Main menu

Гуманітарна допомога в Бахмуті: що, де, коли, кому?

IMG 5668 13644Продуктові та гігієнічні набори бахмутяни почали отримувати десь через місяць після початку війни з росією, коли більш-менш "гуманітарка" почала надходити від Донецької обласної адміністрації, від вітчизняних та міжнародних фондів. Спочатку допомогу отримували пільгові категорії, пізніше почали давати всім людям, що залишилися в місті. На жаль інформації про механізм видачі допомоги на офіційному сайті чи сторінці ФБ Бахмутської міської ради немає, тому дізнаватися людям про "гуманітарку" доводиться по-різному: то через квартальних, то через керівників ОСББ, то через місцеві пабліки. На тому тижні ще з'явився телефон гарячої лінії, куди можна телефонувати та замовляти гуманітарну допомогу, також працює телеграм-канал "Все буде добре Україна", створений громадськими діячами.

"Допомога надходить від різних джерел: облдержадміністрацій, міжнародних організацій (ООН та інші), вітчизняних фондів (фонд Ахметова тощо). По місцю проживання мешканці отримують переважно продуктові набори. Комплектація наборів різна, але всі вони складаються не менше чим з 5-6 найменувань продуктів. Зазвичай у наборах є борошно, цукор, крупа, олія; у різних варіантах - тушонка, згущене молоко, сухарі, печиво та інше. Видача проводиться по мікрорайонам в залежності та від наявності необхідної кількості наборів на складах", - розказав Олександр Бондарев директор КП «Бахмутська управляющая компанія». 

Бондарев також додав, що організацією видачі гуманітарної допомоги займається Бахмутська міська рада, але отримати коментар від її представників не вдалося. Актуальна інформація на офіційному сайті чи сторінки ФБ також відсутня.

IMG 5685 99ee7Що, коли, кому і де дають можна оперативно дізнатися з місцевих пабликів

Відповідальність за роздачу гуманітарних пакетів для населення, що залишилося в Бахмутській громаді поклали на керівників ОСББ, бо саме від них до людей надходить інформація про її наявність, дату видачі. До того ж їм доводиться й розвантажувати пакети, знаходити місця де їх зберігати, запрошувати людей, контролювати, щоб всі отримали, а у відповідь, зазвичай, вони чують негативні відгуки.

"Окрім своєї роботи, яка нікуди не ділася, я ще тепер займаюся гуманітарною допомогою. Потягала важкі пакети - аж спина болить! Весь наш офіс був заставлений наборами, люди постійно приходили, ми відволікалися від роботи, щоб приділити їм увагу. І що ми чуємо? "Ви нам дали не такий пакет, як йому!" "В пакеті має бути 1 кг цукру, а у нас лише 0,5" "Сьогодні я не можу прийти, прийду коли зможу" і таке інше. Робиш людям краще, допомагаєш, а у відповідь чуєш лише образи", - розказує Олена Костенко керівниця декількох ОСББ.   

IMG 5411 155fd

Ось такі пакети отримували мешканця громади, що залишилися

Ні в кожній громаді видавали гуманітарні набори кожному мешканцю, зазвичай її отримували лише пільгові категорії.

IMG 5437 64799

Ось такі товари були в гуманітарних пакетах для родини з дітьми у Соледарі

В Бахмуті й досі продовжується видача допомоги - керівники ОСББ, квартальні збирають інформацію про родини з дітьми, з літніми людьми, людьми з інвалідністю. Такі категорії людей отримали допомогу вже не один раз.

IMG 5686 3c8b1

Також допомагають продуктами і гігієною громадські організації, волонтери, депутати. Так, ГО "Бахмут Український" постійно надає допомогу вимушено переміщеним особам, ніколи не відмовляють і людям пільгових категорій.

Продовжує працювати гуманітарний штаб в ДК ім.Мартинова, там люди можуть взяти і одяг, і гігієну, і постільну білизну. Також до підвалів багатоквартирних будинків, які виступають для людей бомбосховищами, роздали пледи та воду. Після відключення газопостачання в Донецькій області в Бахмуті почали роздавати й хліб безкоштовно. Надходить гуманітарна допомога і у вигляді будівельних матеріалів.

Корисні контакти:

Телефон гарячої лінії для замовлення гуманітарної допомоги: 0 800 202 600.    

Телеграм-канал Все буде добре Україна", де збирається інформація про гуманітарну допомогу по різним містах, у тому числі і в Бахмуті.    

Якщо б інформація про видачу гуманітарної допомоги була та постійно оновлювалася на офіційному сайті Бахмутської міської ради, як наприклад це робить Костянтинівська військова міська адміністрація, то пліток та незадоволених серед мешканців громади було б набагато менше.