Лічені кілометри до лінії фронту: як живе Торецька громада

Семаковська Тетяна 17:09, 31 Жовтня 2023
Торецьк / Ілюстрація Бахмут IN.UA

Торецьк до повномасштабного вторгнення налічував 66 тисяч жителів. Основною галуззю міста вважають видобуток вугілля, однак з початком війни працювати у регіоні вкрай небезпечною: у шахту ДП “Торецьквугілля” тільки нещодавно були прильоти. На території громади зараз залишилося близько 12 тисяч мешканців.

Як живе Торецьк сьогодні, чи працюють магазини та як відбувається евакуація, редакції розповіли у військовій адміністрації.

Життя у прифронтовому Торецьку

Лариса Гусева, заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації, ще наприкінці серпня повідомляла, що Торецьк, ймовірно, залишиться без газозабезпечення. Але люди не покидають місто на зиму, тож їх забезпечать буржуйками, дровами та пелетами.

У міській військовій адміністрації нам повідомили, що планують відкрити й Пункти Незламності. Тут можна буде зарядити телефони, зігрітися та поїсти. Однак скільки саме пунктів буде не уточнюють, все залежатиме від ситуації.

Зараз у громаді залишилося 12 678 осіб, а до вторгнення росіян проживало понад 66 тисяч людей. Попри постійні обстріли життя у місті триває, працюють продуктові й продовольчі магазини.

Зараз пріоритетом для місцевої влади є евакуація дітей. Станом на 30 жовтня 2023 року у місті залишилося 167 сімей, у яких виховується 203 дитини. Безплатний виїзд з громади організовують практично кожного тижня.

Евакуація з Торецька

За вересень та жовтень з громади евакуювали 407 людей, допомагає вивозити людей у безпечне місце поліція. Батьків, які відмовляються вивозити дітей з небезпечної зони, неодноразово відвідують працівники підрозділу “Білі Янголи”. Щоденно на території громади працюють 4 евакуаційні групи.

Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону: 099 601 9491, за цим номером телефонувати можна цілодобово, а за контактом 066 952 6360, дзвонити можна щоденно з 08:00 до 17:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштували нагородження для випускників Донеччини: аналіз закупівель

Семаковська Тетяна 18:57, 1 Липня 2025
Гроші / фото ілюстративне, Pexel

Цьогоріч 286 випускників та випускниць з Донеччини отримають або вже отримали у якості нагородження монети у футлярі. 12 таких закупівель провели у системі Прозорро.

Скільки коштів на них витратили органи місцевого самоврядування, читайте у матеріалі.

Нагородження для випускників Донеччини

Цьогорічним випускникам Донеччини вручали нагородження у вигляді грамот та медалей. Кожна громада витратила різну суму. Але у більшості всі закупівлі для нагородження, це саме монети у футлярі, таких закупівель ми нарахували 12. Наприклад, управління освіти Бахмутської міської ради закупило 45 монет з футляром, обійшлися вони у 29 700 гривень. Тобто, орієнтовно на один комплект витратили 660 гривень.

Ті ж самі монети, але в різній кількості закупили й інші громади Донеччини, зокрема:

  • для випускників селища Велика Новосілка придбали 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників міста Новогродівка купили 11 монет за 7 260 гривень;
  • для випускників міста Слов’янськ купили 89 монет за 58 740 гривень;
  • для маріупольських випускників “М.ЄХАБ” закупив 15 монет за 9 990 гривень;
  • для випускників міста Лиман купили 17 монет за 11 220 гривень;
  • для випускників з Костянтинівки купили 42 монети за 27 720 гривень;
  • для випускників з Торецька купили 23 монети за 15 180 гривень;
  • для випускників Дружківської школи придбали 6 монет за 3 960 гривень;
  • для випускників селища Новодонецьке придбали 7 монет за 4 620 гривень;
  • для випускників Авдіївки придбали 12 монет за 7 920 гривень.

Для випускників з Часів Яра, ймовірно, купили ті ж монети. У закупівлі вказано, що придбали 2 “подарунки й нагороди” за 1 320 гривень.

Загалом на порталі Прозорро придбали 286 монет у футлярі для випускників, а загальна сума за ці закупівлі склала 188 тисяч 850 гривень.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Одноразова допомога для ВПО від Червоного Хреста у Кам’янці-Подільському

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:30, 1 Липня 2025
Гуманітарна допомога від Червоного Хреста / фото ТЧХУ

Переселенці, які зареєстровані у Камянець-Подільській міській громаді, можуть отримати гуманітарну допомогу від Червоного Хреста. Але лише за умови, що раніше її не отримували.

Про це повідомляє Товариство Червоного Хреста в Кам’янець-Подільську.

Допомога від Червоного Хреста

Гуманітарна допомога у Кам’янець-Подільській громаді доступна для ВПО, які раніше не отримували таку підтримку раніше.

Для отримання допомоги, переселенці та переселенки повинні мати довідку ВПО й бути зареєстрованими у Кам’янець-Подільській міській територіальній громаді, а саме в:

  • місті Кам’янець-Подільській;
  • селі Вільховець;
  • селі Довжок;
  • селі Зіньківці;
  • селі Княгинин;
  • селі Колибаївка;
  • селі Лісківці;
  • селі Нагоряни;
  • селі Острівчани;
  • селі Рихта;
  • селі Смотрич;
  • селі Ходоровці;
  • селі Червона Чагарівка.

Форма для заповнення на отримання допомоги за посиланням.

Ті, хто підходить по критеріях відбору на допомогу, зможуть знайти своє прізвище у списках.

Якщо заявку подано, але в списках на отримання допомоги ви себе не знаходите, то звертайтеся за контактом @Red_Cross_2022 в Telegram, вказавши таке повідомлення: “Стан заявки. ПІБ, контактний номер телефону заявника, дата подачі заявки”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ціни на дрова

Ціна за тепло: скільки коштують дрова в Донецькій області

До календарної зими залишилося менш ніж два місяці. Чимало українців вже розпочали підготовку оселі, хтось утеплює вікна, а хтось замовляє дрова. Жителі Донецької області також […]

зображення viber 2022 10 26 12 14 47 174 b75f4

«В кредит корм не дають»: як бахмутянка допомагає місту триматися на плаву

Підприємиця, а наразі місцева волонтерка Інна Гайдай окрім допомоги тваринам, відгукується й на прохання мешканців. Для цього вони з однодумцями створили чат в Телеграмі, де […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]