Росіяни, попри спричинену ними війну в України та окупацію територій, намагаються зробити пропагандистську картинку, що місцеве населення приймає “національні свята” та мирно живе.
Журналіст видання Бахмут IN.UA Данило Вінниченко розповідає, що насправді приховують за святкуванням “нейтральних” свят на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) та які мотиви переслідують окупанти.
“Матері для родини”
“Никто не может остаться равнодушным” — таким гаслом росіяни описують так зване національне свято День матері, яке загарбники запровадили на ТОТ.
Колаборанти також опублікували привітання на своїх ресурсах з цим святом. У рф його відзначають в останню неділю листопада. У своїх повідомленнях вони висловили вдячність матерям за їхній внесок в розвиток суспільства. Але слід розглянути спільне в їхніх повідомленнях — пропагандистські кліше, які мають викликати у читача відчуття гордості за матерів:
- Сказати декілька теплих слів про значущість матері в житті людини. Удати, що це свято об’єднує всіх небайдужих людей.
- Воєнний контекст. Тут колаборанти приводили або досвід власних матерів, або акцентували, що під час “спеціальної воєнної операції” матері постійно підтримують російських військових, які пішли на війну “захищати родину”.
- Вітаючи матерів, вітати й образ “матері росії”, яка, ну думку колаборантів, є доброю, турботливою та постійно переживає за своїх синів.
Зараз будь-яке свято чи подія не обходиться без згадок про війну в Україні. Всі концерти, які проводяться на ТОТ, мають на меті переконати місцеве населення у тому, що війна — це необхідність “захищати родину”. Так званий “комітет родин воїнів вітчизняної” зняв пропагандистський кліп за участю жінок-родичів бойовиків, який направлений на пропаганду війни.
“Нейтральна” політична агітація
Будь-яке свято у рф — привід провести “приховану” агітацію. Представники політичних партій проводять зустрічі, круглі столи та інші заходи, щоб привітати населення. Звісно, це супроводжується різними предметами та подарунками, які мають партійну символіку. Ця технологія застосовується для того, щоб привернути увагу та отримати лояльність з боку населення. Російський День матері — не є виключенням.
Як сприймати це свято українцям?
Центр національного спротиву (ЦНС) на своєму сайті опублікував повідомлення, у якому роз’яснює, що впровадження псевдосвят на ТОТ є політикою кремля. Як зазначають в ЦНС, подібні нейтральні за змістом свята та заходи потрібні для створення атмосфери “нормального життя” та “заспокоєння” населення.
“Тож які цінності росіяни намагаються нав’язати через усі ці вітання, якими вони зараз завалили інформаційні ресурси на ТОТ? Вітання максимально нейтральні без згадування воєнних дій, окремо на них акцентувалась увага на місцевих “концертах” де також проводилась прихована агітація за путінську партію “єдіная росія”. Проте у змісті таких виступів можна помітити, що жінкам виділяється виключно завдання народжувати, виховувати “справжніх чоловіків” та по мінімуму ангажуватись у “справи державні”, — додають в ЦНС про проведення свят на ТОТ.
Свята — не привід казати поганих або сумних слів. Але під час війни “щирі” вітання колаборантів розбиваються об реальність їхніх дій, коли окупаційна армія вбиває українських матерів. Частіше за все, разом з дітьми. Однак про це їм згадувати незручно. На жаль, в росії у такі дні матері приймають вітання від політиків та військових злочинців, а ніж просять зупинити війну, щоб повернути додому їхніх дітей живими.
Нагадаємо, що на момент 30 листопада 2023 року Генштаб ЗСУ повідомив про понад 328 тисяч вбитих російських солдатів.
Читайте також:
- “Неповнолітніх на Донбаський фронт”: пропагандисти маніпулюють на темі мобілізації в Україні
- Російські ЗМІ створюють дітям інструкції про те, які міста потрібно бомбити: чи правда
- “Фонд Зеленської торгує дітьми”: росіяни створили фейк про першу леді
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!