Як працює бахмутська податкова та куди звертатися за консультацією

Семаковська Тетяна 12:14, 25 Жовтня 2022

 money g422f4ac66 1920 996e0Від початку повномасштабної війни Державна податкова служба в місті Бахмуті знаходиться в простої. Наша редакція взяла коментарі про те куди та як звертатися бахмутянам, якщо вони мають питання стосовно ФОПів або ж інші, пов’язані з цією урядовою структурою.

За словами начальника Бахмутської ДПІ ГУ ДПС Сергія Андрющенка, наразі усі функції податкової у Донецькій області, виконують час від часу інші ДПС.

«Спочатку були у Львові, зараз ДПС у Вінницькій області. Донецька область намагається відновити свою роботу в Києві, але поки доступу до бази даних немає. Виведені просто деякі співробітники Кадри, Бухгалтерії, частини керівництва та ще трохи співробітників організаційних підрозділів, але всі вони працюють дистанційно та розкидані по містах», — розповідає пан Сергій.

Наразі, мешканці Бахмуту можуть звернутися на «Гарячі Лінії» для платників податків Донеччини. Фото номерів прикріплюємо нижче.

312216800 420064736961381 6428933568994075515 n 1 a3ca8Номери телефонів для платників податків Донеччини. Фото: ДПС у Донецькій області

За вказаними номерами можна отримати первинні консультації з питань сплати платежів, повернення та/або перекид надміру або помилково сплачених коштів, реєстрації та обліку ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій) декларування доходів та інших питань.

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про подідії в Бахмуті та бахмутян в евакуації. 

За словами, співробітниці ДПС у разі, якщо телефони не працюють, бахмутяни можуть звертатися з питаннями приватні повідомлення на сторінку ДПС у Донецькій області у Facebook. Всі питання, які виникають в платників податків вирішують в індивідуальному порядку. В ДПС кажуть, що кожен випадок унікальний, тому наразі універсальної процедури для людей, які хочуть закрити ФОП чи проконсультуватися щодо його діяльності немає.

Наша редакція взяла коментар у власниці бізнесу з Бахмуту та волонтерки Наталі Вишневецької. Свій бізнес пані Наталя нікуди не перереєстровувала, тож всі податки сплачує у бюджет Бахмута. Жінка, розповіла, нам як зараз працює та з якими труднощами зіштовхується.

«Я підприємець без найманих працівників, сама працюю, чоловік допомагає у якості водія. Брат-інвалід допомагає вантажити товар. Податки зараз ми сплачуємо, і на армію також донатимо. Стосовно фінансових звітів, у мене не було можливості їх надати. ФОП же звітує раз у рік. У мене ще фірма є, але коли почалася повномасштабна війна, там 28 лютого потрібно було дати звіт. Загалом, дуже важко зараз працювати, більше ніж в 100 тисяч обійшовся переїзд в Лубни, люди кругом різні, і гарні й погані трапляються на шляху.

Одне підприємство “Еко-край” називається, його директор щирий патріот України, волонтер, він дуже нам допоміг, зокрема безкоштовно надав склад під наш товар. Я продаю сировину для косметики, тому наявність складу для нас важлива. Однак, з офісом навпаки вийшли проблеми, він вартує дорожче ніж у Бахмуті, хоча й там було недешево. В Бахмуті, наш офіс мав 150 квадратів, я орендувала за 12 тисяч гривень, а тут 50 квадратів за 12 тис. Окрім того, цей підприємець, який надав мені офіс в оренду, відмовився платити податок. Там 5% виходить, тобто я ще за нього плачу податок», — розповідає пані Наталя.

Бахмутянка ділиться, що наразі працює сама: фасує, пакує товар, відвозить його на Нову Пошту та відправляє клієнтам.

«Сайт з товаром наразі не відкриваю, тому що навіть, якщо будуть замовлення, задовольнити усі потреби моїх клієнтів не маю можливості. Я плачу податки, потихеньку працюємо, але звісно дуже важко. Якби оренда була не такою дорогою, я могла взяти б і найманих працівників, а так я не маю чим платити людям», — наголошує бахмутянка.

