Сергій та Олена знайшли одне одного під час війни, закохалися та вирішили будувати спільне майбутнє разом, а пропозицію чоловік зробив просто телефоном. Як бачимо, війна не стала на заваді справжньому коханню. Про те, що зараз потрібно оборонцям Бахмута, а також про холодні будні на фронті — розповідає новоспечена пара молодят.
Знімок в окопах, яке порівнювали з обороною у Першу світову війну
Сергій на фронті. Фото: особистий архів героя
Військовий Сергій потрапив на фото, яке облетіло майже всі українські й навіть закордонні медіа. На ньому український захисник стоїть в окопі, навколо вода та болото, в таких умовах оборонцям доводиться воювати й влаштовувати свій побут. Сергій сам на той час відчув на собі наслідки, через проливні дощі військовий захворів, тепер його лікує кохана.
«Ми були там десять днів, то ще якось, але останні п’ять днів там було нереально холодно. Ми сутки тряслися, там повністю болото, ми не могли зняти взуття, тому що там в будь-яку секунду могло розвернутися таке, що нічого не встигнеш. Ночували у взуття, ноги в багнюці — отак й спали, в броніку. Там води немає, щоб помити руки, тільки попити.
У мене на фото є «Оленка» — шоколадка, а люди питають чого вона. Там виходить так, йшли на нас «вагнерівці» і двох ми задвухсотили. В одного був рюкзак з водою, а в другого рюкзак з російськими шоколадками, якраз ці «Оленки». Їли їду цих москалів, тому, що дуже важко й далеко йти за їжею. Ми в броніку, у взутті, дуже важко йти, там пустим йдеш — вже падаєш», — розповідає військовий.
Сергій згадує, що їм пощастило знайти на позиціях дощовик, бо свого він не взяв, там були штани й куртка. Попри те, хвороби не вдалося уникнути, Сергій захворів, тепер лікується під наглядом коханої. Олена — волонтерка, з Сергієм їх звела доля.
Історія знайомства з чоловіком
Олена. Фото: особистий архів героїні
Коханий Олени потрапив у Канів не випадково, чоловік разом з побратимами мав у місті ремонт техніки. Сергій завітав до магазину парфумерії, де працювала Олена, придбав там парфуми, й залишив для жінки записку з пропозицією поспілкуватися. Так й почалася історія Олени та Сергія, пара спілкувалася телефоном, підтримували зв’язок, а згодом Сергій вирушив на передову.
Жінка, щоб допомогти коханому зібрала гроші на пікап, а нещодавно Олена отримала пропозицію. Освідчення відбулося у телефонному режимі. Сергій сказав, що у нього тепер є людина, до якої хочеться повернутися, згадує у розмові героїня.
Сергій на фронті
Сергій й Олена. Фото: особистий архів героїні
Сергій пішов в армію добровольцем, раніше чоловік служив в армії, але військового досвіду не мав. До того, захисник мав бізнес по ремонту автомобілів, до слова ці навички й зараз виручають побратимів Сергія, бо він добре ладить з технікою.
«Спочатку я був командиром авторемонтного відділення, поки не приїхали ближче до Бахмута. Авторемонт повністю був під моїм керівництвом, Оленка дуже мені допомагала, адже майже всю зарплату я віддав на запчастини. Потім я перейшов на стрілка і їжджу на позиції тепер. Людей на ротацію возив, 200-сотих також», — розповідає Сергій.
Чоловік зазначає, що дуже вдячний волонтерам, бо всього потрібного від держави не вдається отримувати. Наприклад, техніку, яку отримують через військкомати важко назвати справною, тому виручають волонтери, які купляють машини, каже Сергій. Зараз захисникам потрібен тепловізор, потреби завжди є.
«Такі речі як тепловізори — закупляти потрібно своїм коштом, пікапи теж, на балансі вони не стоять, а їздити на чомусь потрібно. З минулої зарплати викинув тільки 22 тисячі на запчастини до машини, те що кажуть, що у нас велика зарплата — ми за ці гроші живемо й воюємо, одягаємось й ремонтуємо. Не все так просто. Хоча я розумію, що для нашої країни проти такої країни-агресора, це дуже великі витрати», — каже Сергій.
Війна коханню не завадить
Олена. Фото: особистий архів героїні
Олена народилася в Каневі, що на Черкащині, це місто для нашої героїні є рідним. Саме тут вона долучилася до волонтерів та сама стала активно допомагати переселенцям, а згодом і військовим.
«Мені подобалося займатися рекламою, зокрема в Фейсбуці, з першого дня війни я записалася до міської ради в ТРО й хотіла бути корисною», — згадує жінка.
Каже, що тоді їй дали завдання знайти ліки L-тироксин, цей медикамент на початку російського вторгнення був у дефіциті, багато людей потребувало його. Олені вдалося виконати завдання. Згодом з героїнею зв’язалася Діна Ткаченко, наразі це директорка благодійного фонду «Вільні Люди Вільна Країна», тут благодійниці звітують за всі передані кошти. Спочатку зі зборами допомагали знайомі й рідні, а згодом почало працювати сарафанне радіо.
«Я люблю коли вдається чимось допомогти, коли буде перемога, і ти розумієш, що ти став частиною її, ти щось робив – тоді ти зможеш максимально зрадіти», — розмірковує героїня.
Зараз Олена активно допомагає Бахмуту – усьому напрямку, зараз тут йдуть одні із найзапекліших боїв, тож захисників потрібно споряджати всім необхідним.
Збір для військових
Олена за роботою. Фото: особистий архів героїні
Українським захисникам, зараз дуже потрібна допомога, Олена проводить збори на важливі прилади для ЗСУ, зокрема це тепловізор, також потрібні дощовики та теплий одяг. Всі звіти волонтерка публікує в себе на сторінці в Інстаграм.
Долучайтеся до допомоги оборонцям Бахмута, — цей напрямок зараз один із найгарячіших, допомога тут потрібна завжди. Навіть маленька сума — важлива.
Реквізити для допомоги:
Приват банк
4149 6090 1418 4255
Pay Pal
Фото: особистий архів героїні
Читайте також: «Я знаю друзів, які повернуться назад, навіть у вщент розбитий Бахмут»: військовий про службу в ТРО та фронтові будні
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!