Main menu

Як працює бахмутська податкова та куди звертатися за консультацією

 money g422f4ac66 1920 996e0Від початку повномасштабної війни Державна податкова служба в місті Бахмуті знаходиться в простої. Наша редакція взяла коментарі про те куди та як звертатися бахмутянам, якщо вони мають питання стосовно ФОПів або ж інші, пов'язані з цією урядовою структурою.

За словами начальника Бахмутської ДПІ ГУ ДПС Сергія Андрющенка, наразі усі функції податкової у Донецькій області, виконують час від часу інші ДПС.

«Спочатку були у Львові, зараз ДПС у Вінницькій області. Донецька область намагається відновити свою роботу в Києві, але поки доступу до бази даних немає. Виведені просто деякі співробітники Кадри, Бухгалтерії, частини керівництва та ще трохи співробітників організаційних підрозділів, але всі вони працюють дистанційно та розкидані по містах», — розповідає пан Сергій.

Наразі, мешканці Бахмуту можуть звернутися на «Гарячі Лінії» для платників податків Донеччини. Фото номерів прикріплюємо нижче.

312216800 420064736961381 6428933568994075515 n 1 a3ca8Номери телефонів для платників податків Донеччини. Фото: ДПС у Донецькій області

За вказаними номерами можна отримати первинні консультації з питань сплати платежів, повернення та/або перекид надміру або помилково сплачених коштів, реєстрації та обліку ПРРО (програмний реєстратор розрахункових операцій) декларування доходів та інших питань.

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про подідії в Бахмуті та бахмутян в евакуації. 

За словами, співробітниці ДПС у разі, якщо телефони не працюють, бахмутяни можуть звертатися з питаннями приватні повідомлення на сторінку ДПС у Донецькій області у Facebook. Всі питання, які виникають в платників податків вирішують в індивідуальному порядку. В ДПС кажуть, що кожен випадок унікальний, тому наразі універсальної процедури для людей, які хочуть закрити ФОП чи проконсультуватися щодо його діяльності немає.

Наша редакція взяла коментар у власниці бізнесу з Бахмуту та волонтерки Наталі Вишневецької. Свій бізнес пані Наталя нікуди не перереєстровувала, тож всі податки сплачує у бюджет Бахмута. Жінка, розповіла, нам як зараз працює та з якими труднощами зіштовхується.

«Я підприємець без найманих працівників, сама працюю, чоловік допомагає у якості водія. Брат-інвалід допомагає вантажити товар. Податки зараз ми сплачуємо, і на армію також донатимо. Стосовно фінансових звітів, у мене не було можливості їх надати. ФОП же звітує раз у рік. У мене ще фірма є, але коли почалася повномасштабна війна, там 28 лютого потрібно було дати звіт. Загалом, дуже важко зараз працювати, більше ніж в 100 тисяч обійшовся переїзд в Лубни, люди кругом різні, і гарні й погані трапляються на шляху.

Одне підприємство “Еко-край” називається, його директор щирий патріот України, волонтер, він дуже нам допоміг, зокрема безкоштовно надав склад під наш товар. Я продаю сировину для косметики, тому наявність складу для нас важлива. Однак, з офісом навпаки вийшли проблеми, він вартує дорожче ніж у Бахмуті, хоча й там було недешево. В Бахмуті, наш офіс мав 150 квадратів, я орендувала за 12 тисяч гривень, а тут 50 квадратів за 12 тис. Окрім того, цей підприємець, який надав мені офіс в оренду, відмовився платити податок. Там 5% виходить, тобто я ще за нього плачу податок», — розповідає пані Наталя.

Бахмутянка ділиться, що наразі працює сама: фасує, пакує товар, відвозить його на Нову Пошту та відправляє клієнтам.

«Сайт з товаром наразі не відкриваю, тому що навіть, якщо будуть замовлення, задовольнити усі потреби моїх клієнтів не маю можливості. Я плачу податки, потихеньку працюємо, але звісно дуже важко. Якби оренда була не такою дорогою, я могла взяти б і найманих працівників, а так я не маю чим платити людям», — наголошує бахмутянка.

Читайте також: ДСНС залишається в Бахмуті

 Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про подідії в Бахмуті та бахмутян в евакуації.