Лічені кілометри до лінії фронту: як живе Торецька громада

Семаковська Тетяна 17:09, 31 Жовтня 2023
Торецьк / Ілюстрація Бахмут IN.UA

Торецьк до повномасштабного вторгнення налічував 66 тисяч жителів. Основною галуззю міста вважають видобуток вугілля, однак з початком війни працювати у регіоні вкрай небезпечною: у шахту ДП “Торецьквугілля” тільки нещодавно були прильоти. На території громади зараз залишилося близько 12 тисяч мешканців.

Як живе Торецьк сьогодні, чи працюють магазини та як відбувається евакуація, редакції розповіли у військовій адміністрації.

Життя у прифронтовому Торецьку

Лариса Гусева, заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації, ще наприкінці серпня повідомляла, що Торецьк, ймовірно, залишиться без газозабезпечення. Але люди не покидають місто на зиму, тож їх забезпечать буржуйками, дровами та пелетами.

У міській військовій адміністрації нам повідомили, що планують відкрити й Пункти Незламності. Тут можна буде зарядити телефони, зігрітися та поїсти. Однак скільки саме пунктів буде не уточнюють, все залежатиме від ситуації.

Зараз у громаді залишилося 12 678 осіб, а до вторгнення росіян проживало понад 66 тисяч людей. Попри постійні обстріли життя у місті триває, працюють продуктові й продовольчі магазини.

Зараз пріоритетом для місцевої влади є евакуація дітей. Станом на 30 жовтня 2023 року у місті залишилося 167 сімей, у яких виховується 203 дитини. Безплатний виїзд з громади організовують практично кожного тижня.

Евакуація з Торецька

За вересень та жовтень з громади евакуювали 407 людей, допомагає вивозити людей у безпечне місце поліція. Батьків, які відмовляються вивозити дітей з небезпечної зони, неодноразово відвідують працівники підрозділу “Білі Янголи”. Щоденно на території громади працюють 4 евакуаційні групи.

Залишити заявку на евакуацію мешканці Торецької громади можуть за номерами телефону: 099 601 9491, за цим номером телефонувати можна цілодобово, а за контактом 066 952 6360, дзвонити можна щоденно з 08:00 до 17:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як працюють Офіси Відновлення в регіонах: пояснює “Донеччина в евакуації” (Відео)

Семаковська Тетяна 18:22, 13 Грудня 2024

Локації Офісів відновлення та розвитку є в різних частинах України. Вони оснащені новою технікою та мали б слугувати важливими майданчиками для відновлення. От тільки кожна громада по-своєму вирішує, як цим користуватися. Не завжди це використання результативне.

Повний текстовий варіант від Бахмут IN.UA за посиланням.

Офіси Відновлення

Станом на жовтень 2024 року UNDP за фінансової підтримки ЄС, Уряду Швеції та Данії відкрили в Україні 10 таких Офісів. У самій назві Офісів фігурує слово “відновлення”, тож логічним було б думати, що робота Офісів має бути спрямована, зокрема, й на це. Однак, як виявилося, у багатьох громад немає розуміння програми відновлення.

Власне, такого чіткого розуміння немає не тільки в громадах, але й на державному рівні, бо на питання про відновлення прифронтових регіонів, не під запис, ми почули, що це не на часі. Втім, якщо це не на часі, то для чого виділяють кошти? Чи не потрібно їх переспрямувати в інше русло або вчити громади, як можна використовувати надане майно з користю?

Ми дослідили питання роботи Офісів відновлення та розвитку в Україні й ділимось результатами у матеріалі. Розповідаємо про Офіси.

Більше у відео:

https://youtu.be/PWm4zIkXKkI

Дивіться також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Продуктові набори для ВПО у місті Тернопіль: як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 13 Грудня 2024
Продуктові набори від Міського центру турботи / фото Міський центр турботи у місті Тернопіль

Міський центр турботи у місті Тернопіль анонсував надання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО.

Про це повідомили представники Міського центру турботи у місті Тернопіль в Telegram.

Гуманітарна допомога у Тернополі

Гуманітарна допомога у Тернополі надаватиметься ВПО, які проживають у місті чи районі та належать до однієї з наступних категорій:

  • багатодітні сім’ї;
  • вдовці та вдови;
  • особи, що опікуються сиротами;
  • одинокі матері чи особи, що самостійно виховують дітей;
  • одинокі особи похилого віку, старше 65 років;
  • сім’ї учасників бойових дій
  • особи з інвалідністю, пріоритет надаватиметься 1 та 2 групам;
  • новоприбулі переселенці, які прибули до міста у 2024 році та ще не отримували допомогу в Центрі турботи.

Як зареєструватися ВПО

Для отримання продуктового набору, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням. Вона буде відкрита 3 січня 2025 року.

Зазначається, що реєстрацію за формою повинна проходити лише одна доросла особа з сім’ї.

Якщо заявка була ухвалена, то з ВПО зв’яжуться представники Центру турботи та запросять на певну дату для отримання допомоги. При собі ж потрібно буде мати наступний перелік документів:

  • довідку ВПО;
  • документ, що підтверджує особу отримувача допомоги;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН);
  • супутні документи, які підтверджують належність до певної категорії вразливості.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ціни на дрова

Ціна за тепло: скільки коштують дрова в Донецькій області

До календарної зими залишилося менш ніж два місяці. Чимало українців вже розпочали підготовку оселі, хтось утеплює вікна, а хтось замовляє дрова. Жителі Донецької області також […]

зображення viber 2022 10 26 12 14 47 174 b75f4

«В кредит корм не дають»: як бахмутянка допомагає місту триматися на плаву

Підприємиця, а наразі місцева волонтерка Інна Гайдай окрім допомоги тваринам, відгукується й на прохання мешканців. Для цього вони з однодумцями створили чат в Телеграмі, де […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]