“Люди приходять реєструватися в Дії”: як ВПО вчать користуватися комп’ютером

Семаковська Тетяна 15:40, 12 Лютого 2024
Торецькі фахівці допомагають людям опанувати сучасні технології / Facebook

Переселенці, які проживають у Хмельницьку сьогодні вчилися користуватися інтернетом у місцевій бібліотеці №5. Тренінги з комп’ютерної грамотності для ВПО почали проводити нещодавно, з 2024 року, а ідею підтримала Торецька міська військова адміністрація. Людей у гуманітарному хабі вчать, як надсилати електронні листи, як платити комуналку та як зареєструватися в Дії.

Про деталі навчання редакція розпитала пані Наталю, яка проводить тренінги.

Курси комп’ютерної грамотності для ВПО

Через повномасштабне вторгнення тисячі українців залишилися без дому та проживають в евакуації. Попри те, що людям надають багато допомоги, більшість її отримання передбачає заповнення онлайн-форми, реєстрації за посилання тощо, а для переселенців літнього віку це стає складністю.

Щоб допомогти людям розібратися з реєстрацією в Дії, пенсійному фонді, розсиланням електронних листів та оплатою комуналки, у Хмельницьку на базі бібліотеки працює гуманітарний хаб для переселенців.

Люди приходять з різними запитами, переважно це особи літнього віку. Комусь потрібно зареєструватися в Дії, комусь сплатити комунальні послуги тощо. Буває, що не тільки переселенці до нас приходять, але й місцеві жителі. Ми всім допомагаємо,

каже пані Наталя // у коментарі

Всіх охочих навчатися працювати з комп’ютером запрошують записуватися на тренінг. Хаб працює з 09:00 до 16:00. Пані Наталя пояснює, що є один комп’ютер, тож неможливо одночасно навчити кількох людей, але до всіх ставляться з повагою та терпінням, люди наперед телефонують та приходять на домовлену годину. В день зазвичай приходять 1-2 особи.

Телефон для запису +380 (95) 1779 436, пані Наталія.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безоплатні консультації психолога для переселенців у Києві: як зареєструватися

Микола Ситник 13:30, 26 Березня 2024
Психологічна допомога ВПО
Психологічна допомога постраждалим від війни / фото Mental Health Service — Kyiv

ВПО та громадяни, які мешкають у Києві та постраждали від війни, можуть отримати безплатну допомогу психологів та соціальних працівників у Центрі психічного здоров’я.

Про це на сторінці в Facebook повідомляє Центр психічного здоров’я в Києві.

Консультації психолога для ВПО

Центр психічного здоров’я проводить безплатний індивідуальні консультації з психологом та соціальним працівником, групи психологічної підтримки, а також майстер-класи. Графік заходів на період з 25 березня 2024 по 31 березня 2024 року наступний :

  • безплатні індивідуальні консультації з психологом та соціальним працівником в офлайн й онлайн форматах. Проходить кожного дня за попередньою реєстрацією за посиланням;
  • група психологічної підтримки “Відновлення”, яка відбудеться 26 березня о 16:00. Долучитися можна за допомогою анкети за посиланням;
  • група “Стресостійкість, яка допоможе опанувати навичками самостійного подолання стресу, психологічного відновлення та самопомочі. Вона відбудеться 29 березня о 14:00. Для того, щоб долучитися, слід заповнити форму за посиланням.

Де відбуватимуться консультації

Центр психічного здоров’я розташований за адресою: Київ, вулиця Микільсько-Слобідська 2б, офіс 294.

Контакти центру:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Без орендної плати: як бахмутянка отримала квартиру на Львівщині

Семаковська Тетяна 18:19, 20 Листопада 2023

Бахмутянка Оксана Гапієнко разом з сином Сашком живе на Львівщині в евакуації, тут героїня отримала безплатне пільгове житло. Жінка виховує хлопчика з ДЦП, тож підпадає під вразливу категорію населення. Таке житло є у різних громадах України, часто воно перебуває на балансі міста.

