Локація для вихідних у Києві: гуляємо в парку “Кіото”

Валентина Твердохліб 10:00, 1 Грудня 2024
парк кіото
Парк Кіото / фото Вікіпедія

У Києві є багато мальовничих парків і скверів для неспішних прогулянок і розваг у вихідні. Окрасою лівого берега Києва є парк “Кіото” з садом каменів, вічнозеленими деревами та алеєю сакур.

Про історію парку та його цікаві локації розповідає “Бахмут IN.UA”.

Коли заснований парк “Кіото”

Парк “Кіото” розташований у Деснянському районі Києва. Він простягається вздовж вулиці Кіото між станціями метро “Чернігівська” і “Лісова”. Площа парку — 9,87 гектарів.

парк кіото
Парк “Кіото” восени / фото Вікіпедія

Парк був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом та містом Кіото — культурною столицею Японії. Зелену зону відкрили після підписання договору про співпрацю міст. На честь відкриття парк отримав подарунок з Кіото — квадратну багатоповерхову ступу висотою в 5 метрів. Це гранітна пагода — культова споруда, яку використовують у буддизмі й індуїзмі.

парк кіото
Пагода в парку “Кіото” / фото “Київзеленбуд”

Сам парк оформлений в японському стилі. Його деталі і символіка були запозичені з паркової культури Японії.

У 2018 році цей парк оголосили пам’яткою садово-паркового мистецтва.

парк кіото
Японська символіка в парку “Кіото” / фото “Київзеленбуд”

Парк Кіото: що цікавого подивитися

У центрі парку “Кіото” розташований сад каменів. Тут можна побачити камінь почесного сидіння, камінь печерного виду, камінь-охоронець і камінь місячної тіні.

парк кіото
Сад каменів / фото КМДА

З цікавих рослин тут можна побачити вікові сосни та японський клен. Також тут є дерева бонсай, які асоціюються з культурою Японії.

парк кіото
Рослини в парку “Кіото” / фото “Київзеленбуд”

У вересні 2011 року кияни разом з членами японської делегації висадили в парку алею сакур. Дерева висадили вздовж пішохідних доріжок. Алея простягнулася на відстань 987 метрів та налічує 360 дерев. У травні 2013 року її занесли до Книги рекордів України. 

парк кіото
Алея сакур у парку “Кіото” / фото Вікіпедія

У травні 2017 року в парку відкрили дзен-сад — гравієвий сад в японському стилі з сухим озером, посеред якого стоять два камені, з’єднані містком. Поряд знаходяться альтанка, яка імітує пагоду, бонсай та декілька магнолій. Своєрідний колорит цьому ландшафтному куточку надають ліхтарі біля озера і пагорб, який відтворює знамениту гору Фудзі.

парк кіото
Дзен-сад у парку “Кіото” / фото “Київзеленбуд”

Окрім цього, в парку є ігровий майданчик для дітей та спортивний майданчик для дітей і дорослих.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

Валентина Твердохліб 18:00, 3 Грудня 2024
одяг
Зимовий одяг / ілюстративне фото Pexels

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей.

Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”.

Безоплатний одяг для ВПО

У Полтаві безоплатно видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей. Допомогу можуть отримати переселенці, які евакуювалися з таких регіонів:

  • Луганська область;
  • Донецька область;
  • Херсонська область;
  • Запорізька область;
  • Сумська область;
  • Харківська область (лише Куп’янськ, Вовчанськ, Дворічна, Борова, Великий Бурлук та Ізюм).

До видачі доступні жіночі светри в розмірах S, M, L та трикотажні комбінезони для дітей віком 1-2,5 роки і зростом 74, 80, 86, 92 сантиметри.

Щоб отримати одяг, потрібно попередньо зареєструватися за посиланням. Форму потрібно заповнювати на кожну людину окремо.

Видача одягу відбудеться в четвер, 5 грудня, в місті Полтава. Точну адресу повідомлять додатково. Для отримання допомоги з собою треба взяти оригінали підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Валентина Твердохліб 17:20, 3 Грудня 2024
Шахтоуправління “Покровське” / фото Вікіпедія

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже важлива, адже вона є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території.

До чого може призвести втрата шахти, під час брифінгу в Media Center Ukraine розповів президент Асоціації металургів і гірників України Олександр Каленков.

Втрата шахти біля Покровська, ризики

Наразі шахтоуправління “Покровське” є єдиним джерелом видобутку коксівного вугілля на підконтрольній Україні території. Це вугілля необхідне для виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.

Якщо Україна втратить цю шахту, сировину треба буде завозити з-за кордону. А це призведе до підвищення цін на металопродукцію.

“Єдина шахта, яка залишилася на контрольованій території, це шахтоуправління “Покровське”, яке обʼєднує декілька шахт. Можливість втрати цієї шахти реальна. Навіть у сьогоднішніх умовах шахти працюють, забезпечують нас коксівним вугіллям. Все робиться для того, щоб робітники залишалися в безпеці наскільки це можливо. Але всі розуміють, що з погіршенням ситуації це може призупинитися, і ми можемо втратити це джерело коксівного вугілля”, — зазначив Олександр Каленков.

Якщо шахти будуть закриті або втрачені, це не стане причиною зупинки металургійних підприємств. Вугілля будуть завозити з-за кордону, однак це матиме супутні виклики, як от зростання цін.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

одяг

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для жінок і дітей-ВПО: реєстрація

У Полтаві видаватимуть теплий одяг для переселенців. Волонтери безоплатно видадуть зимові речі для жінок та дітей. Про це повідомляє міжнародний благодійний фонд “Бі Хеппі”. Безоплатний […]

шахти

До чого може призвести втрата шахти біля Покровська

Через погіршення військової ситуації на Донеччині є ризик втрати шахти біля Покровська. Щоб не наражати на небезпеку працівників, її можуть закрити. Втім, ця шахта дуже […]

Українці у 2025 зможуть подавати онлайн-заяву про репарації за злочини росії

Уже у 2025 році громадяни України зможуть подати заяви про репарації за будь-які злочини, вчинені росіянами. Це можна буде зробити у застосунку “Дія”. Про це […]

кременчук

Як у Кременчуці переселенцям допомагають з житлом і роботою

Нещодавно редакція “Бахмут IN.UA” провела опитування бахмутян. Ми запитували куди вони переїхали, щоб розповісти про допомогу, яку надають у цих громадах. Серед відповідей були запитання про допомогу, […]

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро