«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

Семаковська Тетяна 16:00, 8 Листопада 2024
У столиці бахмутян вакцинуватимуть від коронавірусу / фото ілюстративне, Pexel

У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11.

Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві. 

Вакцинація від ковіду: деталі та адреса

Вакцинація від коронавірусу проходить у Києві в амбулаторії №11, яка розташована за адресою: вулиця Здолбунівська, 3Б, Дарницький район. Центр вакцинації отримав вакцину Pfizer, якою і щеплює містян. 

Графік роботи амбулаторії №11: з понеділка по неділю включно з 8:00 до 20:00. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером: +380 (50) 637 9420. 

COVID-19: симптоми

COVID-19 — це респіраторне захворювання, яке спричиняє коронавірус. Вакцинація допомагає захистити організм від збудника та полегшити перебіг хвороби. 

За даними МОЗ, симптомами COVID-19 є:

  • невисока температура до 38° C, яка може варіюватись;
  • нежить та/або закладеність носа;
  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • біль у м’язах;
  • кашель без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • нудота, блювання, діарея без ознак зневоднення;
  • відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість);
  • втрата нюху, смаку.

COVID-19 може мати нетипові симптоми, тому важливо одразу звертатись за допомогою до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Семаковська Тетяна 15:05, 8 Листопада 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Пільги для військових

Пільги охоплюють оплату послуг з управління багатоквартирними будинками, постачання газу, електрики, гарячої води та опалення, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення сміття, а також придбання твердого палива і скрапленого газу.

Зокрема, пільги можуть отримати:

  • учасники бойових дій — 75% знижки;
  • учасники війни — 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни — 100% знижки;
  • члени родин загиблих — 50% знижки.

Щоб оформити пільги, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України або до виконавчих органів місцевих рад. Заявки приймають особисто, поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

У цьому році процедура спростилася, тепер для оформлення пільги необхідні паспорт, документ, що підтверджує право на пільгу, а також обліковий номер платника податків.

Подати заявку онлайн можливо таким чином:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ авторизуватися за електронним підписом, обрати розділ “Всі послуги” і знайти “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми;
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

    Якщо військовослужбовець не може подати заяву особисто, близькі родичі можуть зробити це за нього, маючи при собі документ, що підтверджує родинний зв’язок. Пенсійний фонд розгляне заяву протягом 10 днів і повідомить про рішення протягом 3 днів.

    Пільги на оплату комунальних послуг надають у грошовій формі, що означає, що військові сплачують повну суму послуг, а Пенсійний фонд компенсує витрати через банківський рахунок або поштові відділення.

    Примітка. Матеріал підготувала практикантка Катерина Палій

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

    У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11. Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві.  Вакцинація від ковіду: […]

    Військовий ЗСУ

    Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

    Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє […]

    У два села на Донеччині вдалося повернути газ

    Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки. Про це повідомляє […]

    Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

    Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

    13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

    У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата

    У місті Дніпро відбудеться остання виставка спогадів “Bakhmut Before” цього року. На захід запрошують бахмутян та усіх охочих. Про це повідомляють організатори заходу. Виставка у […]