Можна показувати себе з кращого боку, але не брехати: експертка розповіла, як правильно скласти резюме

Семаковська Тетяна 05:15, 30 Вересня 2023
Бахмут.IN.UA

Правильне оформлення резюме є ключовим елементом успішного пошуку роботи. Адже, воно створює перше враження про вас як про кандидата. Вам потрібно вміти підсвітити свої сильні сторони, описати всі компетенції та привернути увагу рекрутерів тільки через текст. Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan, поділилася з редакцією Бахмут.IN.UA порадами щодо того, як правильно скласти резюме. 

Створити гарне резюме це не складна задача. Головне – розуміти базові правила його оформлення та знати моменти, на які рекрутери найчастіше звертають увагу. Від враження, яке справляє ваше CV залежить те, чи зацікавляться вашою кандидатурою та, чи отримаєте ви запрошення на співбесіду. Наша редакція зібрала правила та рекомендації від експертки, які допоможуть вам створити резюме, яке привертає увагу.

Правила оформлення резюме

Правильне оформлення резюме є важливою складовою підготовки документів для подачі на вакансію. Тому, потрібно уважно підходити до цієї задачі, щоб збільшити свої шанси проходження на наступний етап відбору. 

Оформлення вашого резюме – це найважливіший момент у вашому резюме. Найважливіший після його наповнення. Навіть якщо ви ідеально підходите до певної ролі, але у вас це не зазначено відповідним чином у резюме, є дуже велика ймовірність того, що вас, як кандидата, розглядати не будуть. У своїй професійній діяльності я дуже часто бачила, як кандидати не вміли заповнювати резюме, не вміли писати про свій досвід, не вміли дотримуватися формату та певного оформлення.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана Окоманюк, СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan / надане героїнею

Дана Окоманюк розповідає, що негативно впливають на враження від вашого резюме навіть дрібні речі. Наприклад, якщо люди використовують селфі замість професійних фотографій для резюме, якщо вони зазначають свої приватні соціальні мережі або вказують занадто мало чи занадто багато інформації.

Моя порада – це обов’язково перед тим, як ви будете надсилати резюме до цієї чи іншої компанії, переконатися в тому, що воно відповідає усім стандартам, як має виглядати резюме.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Читайте також: Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Що писати у резюме

Правила оформлення CV та його наповнення є достатньо стандартними, незалежно від того, куди та на яку вакансію ви плануєте подавати свою кандидатуру. 

Вам обов’язково вказати, по-перше, свої контактні дані, вказати свої персональні дані, своє ім’я, прізвище, як з вами зв’язатися, ваш номер телефону, ваш e-mail і зазначити адресу, де ви проживаєте. Не обов’язково писати конкретно ваш будинок і конкретно вашу вулицю. Ви можете зазначити місто та країну.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Відображайте у вашому резюме тільки релевантний досвід роботи для конкретної вакансії/ Pexels

Дана Окоманюк дала кілька порад про те, як вірно скласти резюме:

  • Бажано створити профіль у LinkedIn, це актуально у сучасних умовах. Надайте свій нікнейм у резюме.
  • Не зазначайте у резюме гіперпосилання. Багато людей продовжують резюме друкувати. А у паперовому форматі всі посилання не будуть працювати.
  • Типовий формат резюме містить в собі кар’єрний блок, освітній блок, блок із навичками й блок, наприклад, з хобі.

Якщо мова йде про кар’єрний блок, то потрібно точно розуміти, який досвід вказувати в резюме. Він має чітко відповідати вакансії та вимогам роботодавця. Крім того, щоб скласти резюме, що виділяється з-поміж інших, треба в окремому блоці описати свою освіту. 

Кар’єрний блок має відображати ваш релевантний до вакансії досвід. Тобто, ми не зазначаємо весь свій досвід. Якщо ви працювали в якомусь закладі декілька місяців, коли ви були студентом, і це не має жодного значення до вашої поточної роботи, ви це не зазначаєте. Ми зазначаємо лише релевантний досвід. Після цього ми зазначаємо свою освіту. Важливо, що ми зазначаємо в цьому блоці акредитовану освіту. Тобто ступінь бакалавра, магістра або, можливо, доктора наук. Якщо ви проходили якісь програми, які вам дали акредитацію, ви їх можете зазначити у блоці освіти. Наприклад, диплом з графічного дизайну від акредитованого університету. Курси ми тут не вказуємо.

