Експерти з Донеччини розповіли, як вибрати якісний мед

Семаковська Тетяна 18:18, 9 Серпня 2023

Мед вважають продуктом з корисними властивостями, його використовують від застуди, часто їдять замість солодкого та навіть роблять з ним косметичні процедури. Однак, перед тим, як мед опиниться на вашому столі — варто знати секрети, які допоможуть справді вибрати якісний продукт. 

Експерти у бджільництві Роман Потапенко та Андрій Безматний поділилися з «Бахмут. IN.UA» порадами для вибору хорошого меду.

Як вибрати якісний мед

Screenshot 51 824e6

Мед Романа Потапенка. Фото: надані героєм

Вибір смачного меду – нелегка справа, за словами Романа Потапенко зараз окремі виробники навчилися синтезувати штучний мед, так що він виглядає, як натуральний.

«Той мед, який у наших магазинах продають має однакову форму, як зимою, так й літом — рідку. Це означає, що в меді багато вологи й він штучний. Також такий мед має осад червоного кольору зверху, це ознака того, що перед вами пересмажений цукор. Хороший мед має литися книжкою, бути густим. Такий мед буде довго стояти, бо бджоли витягнули з нього достатню кількість вологи», — каже експерт.

Як вибрати натуральний мед

Ознаки натурального меду — смак та його густота під час лиття, але зверніть увагу, що часто свіжий мед може литися погано, йому треба постояти кілька днів, щоб випарувалася зайва волога. Бджоляр Андрій Безматний близько 9 років тримав власну пасіку у Бахмутській громаді, чоловік також зазначає, що перше на що слід звертати увагу – це густота меду.

«Справжній мед ллється майже стрічкою, й накладається шарами. Також можна орієнтуватися по вазі банки, мед важчий за воду, якщо це літрова банка, то там вміщається 1, 5 кілограма меду, й тара буде важкою. Але, якщо мед недозрілий, зібраний зашвидко, він буде легший. Смак – це теж важлива частина, недозрілий мед може скиснути, його смак буде відповідним», — каже Андрій Безматний.

За словами бджоляра також можна орієнтуватися на запах, хороший натуральний мед повинен мати приємний квітковий аромат.

Які є види меду і його властивості

Мед 5a99a

Медові соти Андрія Безматного. Фото: надане героєм

Вибрати хороший мед орієнтуючись тільки за кольором не вийде, бо мед набуває забарвлення в залежності від того, де розташовані вулики. Щоб знати, який буває мед редакція розпитала Романа Потапенка та Андрія Безматного про особливості його наповнення:

 • Мед акації — білий, прозорий, може мати легкий зелений підтон
 • Мед соняшника навпаки має дуже яскравий жовтий колір
 • Гречаний мед має коричнуватий колір, часто із золотим відливом
 • Кульбабовий мед матиме жовтий ніжний колір
 • Липовий мед прозорий із жовтуватим підтоном

Андрій Безматний додає, що мед може мати, як прозорий відтінок, так й темно-коричневий, але це не характеристика якості, а підказка з яких рослин був зібраний мед. Також, каже експерт, рідко зустрічається мед із чистої акації чи липи, зазвичай – це змішані смаки.

Який мед краще: поради експерта

Андрій Бджоляр1 625a7

Бджоли збирають мед на різних ділянках. Фото: надане героєм

Кожен натуральний мед є хорошим у міру споживання, але обирати його можна за властивостями та власними потребами:

 • Мед акації вважають найкориснішим, у народних методах його використовують від безсоння та головних болів.
 • Соняшниковий мед попри свій привабливий колір не дуже корисний, бо у складі містить багато цукру. Це впливає й на його форму, через два місяці такий мед буде дуже важко дістати з банки, бо він затвердіє. Водночас цей мед добре впливає на стан нігтів та волосся, їсти його варто нечасто.
 • Гречаний мед радять використовувати при застудах та авітамінозі, його вживають у їжу розбавляючи у воді, або ж просто їдять ложкою, але смак цього продукти доволі гіркий.
 • Кульбабовий мед містить багато вітаміну С, його вважають антибактеріальним та дають для зміцнення імунітету.
 • Липовий мед рекомендують для нормалізації травлення, й при бронхітах.

