Під Бахмутом медики з 30 бригади облаштували пасіку: фото

Семаковська Тетяна 11:40, 4 Вересня 2023

Неподалік від Бахмута військові медики зробили міні-пасіку. Ініціатором ідеї став санітар-радіотелеграфіст медичного пункту Сергій. До призову в ЗСУ чоловік працював кухарем та п’ять років займався бджолярством.

Фото імпровізованої пасіки опублікували в мережі.

Пасіка під Бахмутом

Медові соти. Фото: з відкритих джерел

Військові медики під Бахмутом з 30 бригади вирішили створити імпровізовану пасіку неподалік від лінії фронту. Господарство утримує санітар-радіотелеграфіст Сергій, раніше чоловік займався бджолярством, у нього була своя пасіка.

Після мобілізації Сергій віддав своїх бджіл віддав сусідові, але навіть на передовій вирішив займатися улюбленою справою. Санітар має 12 нових саморобних вуликів, у яких мешкають близько 600 тисяч бджіл.

Пасіка під Бахмутом. Фото: з відкритих джерел

За час, відколи Сергій тримає пасіку бджолярі зібрали вже близько десяти літрів меду, який медики роздали по своїх підрозділах. Після перемоги Сергій хоче знову повернутися до бджолярства, але вже вдома. За можливості медик планує забрати й бджіл.

Військові створили пасіку неподалік від фронту. Фото: з відкритих джерел

Нагадаємо, що експерти з Донеччини раніше розповіли, як вибрати якісний мед. Ознаки натурального меду — смак та його густота під час лиття, але зверніть увагу, що часто свіжий мед може литися погано, йому треба постояти кілька днів, щоб випарувалася зайва волога.

Бджоляр Андрій Безматний близько 9 років тримав власну пасіку у Бахмутській громаді, чоловік також зазначає, що перше на що слід звертати увагу – це густота меду.

Нагадуємо, беріть участь у благодійній лотереї (https://send.monobank.ua/jar/2sDoqrsmQH) від Бахмут IN.UA та Artwinery і виграйте подарунок до Дня міста.

Даруємо 3 ексклюзивні пляшки Artwinery за донат 50 гривень. Беріть участь!

До кінця лотереї залишилось лише кілька днів! Встигніть виграти ексклюзивну пляшку бахмутського шампанського до Дня міста Бахмут

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни просунулися на Донеччині: яка ситуація у Часів Ярі та Торецьку

Семаковська Тетяна 09:11, 16 Вересня 2024
Часів Яр
Вигляд на місто / фото 93-тя ОМБр

Торецьк та Часів Яр, саме тут попередньо просувань ворога немає. Карта бойових дій залишається без змін. Російські війська просунулися біля Катеринівки, Водяного, Вугледару, а також у Спірному та Українську. Водночас росіянам вдалося окупувати Галицинівку.

Про це свідчить карта Deep State.

Торецьк та Часів Яр: карта бойових дій

За останні дні карта Deep State зафіксувала просування росіян у кількох ділянках фронту, зокрема біля Спірного та Українського. Останній населений пункт важливий для росіян для просування до Покровська.

Часів Яр, карта бойових дій / фото Deep State

14 вересня стало відомо, що ворог окупував Галицинівку та Снагость з навколишніми селами, а також просунувся в бік Любимівки, біля Піщаного, Григорівки, Гострого, Георгіївки, в Синьківці, та у Нью-Йорку. Своєю чергою, Інститут вивчення війни повідомляє, що російські війська продовжили наступальні операції в районі Часів Яру 15 вересня, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Росіяни намагалися наступати у напрямку Ступочок 14 і 15 вересня, атаки тут відбили.

Сучасний вигляд карти бойових дій на Донеччині, Торецьк / фото Deep State

За даними Генштабу, на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 16 атак неподалік Дружби, Неліпівки, Торецька та Щербинівки.