 

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Експертка говорить, що за бажанням можна додати розділи до вашого CV. Наприклад, якщо ви проходили курси, на які ви витратили понад шість місяців свого часу або хоча б три місяці, ви їх можете зазначити в окремому блоці, який ви можете назвати «Сертифікат». Також не забувайте описати свої навички. Розділ про скіли варто розділяти на два, зазвичай на софт скіли й хард скіли. 

  • Софт скіли – це те, що ви можете про себе сказати, про свої якісь якості, наприклад, про лідерство чи про комунікації. Це те, що не вимірюється. Це те, що ви про себе знаєте і що відображає ваш характер.
  • Хард скіли – це конкретні скіли, які ми можемо виміряти вашими конкретними сертифікаціями. Це також можуть бути ваші практичні скіли, як програмування чи знання програм з графічного дизайну тощо. 
Не вказуйте у розділі “Освіта” курси та семінари, які не дають мають акредитації, створіть для них окремий розділ/ Pexels

Додатково, у кінці можна додати розділ «Хобі». Він є необов’язковим, але говорить про вас, як про  людину. Його можна описати буквально у декількох словах. 

Читайте також: Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Про що і як писати в резюме

Після того, як ви дізналися, як скласти CV, варто ще зрозуміти, про що конкретно у ньому варто писати. Дана радить, що треба намагатися в резюме себе якомога краще наблизити до вимог певної вакансії.

В ідеальному світі, коли ми подаємося на певну вакансію, ми під цю вакансію адаптуємо повністю наше резюме. Тому що навіть якщо вакансії звучать однаково, посада однакова, все одно це різні компанії та колективи, а отже вимоги будуть відрізнятися. Тому, нам важливо враховувати все. І, напевно, найважливіше – це те, щоб наш попередній досвід якомога краще відповідав тому досвіду, який вимагає та чи інша вакансія.

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Дана каже, що перед подачею документів на вакансію, треба аналізувати свою кар’єру та те, що ви робили. Намагайтеся за допомогою ключових слів, які є у вакансії, адаптувати свій досвід під неї.

Наприклад, якщо ви бачите, що у вакансії є великий фокус на продажах і ви знаєте, що у вас такий досвід був, ви намагаєтеся ці слова якомога частіше використовувати у резюме. Наразі дуже багато компаній використовують штучний інтелект для того, щоб робити скринінг (ред. – перевірку) ваших резюме. Що це означає? Вони будуть автоматично перевіряти ваше резюме на ключові слова. Тому, дуже важливо писати про свій досвід в контексті певної вакансії. Також додам, що типовий рекрутер витрачає буквально декілька секунд на те, щоб перевірити резюме. Його чи її очі будуть йти й дивитися, знову ж таки, по ключовим словам, тому ми фокусуємося на цьому.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Резюме, яке оформлене за усіма правилами, збільшує ваші шанси на проходження на наступні етапи відбору на посаду/ Pexels

Варто уникати написання нерелевантного досвіду, який не підходить до конкретної вакансії. Експертка наполегливо радить не брехати у резюме та не вигадувати собі заслуги. Адже ви це легко можете забути, тим самим нашкодити власній репутації та поставити під ризик вашу кар’єру. 

Важливий момент, що ми можемо щось прикрашати. Ми можемо про це говорити. Ми можемо, наприклад, подавати себе з кращого боку. Але брехати, видумувати якісь навички, яких у нас немає, або видумувати роль, яку ми ніколи не займали, або вигадувати компанію, на яку ми ніколи не працювали. Я це категорично не раджу робити.

 

Дана Окоманюк // СЕО освітньо-карʼєрної платформи goodjob та консультантка в Robert Walters Japan

Читайте також: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:50, 8 Травня 2025
ЖК Світлопарк на Видубичах / фото ЛУН

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі попит на житло в столиці зростає, що впливає як на вартість оренди, так і на ціни купівлі квартир. Для багатьох переселенців знайти доступне житло в Києві стає справжнім викликом, особливо в центральних районах і поблизу станцій метро.

Редакція Бахмут IN.UA дослідила це питання й розповідає про актуальні ціни на житло в різних районах Києва.

Житло в Києві у 2025 році: скільки коштує купівля та оренда

У зв’язку з частішими евакуаціями з прифронтових областей дедалі більше українців змушені шукати нове житло, і Київ часто стає першим вибором. Столиця приваблює відносною безпекою, розвиненою інфраструктурою та можливістю знайти роботу, але ціни на оренду й купівлю нерухомості тут стрімко зростають. Попит перевищує пропозицію, особливо на недороге житло, що створює додатковий тиск на ринок.

Що таке “первинне” та “вторинне” житло

Одна з квартир у Києві, яку здають на платформі ЛУН у ЖК Володимирський / фото Перченко Тетяна

У сфері нерухомості терміни “первинка” та “вторинка” позначають тип житла залежно від його стану та історії власності.

“Первинка” (первинний ринок) — це новозбудоване житло, яке ще не було у приватній власності. Його продає забудовник або держава безпосередньо першому покупцю. Часто квартири на первинному ринку ще будуються або нещодавно здані в експлуатацію.

“Вторинка” (вторинний ринок) — це житло, яке вже має одного або кількох попередніх власників. Його продають фізичні особи через агентства або напряму, і такі квартири зазвичай уже придатні для проживання.

Скільки коштує “первинне” житло в Києві у 2025 році

Середня вартість житла залежить від його класифікації / скриншот

У 2025 році вартість первинного житла в Києві продовжує зростати через підвищений попит, особливо з боку внутрішньо переміщених осіб. За даними платформи ЛУН, середня ціна квадратного метра в новобудовах становить близько 53 500 гривень. Цей показник залежить від типу житла:

  • преміум — 132 900 гривні/м²;
  • бізнес — 72 600 гривні/м²;
  • комфорт — 45 000 гривні/м;
  • економ — 40 000 грн/м².

Ціни також залежать від району:

  • Печерський — 101 700 гривні/м²;
  • Шевченківський — 72 200 гривні/м²;
  • Подільський — 62 400 гривні/м²;
  • Голосіївський — 55 300 гривні/м²;
  • Оболонський — 51 900 гривні/м²;
  • Солом’янський — 51 900 гривні/м²;
  • Святошинський — 48 100 гривні/м²;
  • Дніпровський — 45 600 гривні/м²;
  • Дарницький — 45 000 гривні/м²;
  • Деснянський — 39 600 гривні/м².

Варто зазначити, що близькість до метро або основних транспортних вузлів також суттєво впливає на ціну.

Скільки коштує “вторинне” житло в Києві у 2025 році: однокімнатні квартири

Вторинне житло в Києві має більший попит через більшу пропозицію та нижчі ціни. На формування вартості впливають район, стан будинку, поверховість, наявність ремонту, технічний стан комунікацій і близькість до інфраструктури.

Вартість однокімнатної квартири на вторинному ринку / скриншот

Середня ціна однокімнатної квартири — 64 000 доларів або 2 656 700 гривні Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 124 000 доларів США (5 138 000 гривні);
  • Шевченківський — 79 900 доларів США (3 310 800 гривні);
  • Голосіївський — 67 500 доларів США (2 797 000 гривні);
  • Подільський — 62 000 доларів США (2 569 100 гривні);
  • Дарницький — 61 500 доларів США (2 548 300 гривні);
  • Дніпровський — 59 000 доларів США (2 444 000 гривні);
  • Солом’янський — 55 500 доларів США (2 299 700 гривні);
  • Оболонський — 54 500 доларів США (2 258 000 гривні);
  • Петропавлівська Борщагівка — 52 500 доларів США (2 175 400 гривні);
  • Святошинський — 50 000 доларів США (2 071 000 гривні);
  • Софіївська Борщагівка — 48 000 доларів США (1 988 900 гривні);
  • Вишгород — 44 800 доларів США (1 856 000 гривні);
  • Деснянський — 41 800 доларів США (1 732 000 гривні);
  • Вишневе — 41 500 доларів США (1 719 000 гривні);
  • Ірпінь — 36 000 доларів США (1 491 000 гривні);
  • Буча — 34 000 доларів США (1 408 800 гривні);
  • Гостомель — 26 000 доларів США (1 077 366 гривні).

Скільки коштує “вторинне” житло в Києві у 2025 році: двокімнатні квартири

Вартість двокімнатної квартири на вторинному ринку / скриншот

Середня ціна двокімнатної квартири — 100 000 доларів. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 190 000 доларів США (7 873 000 гривні);
  • Шевченківський — 125 000 доларів США (5 179 600 гривні);
  • Голосіївський — 112 000 доларів США (4 640 900 гривні);
  • Подільський — 90 000 доларів США (3 729 347 гривні);
  • Дарницький — 90 000 доларів США (3 729 347 гривні);
  • Солом’янський — 89 500 доларів США (3 708 000 гривні);
  • Оболонський — 78 900 доларів США (3 269 300 гривні);
  • Дніпровський — 75 000 доларів США (3 107 700 гривні);
  • Петропавлівська Борщагівка — 71 600 доларів США (2 966 900 гривні);
  • Софіївська Борщагівка — 70 000 доларів США (2 900 600 гривні);
  • Святошинський — 66 000 доларів США (2 734 800 гривні);
  • Вишгород — 60 800 доларів США (2 519 300 гривні);
  • Вишневе — 59 500 доларів США (2 465 500 гривні);
  • Деснянський — 55 100 доларів США (2 283 100 гривні);
  • Ірпінь — 55 000 доларів США (2 279 000 гривні);
  • Буча — 50 500 доларів США (2 092 500 гривні);
  • Гостомель — 45 000 доларів США (1 864 600 гривні);

