Main menu

НМТ: що цього року складатимуть українські вступники?

Screenshot 392 98316Два основні предмети, комп’ютерне тестування і пункти здачі за кордоном - в яких умовах випускники-2023 будуть здавати головний шкільний тест?

20 січня у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг на якому представили модель вступу до закладів вищої освіти у 2023 році. Як і попереднього року цьогорічні вступники не здаватимуть ЗНО, натомість буде мультитест.

Про це повідомляє Міносвіти.

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет повідомив, що Національний мультипредметний тест (НМТ) складатиметься з двох обов’язкових предметів: української мови та математики. Один додатковий предмет буде за вибором вступника з визначеного переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. 

Незалежно від обраного додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.

Як складатимуть тест?

«НМТ буде складатися вступником протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин. Складання НМТ в один день зменшує безпекові ризики учасників тестування, робить більш безпечною та простою організацію проведення НМТ, дозволяє уникнути зайвих логістичних витрат державі та родинам учасників випробувань», – сказав Сергій Шкарлет.

За словами Шкарлета, будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. 

«Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання. Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні», – повідомив Сергій Шкарлет.

Центри для здачі тесту закордоном?

Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть не тільки в Україні, також їх планують створити в європейських країнах, зокрема в українських освітніх центрах.

Вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи іншого предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах. Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту.

Фото: Pexels

Читайте також: Рекордні результати з НМТ: цього року одразу дев'ять бахмутян отримали 200 балів

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!