Громадські організації Бахмута: як працюють локальні організації в час війни?

Семаковська Тетяна 17:20, 12 Січня 2023

Screenshot 349 146f6До повномасштабної війни в Бахмуті функціонувало декілька великих ГО. Деякі з них, на жаль, тимчасово припинили роботу, деякі змінили формат роботи, а певні інституції залишаються працювати. Сьогодні поговоримо про найбільші бахмутські ГО — “ДІЯ”, “ЛАДА”, Жінки АТО, “Бахмут Український” та “Наша гідність”.

Громадська організація «Розвиток демократії та жіночих ініціатив ДІЯ»

244239697 4328407023945421 7333027792350034506 n 666ad

Учасники ГО “ДІЯ”. Фото: Фейсбук

ГО “ДІЯ” очолює бахмутянка Лідія Мирошниченко. Станом на 12 січня 2023 року організація тимчасово припинила діяльність. Сама пані Лідія та багато волонтерів евакуювалися з Бахмута з міркувань безпеки. Місто щодня обстрілюють російські окупанти.

Водночас як каже пані Лідія потім волонтери планують займатися відновленням Бахмута, коли ситуація в місті буде безпечна. Зараз волонтери з ГО “ДІЯ” розкидані у різних куточках України, багатьом доводиться виживати, каже пані Лідія.

 “У мене душа болить, я не можу читати за Бахмут. Так важко… Зараз функціонувати ми не можемо, хоча й плани є. Ми обговорюємо, обдумуємо їх, але поки не можемо цього робити фізично. Будем працювати там, де більше буде потрібна наша допомога. Повертатися в Бахмут будемо обов’язково”, — розповідає пані Лідія.

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА

292210118 442119224589843 641843209732683627 n 7e210

Бахмутське товариство захисту тварин ЛАДА. Фото: Фейсбук

Про Ладу ми пишемо вже не вперше, очільниця притулку Марина Шажко змогла з волонтерами та небайдужими евакуювати хвостатих у Дніпропетровську область. Лада працює зараз, але необхідного бракує: це корм, миски для їжі, вакцини та ліки для тварин, також дрова для обігріву.

Територія, де мешкають собаки зовсім не пристосована до тварин, каже пані Марина. Оренда території 15 тисяч в місяць, мешкають в імпровізованому притулку 165 тварин. Для бахмутських хвостиків будують нові вольєри, але фінансування — це донати, тож велика надія на небайдужих людей. Також не лишніми будуть вільні руки, щоб допомагати з будівництвом.

“Коли ми переїхали, напевно багато хто вважає, що тварини вже в безпеці, але ніхто не думає скільки є витрат. У нас відносна безпека, коли ми приїхали зрозуміли, що потрібно все починати з нуля”, — розповідає пані Марина.

Очільниця притулку зазначає, велику допомогу з кормами їм надають фонди, зокрема чеське товариство «Pomoc zvířatům UA». Нагадаємо, що ми писали про українку, координаторку організації, яка повернулася з Чехії, щоб допомагати тваринам.

Якщо Ви хочете допомагати бахмутським хвостикам надаємо реквізити:

Карта Приватбанку 4731219117592497 (Шажко М.В.)

Карта ПУМБ 5355280210133995 (Шажко М.В.)

Карта Монобанку 4441114426950984 (Шажко М.В.)

Paypal: [email protected]

Як евакуювали притулок дивіться у відеорепортажі: 

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»

258081524 619999199353607 3735498167200457224 n 0215b

ГО Жінки АТО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

ГО Жінки АТО наразі тимчасово не функціонують в повному обсязі. Водночас час від часу допомогу військовим намагаються надавати.

Натомість є інша ініціатива “Бахмутська родина” в Дніпрі. Про це нам розповіла засновниця ГО, пані Тетяна Львова. В центр, який організовують волонтери, можуть звертатися бахмутяни, щоб отримати необхідну допомогу — харчові набори та гігієна. Цей проєкт реалізується спільно з Молодіжною організацією Бахмута.