Аналітики повідомляють, що підтверджених змін на лінії фронту не зафіксовано. Російські війська проводили штурми поблизу Торецька, біля Дачного, Дружби, Неліпівки та в напрямку Щербинівки 14 і 15 вересня.

Російський воєнкор стверджував, що російські війська просунулися на 600 метрів у напрямку центру Торецька, але у ISW не знайшли підтверджень цієї заяви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни хочуть досягти перемоги на полі бою до 2026 року: що відомо про плани рф

Семаковська Тетяна 08:39, 16 Вересня 2024
Лінія фронту в Україні / фото Deep State

Росія прагне досягти вирішальної перемоги в Україні до 2026 року, перш ніж її середньо- та довгострокові економічні обмеження та обмеження у формуванні збройних сил почнуть суттєво знижувати її здатність підтримувати наступ в Україні.

Про це свідчать дані Інституту вивчення війни.

Буданов: заява про закінчення війни

Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов заявив 15 вересня на 20-й зустрічі Ялтинської європейської стратегії у Києві, що Кремль вважає 2025 рік вирішальним, оскільки нездатність забезпечити перемогу в Україні до початку 2026 року підірве прагнення росії залишатися світовою наддержавою протягом наступних 30 років.

Буданов зазначив, що росія очікує погіршення економічної та соціально-політичної ситуації до середини 2025 року, поряд зі збільшенням труднощів з набором військовослужбовців. Буданов заявив, що російська армія відчуває нестачу кадрів і зменшення кількості нових добровольців, які підписують контракти.

Курська операція деморалізувала росіян

Буданов також заявив, що українське вторгнення в Курську область у поєднанні з постійними українськими ударами по російських територіях деморалізувало російських громадян і підірвало уявлення громадськості про російську непереможність.

Буданов оцінив, що наростаючі проблеми змусять президента росії прийняти критично важливе рішення:

  • запустити ще одну ризиковану і суперечливу мобілізацію;
  • знизити інтенсивність бойових дій в Україні.

Оцінка Буданова неявно припускає, що західні держави підтримуватимуть підтримку України на нинішньому рівні протягом наступних одного-двох років. Залишається незрозумілим, що путін може зробити в період до 2026 року, і наскільки ефективними будуть його зусилля, спрямовані на нівелювання наслідків війни росії в Україні, в тому числі за допомогою іноземних партнерів, таких як:

  • Іран;
  • Північна Корея;
  • Китайська Народна Республіка.

Мобілізація у росії

За оцінками ISW, путін, як і раніше, не бажає оголошувати чергову часткову мобілізацію через побоювання внутрішнього невдоволення. Він продовжуватиме давати вказівки Міністерству оборони (МО) продовжувати мобілізаційні заходи доти, доки вони не почнуть значно відставати від оперативних потреб в Україні.

Путін зберігає можливість оголосити чергову хвилю мобілізації, як він це зробив восени 2022 року, незважаючи на своє бажання уникнути необхідності робити це. Кремль також не бажає змиритися зі зниженням інтенсивності бойових дій російських військ, оскільки вважає збереження ініціативи на всьому театрі бойових дій стратегічним імперативом. Залишається незрозумілим, чи відповість путін на це новим раундом мобілізації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Володимир Єлець

Води не було, вологу витягували із стовбурів соняшника: як утримували Бахмут розповів військовий Володимир Єлець

Бахмут — місто, за яке ведуться бої вже понад 9 місяців. Від колишнього життя тут нічого не залишилося. В Бахмуті тривали і тривають одні з […]

Screenshot 114 aacf5

«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією […]

Screenshot 349 146f6

Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються […]

Screenshot 447 05d66

Монолог про Бахмут: волонтерка Вікторія Хамаза про ціну Свободи

Українська журналістка Вікторія Хамаза від початку війни стала волонтеркою. Вона збирає пожертвування, закуповує все необхідне для військовослужбовців ЗСУ та відвозить у найгарячіші точки на фронті. […]