Main menu

Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня)

Screenshot 292 1b724Бахмут вже п’ять місяців тримає оборону. Українські військові захищають місто від російських окупантів. Про ситуацію в місті та на фронті щодня збираємо загальне зведення в цьому матеріалі.

307 доба російського вторгнення. 28 грудня 2022

Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. На зустрічі говорили, зокрема і про Бахмутський напрямок. На засіданні розглянули і питання забезпечення сил оборони необхідною зброєю та обладнанням.

Як повідомляв, ISW, темпи просування російських військових в районі Бахмута останнім часом сповільнилися на тлі зростаючої нестачі особового складу та боєприпасів. Росіяни не зможуть підтримувати високий темп наступальних операцій в цьому районі в найближчій перспективі.

ISW в діях окупантів вбачає Херсонський сценарій. Російські війська в Бахмуті, можливо, наближаються до кульмінації, як це зробили російські війська в Херсоні в серпні 2022 року. Окупантів посилають на вірну смерть, артилеристи ПВК Вагнер публічно образили начальника Генштабу ЗС РФ герасимова через відсутність снарядів.

Зауважимо, що російські генерали та офіцери вже не вперше зазнавали публічних образ від пригожина і кадирова. Однак в росії, навіть, публічно захистити своїх командирів не можуть. Між угрупованням пригожина та кадирова — власниками приватних армій, та угрупованням міністра оборони шойгу і начальника Генштабу герасимова триває відкритий конфлікт. Річ у тому, що пригожин і кадиров хотіли усунути шойгу і герасимова, і замінити своїми ставлениками. 

Швидкість просування російських військ у районі Бахмута, ймовірно, зменшиться, якщо російські війська взагалі продовжать просування. 

Тим часом життя у Бахмуті триває, днями у Бахмут завезли і видали паливні брикети. Їх закупили за кошти міського бюджету, було завезено сім машин. На одне домогосподарство чи укриття люди змогли отримати 500 кг твердого палива. Видача паливних брикетів буде продовжена у січні. 

В Бахмуті залишається проблема з водопостачанням, проте місцеві знайшли спосіб. Відтак, волонтери збирають гроші на одноразові души для місцевих.

Фото: Володимир Зеленський, Телеграм

Читайте також: Битва за Бахмут: хроніка подій (оновлюється щодня)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!