує повернутися назад до України, втім за час проведений у Естонії, жінка дуже вдячна їй за теплий прийом, прихисток та можливість ходити до школи для сина.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як лікують епілепсію закордоном

Проблеми українських біженців з епілепсією в Румунії

На епілепсію страждають приблизно 65 мільйонів людей у всьому світі. За оцінками лікарів, на кожні 100 здорових людей припадає принаймні одна людина з епілепсією. Ми […]

День Студента думки молоді

Про що думають українські студенти: редакція поспілкувалася з молоддю

Щорічно 17 листопада відзначають День студента. Зараз саме українська молодь стає рушійною силою для змін в країні. Тож редакція вирішила дізнатися у студентів про те, […]

Марія Макарович

З Бахмута до Азії: бахмутянка розповіла, чому в Тайвані беруть приклад з українців

Тайвань — це країна у Східній Азії за багато тисяч кілометрів від України. Попри таку відстань, там добре знають про Україну та слідкують за подіями, […]

Олександра артилеристка

“Мій робочий інструмент — міномет 120”: артилеристка, яка обороняє Донеччину розповіла про свою роботу

3 листопада в Україні відзначають свято ракетних військ та артилерії. Саме вогнева підтримка наземних військ є визначальною на полі бою. Хто такі артилеристи, та з […]

Сумоїсти

«Мій головний старт»: сумоїстка з Бахмута розповіла про виступ на Всесвітніх іграх єдиноборств

Напередодні в саудівському Ер-Ріяді у межах Всесвітніх ігор єдиноборств 2023 року відбулися змагання з сумо. У складі української збірної від Донеччини гідно виступили двоє бахмутян […]

14:30, 26.10.2023 Микола Ситник