Main menu

ТОП 7 платформ для покращення навчання: переваги і недоліки

305625119 375004784847881 6432407967229500521 n 9a5b5Життя триває й українські діти повинні мати змогу отримувати освіту не дивлячись ні на що.  Сьогодні ми поговоримо про сім освітніх платформ, які відібрала наша редакція, що допоможуть краще вчитись й розвивати свої навички. Поговоримо про переваги та недоліки кожного сайту й покажемо, що українці роблять гідний контент.   

Українські сервіси, які допоможуть в навчанні

Prometheus та EdEra - найпопулярніші та найбільші платформи онлайн-освіти в Україні. На них можна знайти курси як від українських науковців, так і від міжнародних вчених. На сайтах можна покращити рівень іноземних мов, розібратись з прогалинами в шкільних предметах, підготуватись до ЗНО/НМТ. Більшість курсів є безкоштовними й надають сертифікати після завершення навчань, які школярі можуть в подальшому прикріплювати до свого резюме не тільки в інститут, а й на роботу. Також слід відмітити, що на сайті є не тільки курси для навчання, а й гарна бібліотека з сучасними підручниками. На сторінці EdEra Books регулярно оновлюються матеріали, а книжки можна читати в онлайні або безкоштовно завантажувати для офлайн користування. 

 Безпечне навчання у воєнний час

 

Теми, на які можна знайти відповіді на сайті ОСВІТОРІЯ. Скрін з сайту. 

 Навчання у воєнний час має свої особливості. Саме для того, щоб розуміти як правильно діяти в надзвичайних ситуаціях була створена платформа ОСВІТОРІЯ. Сайт де батьки та вчителі зможуть знайти відповіді на найпоширеніші питання щодо навчання в Україні та за кордоном під час воєнного стану. 

Переваги платформы ОСВІТОРІЯ: сайт постійно оновлюється та містить в собі інформацію не тільки про освіту, а про можливості отримання допомоги під час війни загалом. А зручний та інтуїтивний інтерфейс, який не дає змоги загубитись на сайті. 

Прогалини: містить тільки інформативний характер й не має практичної допомоги щодо навчання.

Безкоштовна освіта світового рівня

Некомерційна організація Khan Academy створила платформу, що містить понад 4000 мікролекцій з темами шкільної програми. Проєкт створено спеціально для допомоги школярам отримувати знання в будь яких умовах світу. 

Переваги Khan Academy: платформа націлена саме на шкільну програму й не містить в собі “зайвих” курсів. Проєкт надає можливість навчатись не тільки школярам, а й ставати в нагоді батькам та вчителям зі всього світу. 

Прогалини: відсутність на сайті інтенсивів з гуманітарних наук. На сайті відсутня українська мова, тому прийдеться слухати лекції російською або англійською. 

Освіта буває цікавою

Сторінка WiseCow. Скрін платформи.

 Українська відеолекторія WiseCow показали новий підхід до вивчення української історії та культури. Неформальний підхід, яскрава картинка та пояснення “молодіжною” мовою. Сайт наразі має дев'ять категорій:  література, кіно, мистецтво, історія, журналістика, мода, міста і соціум, де знаходяться до чотирьох курсів в кожній категорії. 

Переваги проєкту WiseCow: лекції тривають до 10 хвилин, що дозволяє знайти час для перегляду та не перенавантажитись. Сайт містить не тільки освітні лекції, а також зібрав в собі карту з неформальними просторами всієї України, де ви зможете знайти та отримати неформальну освіту в новому місці. 

Прогалини: доволі обмежена кількість лекцій та нерегулярне оновлення сайту. 

Міжнародна компанія для України

Компанія Google створила платформу для онлайн-навчання. Українська команда Google наразі містить в собі дев'ятнадцять освітніх програм для саморозвитку та набуття нових навичок. 

Переваги проєкту Укранська команда Google: компанія надає сертифікації, які підходять для підвищення кваліфікацій та катуються в багатьох компаніях 

Прогалини: курси є більш специфічними й підійдуть для учнів старших класів або студентів, щоб зрозуміти свій майбутній напрямок.  

 А як без вчителів?

Багатьом школярам складно самостійно почати навчатись, але зараз не завжди можна знайти гроші на додаткові заняття. Саме для цього був створений проєкт Let's shake hands. Школярі можуть знайти собі безкоштовного викладача та домовитись про заняття. Логістика сайту дуже легка, а викладачі підлаштовуються під вас й розмовляють тією мовою, якою вам легше сприймати матеріал. Тут можна розраховувати на індивідуальний підхід та репетитора, що буде акцентувати увагу на особистих прогалинах. 

Переваги Lat's shake hands: вся комунікація ведеться через телеграм-бот та легко організовується перше заняття. Можна самостійно обирати графік та налаштуватись на навчання. Спілкування з живою людиною-професіоналом важко замінити відеолекціями. 

Прогалини: немає контролю подальших занять. Проєкт організовує тільки першу зустріч, а подальша комунікація залежить тільки від учня та викладача. 

 

 

Матеріал підготувала Софія Бамбуля.

Матеріал підготовлено в межах програми «Сильні медіа – сильне суспільство», що реалізується ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні». Думки, виражені в цій публікації, відображають виключно точку зору авторів.