Читайте також: ДСНС залишається в Бахмуті

 Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про подідії в Бахмуті та бахмутян в евакуації. 

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Семаковська Тетяна 15:00, 27 Лютого 2024
Українські волонтери / фото Бахмут Український

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами військових та допомагають простим українцям, часто ризикуючи при цьому життями. Саме завдяки таким людям Україна стає на крок ближчою до перемоги, до світлого майбутнього.

Редакція Бахмут IN UA звернулася до бахмутських громадських діячів Інни Гайдай, Віктора Зіпіра та Марини Шажко та ділиться їх думками стосовно волонтерства.

Волонтерство в Україні

Сьогодні волонтери — найпотужніша частина громадянського суспільства України, від роботи якої залежить багато аспектів держави. Наприклад, частина усього забезпечення військових на фронті надходить від небайдужих громадян. Це все частина їх боротьби за свободу рідної землі За словами Віктора Зіпіра, голови громадської організації “Бахмут Український”, до боротьби залучена не тільки вся Україна, але й волонтери США, Чехії, Польщі та інших країн. Вони допомагають грошима й речами, не рідко закупають й спорядження для військових на фронті.

Чоловік розповідає, що зараз волонтери намагаються допомогти всім цивільним і військовим. Про основні задачі, які зараз постають перед волонтерами відповідає наступне:

Є такі потреби, які зараз стосуються військових — це мороз. Забезпечуємо теплими речами, термобілизною, кариматами й обладнання прицільне, тепловізійне. Це те, що вирішує на полі бою ситуацію… Якщо ми говоримо про цивільних — це теж теплі речі, буржуйки для тих, хто залишився в тих містах, де волонтери намагаються якось відправити генератори, бензин, паливо, буржуйки, щоб люди пристосувалися до нового сезону. На перспективу ми маємо готуватися налагоджувати життя людей, які залишилися без своїх домівок, які виїхали, які ще перебувають в інших містах, більш безпечних. Волонтери мають в цьому об’єднатися і робити все необхідне, щоб зробити умови для людей, які були вимушені переїхати,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

На питання, чому без волонтерів не було б Перемоги, Віктор Зіпір заявив, що все було б по-іншому, це була б інша Україна:

У нас вся країна — це потенційний волонтер. Коли в країні біда — народ звісно чекає від держави певних дій, але він починає діяти й сам,

Віктор Зіпір // голова громадської організації “Бахмут Український”

Марина Шажко, керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

Screenshot 179 ec565
Марина Шажко разом з волонтерками Бахмутського товариства захисту тварин / фото з особистого архіву героїні

Часто буває так, що допомога під час війни потрібна не людям, а тваринам. В авангарді цього аспекту в Бахмутській громаді стоїть Бахмутське товариство захисту тварин “Лада” та його керівниця Марина Шажко

За словами жінки, її організація з трьох волонтерів опікується притулком, який евакуювали із Бахмута. До нього постійно надходять нові тварини, яких рятують з-під обстрілів на найгарячіших ділянках фронту.

Наразі волонтери притулку займаються реабілітацією тварин, а також передають їжу для хвостиків, які все ще залишаються в місті. Ми запитали пані Марину, про будні волонтерів у притулку, на що отримали наступну відповідь:

Зараз в нас 163 тваринки з різними життєвими історіями… Також ми хвилюємося про долю безхатніх тваринок, які залишилися в місті, тому при першій можливості передаємо туди корма з перевізником. Роздачею корму займається чоловік, який завжди допомагав нам з притулком,

Марина Шажко // керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада”

На думку жінки, її головне для її ініціативи та волонтерства в цілому — бажання допомагати, отримувати новий досвід та змінювати себе та суспільство на краще. Зараз кожен волонтер також наближає Перемогу

Інна Гайдай, бахмутська волонтерка

297988696 5370648099684914 7370130798731349370 n 9e2d5
Інна Гайдай / Фото: Фейсбук

