Main menu

росіяни захопили «АЗОМ» та окупували близько 65% Бахмута

кулемен 86f3f

За останній тиждень російські сили просунулися в Бахмуті приблизно на 5%. Наразі вони окупували близько 65% міста.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Так, бойовики ПВК «вагнер», ймовірно, захопили промисловий комплекс «АЗОМ» на півночі Бахмута. Напередодні російські блогери заявляли, що «вагнерівці» зайшли в «АЗОМ» і зачищають територію від українських сил. Ці твердження відносно узгоджуються з наявними візуальними доказами присутності росіян в промисловому комплексі. 

Геолокаційні кадри, опубліковані 26 березня, показують, як російський військовий кореспондент із легкістю пересувається територією комплексу. Це свідчить про те, що «вагнер», ймовірно, контролює достатню частину заводу, щоб у відносній безпеці приймати представників ЗМІ. Вчора, 28 березня, ще один журналіст відвідав комплекс. Він зазначив, що зараз бойові дії перемістилися в промзону, на південь від «АЗОМу».

Кілька російських блогерів також заявили 28 березня, що бойовики підійшли ближче до центру Бахмута, захопили міський ринок і дійшли до Палацу культури.

Інститут вивчення війни вважає ці твердження правдоподібними, враховуючи геолокаційні візуальні докази просування ПВК «вагнера» до центру міста. За інформацією західних аналітиків, на кадрах, опублікованих 28 березня, українська піхота вступила в бій з російськими військами біля Палацу культури та центрального ринку в центрі Бахмута.

На думку експертів, «вагнер», ймовірно, працює над консолідацією успіхів у північному та центральному Бахмуті, щоб просунутися до центру міста та розширити свою зону контролю у західній частині міста. 

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Читайте також: Зеленський розповів, чому важливо перемогти у битві за Бахмут

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!