Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Семаковська Тетяна 10:29, 22 Грудня 2022

Screenshot 235 636f3Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом на сьогодні жителі декількох міст України мають змогу частково повернути кошти.

Як повідомляють у Мінреінтеграції отримати компенсацію мають право наступні категорії:

– об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ);

– житлово-будівельні контори (ЖБК);

– керівники багатоквартирних будинків.

В порадах по вибору генератора ми писали, що для багатоквартирного будинку краще купувати пристрій на під’їзд та встановлювати у місті загального користування, наприклад, у підвалі. Таким чином можна захистити мешканців від зайвого шуму та гуртом придбати більш дорогий генератор, який буде підключений в систему й автоматично вмикатиметься при відсутності електрики в мережі.

В яких містах дають компенсацію за генератор?

У Києві мешканцям багатоквартирних будинків компенсують 75% від вартості генератора. Максимальна сума виплати – 80 тисяч гривень. Шаблон заяви тут. Отримати компенсацію можна, подавши заяву та пакет документів до районної адміністрації. Кошти будуть виплачені протягом 2 місяців.

У Львові для ОСББ, ЖБК і решти житлового сектору сума відшкодування становить 50% від ціни. Однак є нюанс, максимальна сума виплати – 30 тисяч гривень. Шаблон заяви тут.

Для підприємців ресторанної сфери та роздрібної торгівлі харчовими продуктами передбачено ваучер. Розглянути заяву й ухвалити рішення комісія має впродовж 10 днів.

У Полтаві компенсацію можуть отримати мешканці будинків, де є понад 2 поверхи. Відшкодування перевищуватиме 50% від вартості пристрою, але не більше 80 тисяч гривень. Водночас як повідомляють місцеві портали, мешканці багатоквартирних будинків не подали жодної заявки в міськраду на компенсацію вартості електрогенераторів. Зрештою, вони й не отримали б компенсацію найближчим часом, бо під програму не заклали кошти.

В Одесі мерія ухвалила рішення повертати до 70% від вартості генераторів, але не більше 100 тисяч гривень. Для отримання компенсації слід звертатися з чеками до районної адміністрації.

У Сумах компенсацію можуть отримати мешканці будинків трьох і вище поверхів, а також двоповерхових будівель, збудованих до 1993 року. Сума компенсації – не більше 50% і не більше 50 тисяч гривень.

У Рівному людям компенсують до 70% від вартості пристрою. Але за умови, якщо він коштував не більше 45 тисяч гривень.

У Чернівцях компенсують 80% від вартості. Пристрій має коштувати не більше 60 тисяч гривень і покривати потреби щонайменше 36 квартир у будинку.

У Запоріжжі повертають 80% від вартості генератора. Але за умови, якщо він коштує до 30 тисяч гривень. Оплата за пристрій має здійснюватися через банк.

У Луцьку також частково компенсують кошти за генератор. Компенсація буде у розмірі 50 % або не більше 40 тисяч гривень на одне ОСББ. Придбати генератор необхідно тільки в українського продавця. Шаблон заяви тут.

Що потрібно, щоб подати заяву на компенсацію?

Насамперед потрібно написати заяву, шаблон документа надаємо нижче. У прикладі вказано шаблон для міста Києва.

До заяви потрібно додати:

  • копію чека;
  • копію технічних характеристик генератора та його серійного номера;
  • копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
  • документ, що підтверджує повноваження юридичної особи.

 Зазначимо, що містяни й самі можуть звертатися до міської влади з пропозицією компенсації коштів за придбаний генератор. 

Фото: Zaxid.net

Читайте також: Не генератором єдиним: бюджетні альтернативи на випадок відключення електроенергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]