“Буде Бахмут!” – проєкт, для пропозицій як відновити місто

Семаковська Тетяна 14:44, 31 Жовтня 2022

DSC03044 1 5d044 dd578У Фейсбуці тепер є група в якій кожен бахмутянин може запропонувати проєкт, щодо відновлення рідного міста. Будь то перейменування вулиць, або ж нові насадження дерев.

Директорка Бахмутського краєзнавчого музею Олена Смирнова, створила в соціальній мережі Фейсбук групу «Буде Бахмут!». Тут, кожен бахмятинин може пропонувати свої ідеї, яким би вони хотіли бачити своє місто, або які зміни хотіли б внести.

 Ми запитали Олену Смирнову, щоб дізнатись, чому вона вирішила створити цю групу саме зараз? Жінка розповіла, що є декілька факторів, які змусили її створити таке товариство. Перше й найголовніше, це страшенне внутрішнє спустошення, у відповідь на ті події, яки наразі відбуваються в місті. Вона вирішила, що саме конструктивна діяльність врятує її від цього.

Олена розповіла, що за моніторингом мережі вона побачила, що віртуальний Бахмут дуже розвинений в соціальних мережах. Люди, які зараз живуть в різних куточках України та світу, тримаються на зв’язку, та підтримують один одного. 

«Для відновлення міста потрібно набрати завдання для проєктної групи, не тільки архітектурний та містобудівний напрямки. Також, екологічний, здорового способу життя, громадського простору та інше».

Саме тому, власниця групи «Буде Бахмут!», пропонує мешканцям прислати фото та ідеї, який вони хочуть бачити Бахмут.

«Перед коментарем проставте, будь ласка, шифр, бо матеріали групи будуть залучені для проєктної діяльності з відновлення міста.

В – вшанування(пам’ятники та знаки);

Т – тварини(майданчики, т. д.);

З – зелене (парки, рослини, водні простори);

С – спорт, зручні велосипедні та пішохідні маршрути в зонах відпочинку на приміських гаях;

М – містобудівні фрагменти(афіші, фасади, малюнки…)», пише Олена.

1 f5eca

                                                                        Скриншот із соцмереж

 Люди, вже активно починають надсилати свої пропозиції та спілкуватись щодо них в коментарях. Ось, наприклад, Володимир Березін, пропонує вулицю Горького перейменувати на Артема Мирошниченко.

2 552ac

                                                                      Скриншот із соцмереж

 А Тетяна Савченко за створення лавандового поля: привабливої атмосфери для туристів.

3 ee5b9

                                                                                  Скриншот із соцмереж

 Ви також можете долучитись до товариства в Фейсбук та надсилати свої ідеї. Це єдина група в мережі, в якій бахмутяни можуть забути про жахливі події та створювати майбутнє оновленого міста разом.

«Я вірю в фронт і тил. Ми переможемо і тоді з Нідерландів, Німеччини, Угорщини, Франції, Польщі і усіх куточків нашої України ми привеземо найкраще з нашого досвіду», – запевняє Олена Смирнова.

Фото Telegram Бахмут

Читайте також:  Чотири факти, чому за Бахмут воюють справжні герої

Додавайтесь до нашого Телеграм-каналу Бахмут живе тут та підписуйтесь на Інстаграм, щоб отримати новини про Бахмут та його жителів.

 

 

cute ga0cddffb7 1920 a7677

Наодинці в новому місті: як знайти друзів та однодумців після евакуації?

Через війну, яку розпочала росія чимало українців були змушені покинути свої домівки, а часто саме дім ми асоціюємо з відчуттям безпеки та захищеності, недаремно в […]

Screenshot 265 90244

Бюджет Бахмута: скільки коштів міська рада вклала в оборону і життя міста?

2022 рік був важким для Бахмута, попри це міській раді вдалося виділити кошти, які були спрямовані на потреби військових. Відтак, на територіальну оборону було виділено […]

rehabilitation ge41868820 1920 61295

Новий законопроєкт для осіб з інвалідністю: які переваги та недоліки

Через повномасштабне російське вторгнення і цивільні й військові громадяни України, на жаль, отримують поранення. Деякі з них закінчуються ампутацією кінцівок, внаслідок чого людина набуває статусу […]

eggs g80a8a026c 1920 ae9b5

Продукти та ліки: де придбати у Бахмуті?

Наразі, майже 90% мешканців Бахмутської громади, а це понад 70 тисяч осіб, вже переїхали до більш безпечних регіонів або тимчасово покинули територію України. Однак, в […]

Screenshot 264 bb6a8

Тенденції 2022: що стало з Бахмутом і бахмутянами

Цього року вкрай складно підбивати підсумки, бо в більшості українців всі плани та мрії полетіли шкереберть. Водночас цей рік зробив нас сильнішими, мужнішими, сміливішими й […]