«Навіть, якщо буде одна заявка на евакуацію» — я поїду: як киянин рятує людей на лінії фронту

Семаковська Тетяна 17:49, 9 Листопада 2022

Screenshot 114 aacf5Сергію 39 років, він родом з Києва, до повномасштабної війни чоловік працював відеооператором, але згодом, як й сотні українців втратив роботу. Чоловік почав займатися евакуацією людей з гарячих точок, спочатку це був рідний Київ, на околицях якого точилися бої. Згодом, Сергій приєднався до волонтерської організації і тепер рятує людей, які живуть неподалік від лінії фронту.

Редакція «Бахмут IN.UA» розповідає історію киянина

За словами героя, спочатку все почалося з допомоги знайомим. Подруга Сергія, на початку повномасштабного вторгнення евакуювалася за кордон, а йому залишила свою машину. Жінка попросила, щоб авто використали в добрих цілях, так й склалося. До Сергія спочатку звернулися знайомі, чоловік вивозив з Гостомелю, Києва та Чернігова людей, а далі все закрутилося, відіграло роль й сарафанне радіо.

Згодом, Сергій опинився в Рівному та долучився до християнської благодійної організації «Hope to People». Від імені цієї організації Сергій разом з іншими волонтерами почав їздити на евакуацію людей в Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку та Дружківку. З собою чоловіки везли гуманітарну допомогу, назад привозили людей.

«Так, я вперше потрапив в Донбас. Мені там дуже сподобалося, особливо люди, емоції від цієї діяльності дуже припали мені до душі. Це були мої перші поїздки в той напрямок, в середньому їхали один раз на тиждень, це не дуже багато, мені було мало поїздок», — пригадує у розмові герой.

За словами, чоловіка йому хотілося бути ближче до фронту, щоб мати змогу більше допомагати. Доля немов почула прохання нашого героя, вже незабаром він знайомиться з координатором поїздок RescueNOW. Харківському фонду були потрібні водії, адже на Донеччині був тільки один водій, який займався евакуацією людей. Відтак, наплив людей був досить високий, тож Сергій доєднався до діяльності RescueNOW.

«Я дуже довго просив координаторів фонду можливості поїхати в Соледар, але там було дуже гаряче, тож мене не сильно хотіли пускати. Але все-таки я зміг туди потрапити. Був випадок, що у нас була гумдопомога для Соледару, а їхати не було кому. А трошки пізніше потрапив і на евакуацію, вона була зовсім інша! Не така, як в Слов’янську чи Краматорську, для мене це були тилові міста. Я відчув, що ця евакуація, саме та, якою я хочу займатися й надалі. Ти буквально висмикуєш людей з-під обстрілів і підвалів!», — розповідає Сергій.

На думку волонтера, попит на евакуацію збільшуватиметься, коли люди зіштовхнуться з першими сильними морозами. Це може стати поштовхом для них виїхати, адже звуками вибухів, їх вже не налякаєш. Зараз, каже Сергій, найбільше попиту на евакуацію в Бахмуті (особливо район Собачовки і Забахмутки).

Screenshot 115 035b2

Сергій на робочому виїзді. Фото: Таня Синя

Заявки на евакуацію Сергій отримує із різних джерел. Відтак, чоловік сам роздає свій номер місцевим, щоб ті могли з ним зв’язатися в разі потреби. Окрім того, у фонду, де працює Сергій, є партнери, це БО «Благодійний фонд Все буде добре Україна», який співпрацює з Донецькою обласною адміністрацією, туди люди звертаються на гарячу лінію евакуації. Також можна звертатися на гарячу лінію RescueNOW — +38 067 644 30 19.

«Наша головна ціль — це врятувати людину якнайшвидше, тому звідки саме надійде заявка неважливо. Навіть якщо це одна заявка — я за нею поїду», — розповідає Сергій.

Зазвичай у дорогу Сергій вирушає один, інколи з ним їдуть інші волонтери, але це радше виняток, ніж правило. Стосовно страху, герой каже, що його практично не має.