“Це створення центру в місті Дніпро для родин з дітьми, переселенців з міста Бахмут. Фінансування надали донори, вже придбали трохи обладнання та канцелярію…Особлива увага в центрі буде приділятися наданню соціальних, юридичних та психологічних послуг. В центрі також буде дитяча кімната”, — розповідає пані Тетяна.

ГО «Наша Гідність»

322740130 6550596311624027 9008662297743617054 n c29c8

ГО “Солідарна молодь” привезла подарунки дітям у Дніпрі. Фото: Фейсбук

Громадська організація “Наша Гідність” пережила певні трансформації, про це нам розповів голова ГО Аркадій Петросян. Відтак, ГО об’єдналася з ГО “Солідарна Молодь”. Аркадій став головою Донецького осередку.

Зараз у волонтерів є два основних напрямки роботи — допомога ВПО та допомога ЗСУ. ГО активно співпрацює з фондами, у співпраці також роблять мобільну баню для військових. В кінці січня баню планують передати ЗСУ. Оборонцям також надавали теплі речі, біноклі та іншу амуніцію.

Також волонтери привезли дітям з Покровська та Соледара подарунки. 

“З приводу допомоги цивільному населенню — це все дуже ситуативно. Ми передавали допомогу людям, коли в Бахмуті була ще трохи краща ситуація. Це десь два місяці тому. Передавали теплі речі, ліки, аптечки, їжу”, — каже Аркадій.

Стосовно команди, каже Аркадій, практично всі працівники залишилися працювати. Крім того, на початку повномасштабного вторгнення було багато охочих допомогти, ділиться волонтер. Щодо донатів, як каже Аркадій, зараз намагаються закривати потребами за допомогою великих донорів. 

ГО  «Бахмутське міське об’єднання інвалідів «Надія» 

Пані Наталя Зубар, очільниця ГО розповіла нам, що наразі організація не працює. На жаль, організація не збереглася.

Читайте також: «У нас вся країна — це потенційний волонтер»: як бахмутські волонтери наближають Перемогу

ГО «Бахмут Український»

320619027 707830210654678 6299628104419435198 n 72854

Штаб ГО в Бахмуті. Фото: Фейсбук

Очільник ГО Віктор Зіпір розповів нам, що зараз всі волонтери продовжують працювати, чимало людей працюють у різних регіонах. В основному робота волонтерів — це запити військових: плетіння сіток, збір гумдопомоги, комунікація.

“Організація виконує свої функції, як і раніше, навіть коли ми не в одному місті живемо. В Бахмуті у нас залишився штаб і там залишаються волонтери.  Гуманітарний штаб у Бахмуті продовжує працювати. Прийом та видача допомоги здійснюється за адресою: Місто Бахмут, вулиця Чайковського, 23. З 9-00 до 17-00”, — каже Віктор Зіпір.

Цивільному населенню волонтери теж допомагають за можливості, і тим хто виїхав і потребує допомоги, і тим, хто ще залишився в Бахмуті. Це більше адресно роблять, каже пан Віктор. Стосовно фінансування — працюють на грантовій основі, також збирають кошти для закриття покриття потреб від небайдужих українців. 

Наразі актуальний збір має закрити потреби в теплих речах і ліках для ЗСУ. Відтак, потрібні теплі куртки, шкарпетки, термобілизна, придбати ці речі можна й особисто, а потім зв’язатися з Віктором Зіпіром для уточнення деталей відправки. У ГО кажуть, що отримувати пакунки з необхідним зручніше, адже так військові швидше їх отримують. Якщо Ви не маєте змоги придбати речі можна допомогти донатом.