Інна наголошує, що не вважає себе волонтеркою. На її думку, вона не робить нічого такого, щоб не міг зробити будь-хто інший. На питання про те, скільки зараз є волонтерів під її кураторством, бахмутянка відповідає наступне:

Я більше телефоністка ніж волонтерка. На жаль я не зможу розрахувати скільки у нас є людей, бо у команді волонтерів, які нам допомагають дуже багато людей й вони то поповнюються, то змінюються. У нас є наш волонтер Андрій, в якого в команді є Клавдія, Наталя… У нас також дуже багато помічників по Україні. Сказати якусь кількість точну я не можу, я вважаю, що зараз волонтери — це всі люди, які щось роблять для когось…,

Інна Гайдай // бахмутська волонтерка

На думку жінки, ЗСУ й волонтери, це дві складові, які ведуть нас до Перемоги, й одне без іншого не може бути, якась лінія відірветься й все рухне. Це все одне ціле, головна особливість якого — єдність.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Семаковська Тетяна 17:55, 13 Січня 2023

cute ga0cddffb7 1920 a7677Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в народі є прислів’я: “Мій дім — моя фортеця”. Коли ми втрачаємо дім, в певному значенні, втрачаємо відчуття безпеки. Сьогодні ми розповімо, як віднайти друзів у новому місті, матеріал буде корисний для наших бахмутян, які вимушено отримали статус ВПО.

Волонтерство

Спільна проблема згуртовує людей, тож інколи щоб знайти нових друзів варто пошукати волонтерські ініціативи в своєму місті. Це може бути плетіння сіток, виготовлення окопних свічок чи сортування гумдопомоги. Сьогодні зайві руки не завадять волонтерським штабам, натомість Ви можете швидше адаптуватися до нового міста, відчути себе потрібним та важливим. 

Нове хобі

Для переселенців у багатьох містах України та навіть за кордоном зараз проводять безплатні заняття: це може бути фітнес, як це робить українка Наталія в Франції, або заняття для діток та дорослих у Центрі “Мальва” в Бухаресті. Після евакуації в безпечне місце Ви можете дізнатися у громади чи є якісь заняття для ВПО у місті. Якщо такої можливості не передбачено, не забувайте про звичні справи: прогулянки в парку, участь в батьківських зборах, толоки. Ці заняття не вимагають у Вас коштів, однак принесуть корисні знайомства. Сама так можна познайомитися з новими людьми та заручитися необхідною підтримкою.

Участь у житті громади 

Переїхавши на нове місце важливо знайти свій щабель у соціальній драбині. Пригадайте, чим Ви займалися у своєму місті і спробуйте знайти схожу діяльність — участь в організаційних заходах, церковний хор, спортивні змагання, озеленення в місті, шиття. Не бійтесь питати сусідів про місцеві дійства, цікавтесь життям громади. Вкрай важливо знайти для себе місце в новому життєвому устрої, тому не соромтеся пробувати щось нове для себе та просити про допомогу. Вам радо підуть на зустріч, важливо також поважити один одного. 

Вікові рамки та соціальний статус

Нерідко ми намагаємося знайти собі друзів чи товаришів у тій віковій категорії, у якій знаходимося ми самі. Однак, не слід відкидати людину, якщо вона молодша чи старша за Вас, адже у кожного з нас різний соціальний досвід, який може бути корисний один для одного. Також не забувайте, що будучи неупередженим, можна зустріти більше цікавих людей. Не поділяйте всіх на умовні категорії: багаті та бідні, престижні професії та не престижні і не ставте собі рамки з ким можна дружити, а з ким ні.

Головне фото: Pixabay

Примітка: авторська колонка нашої випускової редакторки – психологині, журналістки Семаковської Тетяни

Читайте також: «Заклик до евакуації»: історія волонтерки з Костянтинівки, яка допомагає Бахмуту

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

317860860 526823459355910 214461758514573183 n f9009

“Вся країна — це потенційний волонтер”: як бахмутські волонтери наближають перемогу

Волонтерство — це спосіб мислення, який не дозволяє залишатися осторонь до чужої біди. Зараз їх роль в України важко переоцінити, адже вони стоять за спинами […]

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]