«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Росіянам залишається близько 3 кілометрів до південних околиць Покровська: карта

Валентина Твердохліб 09:45, 10 Грудня 2024
Покровськ на мапі DeepState / скриншот

Російські окупанти наступають на Покровськ. Вони просуваються на півдні від міста і мають певні успіхи. До південних околиць Покровська окупантам лишається близько трьох кілометрів.

Про ситуацію на фронті розповідає “Бахмут IN.UA”.

Наступ на Покровськ, актуальні новини

Минулої доби, 9 грудня, окупанти мали успіхи на Покровському напрямку. За даними аналітиків DeepState, ворожа армія просунулася біля Новооленівки, Гродівки, Відродження, Петрівки, в Новотроїцькому та Шевченко.

Нагадаємо, що для окупантів дуже важливим було захоплення селища Шевченко. Наразі вони вже зайшли в цей населений пункт. З нього відкривається пряма дорога на місто Покровськ.

Як видно на мапі DeepState, від селища Шевченко до південних околиць Покровська росіянам лишається близько трьох кілометрів.

Відстань від селища Шевченко до околиць Покровська / скриншот

Військовий “Айдару” Станіслав Бунятов розповідає, що на Покровському напрямку росіяни почали активно застосовувати легку і броньовану техніку. А в окупованих населених пунктах вони одразу розгортають обладнання для роботи дронів.

“На Покровському напрямку ворог продовжує рухатися, зараз почали застосовувати повним ходом легку та броньовану техніку, скоріше за все на ротацію заїхали свіжі сили ворога. Новотроїцьке окуповано, більша частина Шевченко окуповано. В захоплених населених пунктах ворог одразу виставляє мачти з антенами, ймовірно для роботи дронами. Ворога стримують переважно наші дрони, піхотинців критично не вистачає, більшість людей втомлена та демотивована через постійні бої”, — пише Станіслав Бунятов.

За даними Генштабу, за минулу добу українські захисники відбили 51 атаку на Покровському напрямку. Найбільша активність ворожих військ спостерігається неподалік Миролюбівки, Лисівки, Променя, Даченського, Чумацького та Шевченко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися жінкам, які пережили домашнє насильство: всі контакти на Дніпропетровщині

Валентина Твердохліб 18:10, 9 Грудня 2024
насильство
Домашнє насильство / ілюстративне фото Pexels

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться міжнародна акція “16 днів проти насильства”. Її метою є привернення уваги суспільства до проблем домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми. Також у ці дні проводиться інформування людей щодо закладів, де вони можуть отримати допомогу, якщо стали жертвами насильства.

Редакція “Бахмут IN.UA” вирішила дізнатися, куди звертатися жінкам після пережитого насильства на Дніпропетровщині. Адреси закладів надали нам у відповідь на запит у Департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА.

Допомога жертвам домашнього насильства у Дніпрі

Мешканки Дніпра і Дніпропетровської області, які пережили домашнє насильство можуть отримати:

  • психологічну підтримку;
  • соціально-психологічну реабілітацію;
  • надання притулку; 
  • консультування;
  • екстрену допомогу. 

Якщо жінка отримала ще й тілесні ушкодження, то вона може отримати допомогу в кабінетах медико-психологічної допомоги. Там безоплатно приймають лікарі та психологи. 

Де надають допомогу жертвам домашнього насильства у Дніпрі: контакти

На сьогодні у Дніпропетровській області створені і працюють спеціалізовані служби підтримки для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Серед них:

  • два притулки;
  • вісім денних центрів соціально-психологічної допомоги;
  • шість кризових кімнат;
  • три інші заклади, що призначені для постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Адрес даних закладів немає у вільному доступі задля безпеки всіх, хто туди звертається. Якщо вам потрібна допомога, ви можете звернутися за цими контактами:

  • кризовий центр для жінок, постраждалих від насильства в сімʼї “З надією в майбутнє” Криворізької міської ради — +380 (96) 965 8527;
  • притулок для осіб, які постраждали від домашного насильства та/або насильства за ознакою статі Новопокровської селищної ради Дніпровського району — +380 (98) 543 3709;
  • телефон довіри — +380 (56) 767 1841;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Дніпровського міського центру соціальних служб — +380 (66) 448 6154;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Камʼянської міської ради — +380 (68) 601 2049;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Павлоградської міської ради — +380 (50) 023 0154;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Васильківської селищної ради Синельниківського району — +380 (66) 233 6529;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Царичанської селишної ради Дніпровського району — +380 (56) 903 3053, +380 (56) 903 1343;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Солонянської селищної ради Дніпровського району — +380 (95) 000 2850;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги при кризовому центрі для жінок “З надією в майбутне” — +380 (96) 965 8572;
  • денний центр соціально-психологічної допомоги Новопокровської селищної ради Дніпровського району — +380 (98) 543 3709;
  • центр соціальної підтримки дітей та сімей “Мамине щастя” Дніпровської міської ради — +380 (99) 520 7918
  • Дніпропетровський центр соціально-психологічної допомоги — +380 (56) 376 5383, +380 (96) 277 6200;
  • пункт тимчасового перебування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі при Центрі надання соціальних послуг Юрʼївської селищної ради Павлоградського району (з кризовою кімнатою) — +380 (66) 997 2221;
  • пункт соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі Троїцької сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області — +380 (66) 575 1879.

Первинна консультація при домашньому насильстві: контакти

Окрім цього, на Дніпропетровщині працюють спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. До них можна звернутися за контактами:

  • спеціалізована служба Васильківської селищної ради Синельниківського району — +380 (66) 233 6529;
  • спеціалізована служба Петриківської селищної ради Дніпровського району — +380 (56) 342 4799, +380 (93) 441 0646;
  • спеціалізована служба Петропавлівської селищної ради Синельниківського району — +380 (99) 539 4110;
  • спеціалізована служба Покровської селищної ради Синельниківського району — +380 (66) 789 1038;
  • спеціалізована служба Кам’янської міської ради — +380 (68) 601 2049;
  • спеціалізована служба Підгородненської міської ради Дніпровського району — +380 (63) 335 9953;
  • спеціалізована служба Девладівської сільської ради Криворізького району — +380 (98) 587 3405;
  • спеціалізована служба Апостолівської міської ради Криворізького району — +380 (68) 973 0909;
  • спеціалізована служба при центрі соціальних послуг “Крок назустріч” Томаківської селищної ради Нікопольського району — +380 (96) 325 1456
  • спеціалізована служба Миколаївської сільської ради Синельниківського району — +380 (99) 961 9512;
  • спеціалізована служба Дубовиківської сільської ради Синельниківського району — +380 (95) 397 1479;
  • спеціалізована служба Широківської селищної ради Криворізького району — +380 (97) 642 8940.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

покровськ

Росіянам залишається близько 3 кілометрів до південних околиць Покровська: карта

Російські окупанти наступають на Покровськ. Вони просуваються на півдні від міста і мають певні успіхи. До південних околиць Покровська окупантам лишається близько трьох кілометрів. Про […]

насильство

Куди звертатися жінкам, які пережили домашнє насильство: всі контакти на Дніпропетровщині

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проводиться міжнародна акція “16 днів проти насильства”. Її метою є привернення уваги суспільства до проблем домашнього насильства, […]

краматорськ

У Краматорську можливі перебої з електрикою: яка причина

Сьогодні, 9 грудня, в місті Краматорськ можливі перебої з електрикою. Причиною є російські обстріли об’єктів критичної інфраструктури. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Краматорськ, відключення світла […]

директор

У Києві відбудеться прощання з ексдиректоркою бахмутської школи №12

У Києві відбудеться прощання з ексдиректоркою бахмутської школи №12 Інною Астаповою. Освітянку поховають на Байковому кладовищі в середу, 11 грудня. Про це повідомляє Управління освіти […]

опалення

ВПО, які проживають на Чернігівщині, можуть отримати допомогу на оплату за опалення

У Бахмацькій громаді Чернігівщини надаватимуть грошову допомогу переселенцям. ВПО можуть отримати фінансову підтримку на оплату квитанцій за опалення. Про це повідомляє представництво міжнародної організації ZOA в Україні. […]