Скільки коштує оренда житла в Києві у 2025 році

Оренда житла у Києві залишається популярною з кількох ключових причин. По-перше, багато людей переїжджають до столиці тимчасово — на навчання, роботу або через вимушену евакуацію, і купівля житла для них є недосяжною або недоцільною. По-друге, оренда дає гнучкість — можна швидко змінити район або житлові умови без довготривалих зобов’язань. Крім того, високі ціни на первинне та вторинне житло змушують багатьох обирати саме оренду як фінансово доступніший варіант. Для переселенців та молоді оренда часто — єдиний реальний спосіб жити в Києві.

Розподілення цін по районах на оренду однокімнатної квартири у Києві / скриншот

Середня ціна оренди однокімнатної квартири — 17 500 грн. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 33 500 гривні;
  • Шевченківський — 24 000 гривні;
  • Голосіївський — 20 000 гривні;
  • Подільський — 18 000 гривні;
  • Солом’янський — 16 000 гривні;
  • Дарницький — 15 000 гривні;
  • Оболонський — 15 000 гривні;
  • Святошинський — 15 000 гривні;
  • Дніпровський — 14 000 гривні;
  • Петропавлівська Борщагівка — 14 000 гривні;
  • Софіївська Борщагівка — 14 000 гривні;
  • Вишневе — 12 000 гривні;
  • Ірпінь — 12 000 гривні;
  • Буча — 11 000 гривні;
  • Гостомель — 11 000 гривні;
  • Деснянський — 9 000 гривні.
Житло в різних районах Києва / скриншот

Середня ціна оренди двокімнатної квартири — 27 700 гривні. Розподілення по районах наразі наступне:

  • Печерський — 46 000 гривні;
  • Шевченківський — 31 000 гривні;
  • Голосіївський — 30 000 гривні;
  • Подільський — 22 000 гривні;
  • Солом’янський — 22 000 гривні;
  • Петропавлівська Борщагівка — 21 000 гривні;
  • Софіївська Борщагівка — 21 000 гривні;
  • Вишневе — 21 000 гривні;
  • Оболонський — 20 000 гривні;
  • Дарницький — 19 000 гривні;
  • Ірпінь — 17 000 гривні;
  • Буча — 17 000 гривні;
  • Гостомель — 17 000 гривні;
  • Святошинський — 16 000 гривні;
  • Дніпровський — 16 000 гривні;
  • Деснянський — 11 000 гривні.

У 2025 році купівля та оренда житла в Києві залишаються актуальними, але фінансово непростими рішеннями для багатьох українців. Тому варто орієнтуватися на пропозиції в різних районах міста, у тому числі й у передмісті.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 13:57, 8 Травня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 травня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

студенти як заробити грошей

Аквагрим, доставка їжі або власний блог: які цікаві способи заробітку є для студентів

Весною настає пора, коли одинадцятикласники готуються НМТ, після якого підуть в самостійне життя та вступлять до університету. Там їм доведеться розраховувати на власні сили, заробляючи […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Лимони, картопля та цибуля: які фрукти та овочі можна зберігати на зиму

Влітку ми насолоджуємося смаком та користю великої кількості сезонних овочів та фруктів. У цій статті ми розглянемо способи зберігання овочів та фруктів до зими, щоб […]

фото осінню

Парасоля та продуктовий ринок: цікаві ідеї для осінньої фотосесії

Фотосесія осінню завжди хороша ідея. У цю пору року сонце ще тішить нас теплом та сухою погодою, атмосфера відчувається по-особливому, а локацій для осінньої фотосесії […]

IMG 3348 a97bd

Як підготуватися до сімейної фотосесії: інструкція від фотографині з Бахмута

Підготуватись до фотосесії всій родині часто буває важко, але результати будуть тішити ще довгі роки. Фотографії зберігає пам’ять про наші різні етапи життя: дитинство, шкільні […]

Утеплення вікон

Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму

Підготування оселі до зимового періоду слід робити заздалегідь. Як й минулого року українців можуть очікувати тривалі відключення світла, а щоб убезпечити себе від переохолодження потрібно […]