Мер міста звернувся до донорів, які зацікавлені відбудувати Бахмут

Семаковська Тетяна 14:30, 4 Листопада 2023
Олексій Рева / скриншот

14-15 листопада 2023 року делегація представників Бахмутської міської військової адміністрації та міської ради поїде у Варшаву, аби взяти участь у другій Міжнародній виставці та конференції REBUILD UKRAINE POWERED BY ENERGY. Мер міста Олексій Рева записав звернення до потенційних донорів.

Відео зі зверненням мера Бахмута опублікував канал ReBuild Ukraine.

Конференція та звернення мера

14-15 листопада у Варшаві відбудеться конференція, яка буде присвячена відбудові України. На зустріч запрошена делегація представників Бахмутської міської військової адміністрації та міської ради.

У міськраді пояснюють, що захід буде присвячений обговоренню проєктів відновлення, матеріалів, технологій, обладнання та інвестицій, які будуть потрібні для відбудови економіки України, з акцентом на інфраструктуру, промисловість, енергетику та житло.

Мер міста напередодні заходу звернувся до потенційних донорів, які зацікавлені у відбудові Бахмута.

Наше невелике місто Бахмут сьогодні знають напевно у всьому світі. Його знають, як українську фортецю, яка стала символом незламності та мужності українських військових. Свого часу, місто було першим адміністративним центром Донецької області. Як один із найстаріших куточків Донецького краю, Бахмут по праву увійшов до Ліги історичних міст України.

Олексій Рева // мер міста

Мер розказав, що до повномасштабного вторгнення у Бахмуті залучалися інвестиційна політика та донори, громада розвивалася. З містом співпрацювали транснаціональні компанії, зокрема це фірма SINIAT, група КНАУФ, Умвельт тощо.

Однак, каже Рева, війна змінила все. Через російське вторгнення місто зруйноване: знищені об’єкти соціальної сфери, критична та транспортна інфраструктури.

За словами очільника міста, ситуаційно зараз не можна порівняти Бахмут із іншими зруйнованими громадами країни, оскільки масштаби руйнувань та пошкоджень складають майже 100%. Крім того, на території Бахмута тривають важкі бої.

Розуміючи дані реалії, ми не втрачаємо час. Нами розроблені першочергові кроки по відновленню території, які ми плануємо представити нашим партнерам та друзям. Ми потребуємо допомоги та розраховуємо на вашу підтримку з наших проєктів з відбудови міста Бахмут та селищ громади. Вони мотивуватимуть людей обирати життя та повертатися на звільнені території.

Очільник міста // про відбудову

У підсумку, очільник міста звернувся до донорів та інвесторів, та запросив їх до співпраці у конференції REBUILD UKRAINE POWERED BY ENERGY.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутян, які не брали участь в презентаціях “Сталева Мрія”, запрошують на зустріч

Семаковська Тетяна 11:10, 9 Липня 2024
Будинок у Бахмуті
Пошкоджений будинок у Бахмуті / фото Бахмут IN.UA

12 липня бахмутян, які не брали участь у обговоренні проєкту відновлення Бахмута “Сталева Мрія” запрошують на онлайн-зустріч. Нагадаємо, що план післявоєнної відбудови охоплює мікрорайон Бахмута в межах вулиць Вартових неба (колишня вулиця Чайковського), Захисників України, Іллі Ахметгарєєва (колишня вулиця Декабристів) та Ювілейна (до межі селища Хромове).

Про зустріч повідомляє Бахмутська міська рада.

Сталева Мрія, Бахмут

Презентація онлайн планується 12 липня (п’ятниця) о 12:00. Посилання зареєстрованим учасникам буде надіслане на електронну пошту, зазначену в заповненій вами анкеті.

На зустріч запрошують мешканців Бахмутської громади, які цікавляться концепцією відновлення міста або готові долучитися до робочої групи з вдосконалення проєкту “Сталева Мрія”. Реєстрація на участь за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки бахмутян мають побоювання, що не отримають компенсацію: результати опитування

Семаковська Тетяна 13:15, 3 Липня 2024
Бахмут
Пошкоджений будинок у Бахмуті, осінь 2023 /фото Бахмут IN.UA

14 червня редакція опублікувала опитування для бахмутян в евакуації. Участь в ньому взяли понад 700 людей. Бахмутяни відповіли на питання пов’язані з відновленням та компенсацією. Більшість опитаних, навіть попри те, що місто в окупації, хочуть повернутися додому. Водночас бахмутяни мають переживання щодо компенсації за зруйноване житло, зараз людям найбільше не вистачає житла. Публікуємо детальні результати опитування.

