У деокупованих громадах Донеччини відбудують 4 мости

Семаковська Тетяна 11:20, 4 Листопада 2023
Відбудова мостів / Донецька ОВА

У деокупованих громадах Донеччини триває відновлення 4 мостів, які були зруйновані під час активних бойових дій. Крім того, ремонтують й дороги.

Про це повідомив в. о. начальника Донецької ОВА Ігор Мороз.

Відбудова

Ремонтні роботи / Донецька ОВА

За словами Ігора Мороза, зараз відбувається капітальний ремонт однієї з доріг, яка поліпшує та скорочує на 20 кілометрів шлях з напрямку Покровська до Дружківки та Краматорська. Дорога була вщент зруйнована та потребувала ремонту ще декілька років тому.

Ремонт дороги / Донецька ОВА

Він пояснив, що ремонт автомобільних шляхів сьогодні забезпечить евакуацію населення та поранених, як військових, так і  цивільних. Крім того, дороги будуть використовувати також забезпечення області продовольством та гуманітарною допомогою.

Нагадаємо, що раніше ми писали, як відновлюватимуть зв’язок у деокупованому Бахмуті, дізнавалися у телекомунікаційної компанії Vodafone.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як пушилін міняв риторику про відновлення Бахмута і Соледара

Палій Катерина 16:30, 10 Грудня 2024
Зображення “Бахмут IN.UA”

У російських пропагандистських джерелах часто можна почути заяви про відбудову захоплених Бахмута і Соледара. Втім, окупаційна влада не має чіткої риторики, тому ці заяви часто змінюються.

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала, як змінювалася риторика окупаційної влади щодо відновлення Бахмута і Соледара у 2023-2024 роках. Ми проаналізували заяви ватажка “днр” дениса пушиліна.

Перші заяви про відновлення, 2023 рік

Перші заяви про відновлення від окупаційної влади пролунали на початку 2023 року. Ось їх хронологія:

  • 14.01.2023 рік — зустріч з жителями Соледара. Обіцянка швидкого відновлення та соціальних гарантій;
  • 16.01.2023 рік — обіцянки виплат матеріальної допомоги та реєстрації;
  • 02.03.2023 рік — зустріч з жителями Бахмута. Обіцянка відновлення після звільнення.
Заяви пушиліна / ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Зміна риторики, 2023-2024 роки

Майже одразу після захоплення міст окупаційна влада почала перекладати відповідальність за руйнування інфраструктури на Україну, зокрема згадуючи це на “річницю” окупації Соледара.

Серед заяв, у яких є обвинувачення України:

  • 22.01.2023 рік — “Противник, відходячи, збирався знищити соляні копальні — зсередини підривали комунікації, ускладнивши спуск у шахту”.
  • 12.01.2024 рік — “У безсилій злобі ворог не дає розпочати розмінування та відновлення міста, щодня завдаючи хаотичних ударів”.
  • 10.04.2023 рік — “…побачив руйнівні наслідки дій київського режиму. Роботи з відновлення попереду багато, але вже є досвід Маріуполя — впораємося з усім”.
Окупаційна влада почала перекладати провину на Україну / ілюстрація “Бахмут IN.UA”

Окупація Бахмута та обіцянки “окупаційної влади”, 2023-2024 роки

Окупаційна влада акцентує на відновленні “історичної справедливості” та відродженні Донбасу після руйнувань, спричинених “українським режимом”. Обіцяється швидке відновлення міст з підтримкою росії, але ці заяви залишаються без реальних дій.

Зображення “Бахмут IN.UA”

За рік від окупації Соледара та Бахмута не було зроблено жодних реальних кроків щодо відновлення міст. Однак, щонайменше 8 разів згадувалося, що міста будуть відновлені.

Зображення “Бахмут IN.UA”

Всі ці обіцянки пушилін звів нанівець тим, що звинуватив ЗСУ, заявивши, що вони “не дозволяють розпочати відновлення Артемівська і Соледара” (11.05.2024 рік).

Попри численні заяви російської влади про “відновлення” та “покращення життя” на тимчасово окупованих територіях, реальність зовсім інша. Люди залишаються без належного житла, фінансової допомоги та навіть базових умов для існування. Обіцянки про відбудову стають лише інструментом пропаганди, спрямованим на створення ілюзії турботи.

У той час як мешканці ТОТ стикаються з труднощами навіть у таких простих питаннях, як оформлення документів, російські посадовці, як-от пушилін, переходять від обіцянок “покращення життя” до перекладання відповідальності на Україну. Це яскравий приклад маніпуляцій, де винуватцем усіх негараздів оголошують українську сторону, тоді як сама росія фактично занедбує захоплені території.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут-Гоща: як бахмутяни можуть отримати довогоочікуване житло (Відеосюжет)

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:15, 29 Листопада 2024
“Бахмут-Гоща” / ілюстрація Бахмут IN.UA

13 листопада 2024 року у Варшаві відбувся захід “Rebuild Ukraine”, присвячений відбудові України. Саме на цій платформі представили експериментальний проєкт житлового кварталу для ВПО з Бахмута.

Детальніше про проєкт, дізнавайтесь в на нашому каналі “Донеччина в евакуації”.

Бахмут-Гоща: проєкт кварталу для бахмутян

У селищі Гоща, що знаходиться в Рівненській області, планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для жителів Бахмута в розробили в компанії “Метінвест”. Ця ж компанія робила проєкт “Сталева Мрія Бахмут”, це концепт післявоєннної відбудови Бахмута.

Проєкт “Бахмут-Гоща” — це мініатюрна копія міста Бахмут у селищі на Рівненщині, де планують звести чотирьохповерхові та двоповерхові будинки.. Також у кварталі створять освітній комплекс для 400 дітей та навіть амбулаторію.

Якщо у проєкту з’являться донори, то за три роки вдасться створити 35 будинків, освітній та медичний заклади. Загалом же така частина плану дозволить забезпечити житлом понад 3 000 людей.

Ми шукаємо інвесторів, спонсорів та всі можливі шляхи фінансування. Звісно, що один донор не може фінансувати такий вартісний проєкт. При подаємо пропозиції, надаємо матеріали, в тому числі й у Варшаві ми два дні працювали. Мали перемовини з компаніями, які можуть бути зацікавленими, ми надали всю інформацію та чекаємо відповіді“, — повідомив в коментарі нашому медіа, заступник голови МВА Бахмута Олександр Марченко

Детальніше про те, хто зможе отримати житло та на якому етапі зараз знаходиться проєкт “Бахмут-Гоща”, дізнавайтесь в нашому репортажі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інклюзія 1abd2

Бахмутянка розповіла, як зробити «фортецю» інклюзивним містом

Відбудова Бахмута буде проводитися ледве не з нуля. В цьому процесі треба передбачити відновлення інфраструктури таким чином, щоб всі громадяни мали безбар’єрний та безперешкодний доступ […]

Розмінування

Як розміновують деокупований Святогірськ та де брати ресурси на розмінування України?

Станом на січень 2023 року, 30% території України потенційно вважають замінованою, але цей показник може збільшуватися, бо бойові дії ще тривають. Водночас у деокупованих громадах […]

Бахмутська міськрада анонсувала першочерговий план відновлення міста

Бахмутська міська військова адміністрація вже працює над питаннями щодо відновлення м. Бахмут та території громади після завершення активних бойових дій. Експерти з урбаністики вже почали […]