Редакція розпитала бахмутянку, як їй вдалося отримати квартиру на Львівщині, а також чи задоволена переселенка новими умовами.

Як все починалося?

Оксана Гапієнко разом з дитиною мешкала в Бахмуті, її син Сашко живе з ДЦП. Коли почалася війна, жінці довелося евакуюватися самотужки. Родину прийняли на Львівщині, спершу пані Оксана проживала у місті Стебник. Квартира у сусідньому місті Дрогобичі відчутно била по сімейному бюджеті, тож бахмутянка почала шукати можливість отримати житло в оренду на безплатній основі.

У цьому жінці допоміг мер міста Тарас Кучма, який пішов на зустріч та посприяв тому, що переселенка отримала житло. Спершу жінка пішла в місцеве земельне управління, аби дізнатися чи є в області пільгове житло для ВПО. Оскільки бахмутянка належить до вразливої категорії населення, вона стала у чергу на квартиру. Загалом пані Оксана чекала 7 місяців, аби отримати помешкання. Цей процес дуже та довготривалий складний, каже співрозмовниця, тож підготуйтеся до бюрократії.

Якщо ви також плануєте спробувати шукати квартиру на безоплатній основі у своїй громаді, вам потрібно зібрати перелік документів, зокрема це:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • довідка про те, що ви є батьком/матір’ю чи опікуном особливої дитини;
  • кількість членів родини;
  • податковий номер з пенсійного фонду;
  • довідка про те, що дитина постраждала від бойових дій тощо.

Квартира за бали

Оксана Гапієнко отримала свою квартиру в оренду за бальною системою. Команда юристів з БФ “Право на захист” пояснює, як сама працює ця схема. Відтак, пріоритетність надання для переселенців житлових приміщень з фондів житла для ВПО визначається за кількістю балів, що набере родина.

До пріоритетних відносять такі критерії:

  • сім’ї з трьома і більше дітьми — 27 балів;
  • сім’ї з двома дітьми — 26 балів;
  • сім’ї з однією дитиною — 25 балів;
  • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки — 24 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність — 23 бали;
  • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку — 22 бали.

Також пріоритет надають родинам загиблих військових, особам з інвалідністю тощо.

Після того, як людині надають житло, вона зобов’язується дбати про нього, а якщо захоче переїхати в інше місто по ВПО, то квартиру передадуть людям, які також її потребуватимуть. Зверніть вагу, що особа, яка має пільгове житло не звільняється від сплати житлово-комунальних послуг.

Бахмутянка отримала своє нове житло у місті Стебник, новими умовами жінка дуже задоволена. Переселенці з сином виділили двокімнатну квартиру з ванною, туалетом, кухнею, пральною машиною.

Втім нюанс все ж є, квартира бахмутянки на третьому поверсі, а пандуса у під’їзді немає. Однак, каже пані Оксана, це не біда, адже головне, що у Сашка тепер є охайний та зручний дім та навіть власна кімната.

Крім того, у місті для діток є майданчики для ігор, школи, дитсадки та вся потрібна інфраструктура, каже бахмутянка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут сучасний вигляд

“Біль є в кожній родині”: бахмутяни звернуться до Шуляк щодо компенсації

Бахмутяни, житло яких повністю зруйноване, хочуть отримати компенсацію, аби мати змогу придбати оселі. Також вимагають коригування коефіцієнта 0,5 для Донецької області, який є одним з […]

Словянська мрія

“Мрія, яка підтримує впевненість у майбутньому”: як працює благодійний фонд у прифронтовому місті Слов’янськ

Слов’янськ до повномасштабної війни мав славу міста-курорта, сюди часто приїздили туристи. На жаль, той же Слов’янськ, був першим містом у 2014 році, яке захопили проросійські […]

Допомога переселенцям пошук роботи

“82% людей знаходять роботу”: як та де можна опанувати нову сферу

Вже близько двох років триває повномасштабна війна в Україні. Тисячі українців втратили роботу, але потроху люди повертаються до пошуку вакансій. У цьому їм допомагають місцеві […]