Мед зібраний весною буде краще литися, в той час, як мед пізнього збору швидше твердіє, його добре використовувати для випічки, пояснює Роман Потапенко. Крім того, каже експерт, ранній мед має багато корисних властивостей, й вважається кращим. 

Важливо не гріти мед вище 42 градусів, бо тоді нічого корисного ви не отримаєте, тому класти мед у гарячий чай для лікувальних цілей — погана ідея, там залишається тільки сахароза.

Зверніть увагу, що мед не можна вживати людям із алергією, також його не рядять вагітним жінкам.

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Безкоштовні юридичні консультації для ВПО у Броварах 18 липня

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:35, 17 Липня 2024
Місто Бровари / фото Броварська міська рада

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни.

Про це повідомляє центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Юридичні консультації для ВПО

Благодійний фонд “Право на захист” оголосив про проведення безкоштовних юридичних консультацій для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та громадян, які постраждали внаслідок війни. Захід відбудеться 18 липня 2024 року з 10:00 до 13:00 в Координаційному центрі міста Бровари за адресою: вулиця Героїв України, 30.

Кваліфіковані юристи фонду надаватимуть консультації з широкого спектра питань, актуальних для ВПО та постраждалих від бойових дій. Зокрема, будуть розглядатися такі теми:

 • продовження виплат для ВПО;
 • відновлення документів, включаючи документи, що підтверджують право власності на майно;
 • отримання статусу дітей, що постраждали внаслідок війни;
 • порядок фіксування факту зруйнованого житла під час військових дій;
 • пенсійні питання;
 • трудові питання;
 • майнові питання;
 • інші юридичні питання, пов’язані зі статусом ВПО та наслідками війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

Валентина Славінська Славінська Валентина 11:05, 17 Липня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги з 16 по 19 липня 2024 року.

Про це повідомляє Грошова допомога ВПО від УВКБ ООН.

Допомога від ООН у Львові 

З 16 по 19 липня 2024 року у Львівській області працює мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб на отримання грошової допомоги. Перший день прийому відбувся 16 липня у місті Стрий за адресою вул. Героїв Небесної Сотні, 1, з 11:00 до 16:00. У Львові центр реєстрації працює за адресою площа Маланюка 2.

Грошову підтримку від УВКБ ООН можуть отримати наступні категорії ВПО:

 • родини, які мають лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
 • родини, які очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
 • родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають інвалідність, хронічні захворювання, серйозний медичний стан. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб;
 • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

Реєстрація проводиться у порядку живої черги. ВПО, які відповідають зазначеним критеріям, можуть звернутися до мобільної бригади для оформлення необхідних документів на отримання фінансової допомоги.

Для отримання додаткової інформації та консультацій ВПО можуть звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером +380 (80) 030 7711 (працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 18:00). 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безкоштовні юридичні консультації для ВПО у Броварах 18 липня

18 липня 2024 року в Координаційному центрі Броварів Благодійний фонд “Право на захист” проводитиме безкоштовні юридичні консультації для внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни. […]

1000 гривень у руках

У Львові ВПО можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН 

У Львівській області розпочала роботу мобільна бригада УВКБ ООН, яка реєструє внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на отримання грошової допомоги. Прийом проводиться у порядку живої черги […]

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, […]

13:00, 15.07.2024 Скопіч Дмитро
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

student ga7a57a5d6 1920 76dbf

8 небанальних платформ, де можна знайти роботу

Через війну чимало українців втратили роботу. Якщо на початку вторгнення ще були великі проблеми з пошуком робочих місць, то наразі ситуація стабілізувалася. Сьогодні знайти роботу […]