«Є якийсь момент страху, але, мабуть, він менший ніж у людей які цим не займаються. Я беру себе в руки, дихаю, зупиняюсь, оцінюю ситуацію і йду вперед або знаходжу альтернативний варіант рішення. Евакуація з фронту — це надзвичайний мікс емпатії і адреналіну. І я надзвичайно люблю життя і людей!», — каже герой.

Screenshot 116 e203d

Люди, яких евакуювали з Бахмута в безпечне місто. Фото: Таня Синя

Також, волонтер наголошує, що він без проблем евакуює людей з тваринами. Відтак, переїхати у безпечне місце з кішкою чи собакою можна всім охочим, серед екзотичних мешканців Сергій пригадує, що перевозив шиншилу. Окрім основної роботи водія, киянин ще паралельно виконує роль перекладача, спілкується англійською з іноземцями-волонтерами, які працюють в українських штабах, допомагає налагоджувати комунікацію.

Зараз герой в Києві у невеликій відпустці, у вільний час читає, остання книга «Fata Morgana» українського письменника Михайла Коцюбинського. Після всіх поїздок Сергій взяв час, щоб трохи відпочити, а далі знову за роботу — рятувати людей.

Фото: Таня Синя

Читайте також: «В штабі плетуть сітки, а вдома печуть смаколики»: волонтер про те, як працює штаб в Першотравенську

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Валентина Твердохліб 09:44, 9 Липня 2025
наступ
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в міській забудові тривають бої.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Наступ на Донеччині, оновлені дані

На Новопавлівському напрямку фронту штурмові групи окупантів атакували в районах Мирного, Запоріжжя, Комара, Воскресенки, Вільного Поля та Новосілки. Наразі ЗСУ ведуть бої з переважаючими силами противника. При цьому українські підрозділи завдають відповідних ударів по росіянах, щоб максимального знизити потенціал їхніх наступальних дій. Про це повідомили в ОСУВ “Хортиця”.

Загалом протягом минулої доби на Новопавлівському напрямку зупинили 36 ворожих атак.

Найактивніше ворог наступає на Покровському напрямку. Зокрема, окупанти намагались наступати в районах Попів Яру, Мирного, Разіного і Полтавки. Також окупанти атакували українські позиції неподалік Миролюбівки, Звірового, Удачного, Муравки, Молодецького, Дачного та Олексіївки

Загалом протягом минулої доби українські захисники зупинили 67 ворожих штурмів на Покровському напрямку.

На Торецькому напрямку російські війська проводили штурми в районах Диліївки, Яблунівки, Русин Яру та в напрямку Катеринівки і Олександро-Калинового. Тривали бої і в міській забудові Торецька. ЗСУ не допустили втрат позицій.

Втрати рф за 8 липня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 8 липня російська армія втратила:

  • близько 1050 військових;
  • 5 танків;
  • 2 бойових броньованих машин;
  • 68 артилерійських систем;
  • 1 засіб ППО;
  • 227 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 119 одиниць автомобільної техніки;
  • 2 одиниці спецтехніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Семаковська Тетяна 17:00, 8 Липня 2025
Ділянка фронту / фото DeepState

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині.

Про це повідомили аналітики проєкту DeepState, які підтвердили вихід українських бійців із небезпечної ділянки фронту.

Донеччина: ситуація на фронті

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади ЗСУ здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя. Як зазначають аналітики, складна ситуація тривала протягом кількох тижнів — українські військові перебували в оточенні з трьох боків. Попри тиск з боку ворога, всі бійці 1-го батальйону 31-ї ОМБр змогли залишити позиції організовано та без втрат. Лише один боєць отримав легке поранення під час прориву.

Аналітики DeepState додають, що впродовж останніх півтора місяця гарнізон на цій ділянці нечасто вступав у прямі бойові зіткнення. Основні сили противника були зосереджені на просуванні через Новопіль та вздовж траси. Проте до цього напрямок залишався осередком інтенсивних боїв. За словами військових, ситуація була настільки складною, що мінометні розрахунки іноді змушені були вести стрілецький бій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

наступ

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в […]

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині. Про […]

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що […]

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]