Опитування було опубліковане на ресурсах медіа.

Евакуація з Бахмута

Серед опитаних респондентів, 83% евакуювалися з Бахмута 2 роки тому й більше, ще близько 12% виїхали з міста 1/2 роки тому.

Результати опитування / скриншот

63% опитаних не адаптувалася у новому місті/селі, 36% навпаки.

Результати опитування / скриншот
Результати опитування / скриншот

Серед опитаних респондентів 71% людей хочуть повернутися до Бахмута, коли це стане можливо. 16% думали про це раніше, ще 9% не хочуть повертатися до міста навіть, якщо це буде можливо.

Результати опитування / скриншот

За результатами опитування, серед респондентів найбільша частка людей старшого віку 65+, їх частка складає понад 30%, ще 23% налічують люди віком від 55 до 65 років, 21% налічують люди віком від 45 до 55 років, участь в опитуванні людей від 35 до 45 років склала 15%, 5% налічують люди від 25 до 35 років, та 1, 5% — респонденти від 18 до 25 років.

Результати опитування / скриншот

Серед опитаних бахмутян, 37% мають роботу як наймані працівники, 41% не працюють, адже є пенсіонерами/пенсіонерками, також 1% не працюють, оскільки є студентами.

Результати опитування /скриншот

3,6% бахмутян мають свій бізнес та працюють як підприємці, 96% не мають власної справи.

Результати опитування / скриншот

Серед ризиків, які бачать бахмутяни для тих, хто повернеться у Бахмут, перше місце займає фактор того, що у місті не буде де жити, адже все зруйновано/заміновано, таку думку висловили 48% опитаних. 16% відзначили, що держава не дасть компенсацію на відновлення житла, 15% респондентів вважать, що земля та вода будуть забруднені настільки, що жити у Бахмуті буде неможливо. 8% висловили побоювання, що гроші, які виділяться на відбудову після деокупації, можуть розкрасти.

5% бахмутян вважать, що росія може напасти повторно й місто знову буде у зоні ризику, а 3% вважають, що грошей на відбудову міста не буде, ще майже 3% висловили думку, що в місті не буде роботи, адже всі підприємства зруйновані.

Результати опитування / скриншот

57% опитаних бахмутян вважають, що міжнародна підтримка допоможе повернути Бахмут, 42% не думають так.

Результати опитування / скриншот

58% опитаних вірять у деокупацію Бахмута, 41% не вірять у те, що місто буде звільнене від росіян.

Результати опитування / скриншот

75% респондентів розглядали варіант, що вони можуть не повернутися у Бахмут, 24% таку можливість відкидає.

Результати опитування / скриншот

На думку 47% опитаних бахмутян їм допомогло б повернутися у місто після деокупації надане житло та робота, 29% відзначили безпековий фактор, а саме розмінування, укріплення міста, достатня кількість зброї, 18% надали б перевагу фінансовій підтримці, 4% висловили думку про зміну місцевої влади або її реформування.

Результати опитування / скриншот

Серед потреб, яких зараз не вистачає бахмутянам, найбільша кількість респондентів проголосувала за житло, це майже 70% людей. Ще 21% відзначили брак грошей, а 8% не мають належного спілкування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зруйнована набережна Бахмутки може стати громадським простором на прикладі Німеччини

Що таке громадський простір у розумінні громади? Насамперед — це місце, де можуть збиратися містяни, щоб відпочивати, ухвалювати рішення чи зустрічатися з близькими людьми. Зазвичай […]

Бахмут. Минуле й сьогодення: як бахмутян вчать любити та розрізняти урбаністику 

Зараз Бахмут відомий багатьом у світі. На жаль, передумови такої відомості трагічні не тільки для містян, а й для всієї України. Багато людей бачили страшні […]

Палац Культури в Бахмуті

Відбудова Бахмута не в Бахмуті: чи можливо це?

Територія Бахмута зруйнована, тут не працює жоден об’єкт критичної інфраструктури, крім того, сама територія міста потенційно є замінованою. На розмінування тільки міської території закладають приблизно […]