Нижче надаємо реквізити:

Карта Приватбанку

4731 2191 1518 1129

(Вишневецька Наталія Миколаївна)

PayPal [email protected]

Головне фото: Роман Потапенко

Читайте також: Що ми маємо зробити після перемоги?: погляд громадського діяча Володимира Березіна

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

Валентина Твердохліб 11:52, 23 Червня 2025
бахмуті
Російські окупанти біля пам’ятника на братській могилі / фото росджерела

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни, окупанти поклали квіти і запалили окопні свічки.

Про це йдеться на російських пропагандистських каналах.

День пам’яті і скорботи в Бахмуті

Російські окупанти, які перебувають у Бахмуті, відзначили “день пам’яті і скорботи”, приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. З цієї нагоди військові поклали квіти до вцілілих монументів, присвячених пам’яті жертвам Другої світової війни.

Зокрема, окупанти відвідали монумент на місці братської могили радянських воїнів, що в центрі міста. Тут вони також запалили окопні свічки.

бахмуті
Окупанти покладають квіти до пам’ятника / фото росджерела

Також окупанти позували біля пам’ятника воїнам-танкістам. Нагадаємо, що цей монумент росіяни показово “відновили“, пофарбувавши і почепивши російський прапор. При цьому постамент пам’ятника розбитий, а територія захаращена.

бахмуті
Окупант біля пам’ятника воїнам-танкістам / фото росджерела

Зазначимо, що подібні акції — це один з інструментів російської пропаганди. Вони проводяться щороку в містах рф, а відтепер і на тимчасово окупованих територіях. Вони мають на меті поширити культ перемоги та приховати роль срср у розв’язанні Другої світової війни.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

Валентина Твердохліб 10:40, 23 Червня 2025
краматорську
Рятувальники працюють на місці удару / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Авіаудар по Краматорську 22 червня

У місті Краматорськ другу добу триває рятувальна операція після ворожого обстрілу. Нагадаємо, вночі 22 червня російська армія вдарила авіабомбою по чотириповерховому будинку. Внаслідок удару стався обвал частини будівлі.

Наразі у зруйнованому будинку тривають аварійно-рятувальні роботи, вже розібрано 230 тонн конструкцій. За попередніми даними, під завалами може залишатися ще одна людина.

краматорську
Розбір завалів / фото ГУ ДСНС України у Донецькій області

Загалом внаслідок обстрілу загинули четверо людей. Їхні тіла вчора деблокували з-під завалів. Ще четверо людей отримали поранення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Російські окупанти відзначили “день пам’яті і скорботи” в Бахмуті

22 червня росіяни відзначили в Бахмуті так званий “день пам’яті і скорботи”, який у росії приурочений до початку “великої вітчизняної війни”. До вцілілих монументів, присвячених […]

краматорську

Авіаудар по Краматорську: скільки людей ще можуть бути під завалами

22 червня російська армія завдала авіаудару по Краматорську. Внаслідок обстрілу зруйновано частину чотириповерхового будинку. На місці удару продовжується рятувальна операція, під завалами можуть бути люди. […]

Росіяни атакували Покровськ FPV-дроном, є поранений

У суботу, 22 червня, близько 11:00 росіяни обстріляли південно-східну частину міста Покровськ на Донеччині. Зафіксовано влучання FPV-дрона по цивільній інфраструктурі. Є поранений. Про це повідомила […]

ЗСУ не допустили просування росіян у Часів Яр і Торецьку: свіжі дані з фронту

За минулу добу наші війська зупинили на Краматорському напрямку 6 атак росіян, на Покровському напрямку — 44, а на Новопавлівському — 10. Подекуди ще досі […]

Алея троянд у Бахмуті в червні 2020 року: як виглядала локація до війни

Алея троянд у Бахмуті була однією з найвідоміших та найулюбленіших зелених зон міста, яка приваблювала мешканців своєю нетиповою естетикою та атмосферою домашнього затишку. До війни […]

12:00, 22.06.2025 Скопіч Дмитро