«В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Семаковська Тетяна 14:45, 9 Листопада 2022

315188454 1153885535524668 1768837959004587893 n 9eed8Руслан Макарович, депутат та волонтер з Часів Яру, розказав нашій редакції, як в Першотравенську він разом з переселенцями з Луганської області організували волонтерський штаб.

Руслан Макарович з перших днів війни допомагав людям в гуманітарному штабі в Часів Яру. На жаль, в серпні довелось евакуювати склад на Дніпропетровщину, бо стало занадто небезпечно.

«Зараз ми працюємо в Першотравенській міській територіальній громаді та Миколаївській сільській громаді. Тут функціонує Центр соціально-психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб, а також два гуртожитки для цивільного населення», – зауважив Руслан.

Руслан Макарович розказав, що в Першотравенську група переселенців з Луганської області за власної ініціативи організували волонтерський штаб:

314837623 638649354645046 498942907019498629 n aed4e

Волонтери спекли домашню випічку. Фото: надані героєм

«Я побачив в Фейсбуці оголошення, що вони не можуть сидіти склавши руки та чекати перемоги. Ми домовились про зустріч, поспілкувались, та вже більше двох місяців працюємо. Їм надали приміщення, де жінки плетуть сітки та кікімори, а також вдома вони випікають смаколики для хлопців у шпиталь».

Організація звітує про роботу в Фейсбук на сторінці «Крок до перемоги», організатором є Лідія Галкіна. У неї на сторінці також можна побачити публікації про роботу волонтерів.

Screenshot 113 bd3bc

Волонтери демонструють виготовлені кікмори. Фото: Фейсбук, Лідія Галкіна

Руслан зауважив, що вони допомагають продуктами, основами для сіток, та іншими необхідними речами, але багато роботи жінки роблять самостійно. Тому чоловік впевнений, що в волонтерській діяльності головне бажання, а можливості є завжди:

«Навіть сторінку в Фейсбук жінки пенсійного віку ведуть самостійно. Вони самі везуть випічку в шпиталі. Хлопці там не голодні, це необхідно більше для уваги та емоцій. Ці жінки такі щасливі, що вони роблять свій вклад в перемогу, а хлопцям – приємне спілкування та домашня їжа».

У підсумку розмови, Руслан Макарович поділився, з чого можна почати, якщо ви також хочете допомогти військовим:

314991574 866256587725690 186857387557737344 n 9709a

 Волонтери показують результати своєї роботи. Фото: надані героєм

«Спочатку вирішить для себе, чи готові ви до цього, бо це дійсно важка праця. Якщо впевнені в своїх силах, то шукайте в соціальних мережах оголошення волонтерів. Можна почати з плетіння сіток. Їх мало не буває, бо вони майже одноразові. Вони рвуться, згорають, зношуються, тому потрібні постійно. Навчитись їх плести не важко, зараз є дуже багато відео уроків. Та навіть якщо вийшло не дуже, самі військові кажуть, що за декілька днів на фронті, вона стане кольору «природи». Головне використовувати кольори, які підходять порі року».

Фото: волонтер Руслан Макарович, Фейсбук

Читайте також: Як бахмутянка за допомогою лотереї зібрала гроші на корм тваринам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]