Документи, які були видані до 1 січня 2013р.:
- державний акт на право власності на землю чи державний акт на право власності на земельну ділянку;
- свідоцтво про право на спадщину;
- державний акт на право приватної власності на землю;
- договори купівлі-продажу, дарування, міни, довічного утримання тощо.
Документи, які видавалися після 1 січня 2013.:
- свідоцтво про право власності на нерухоме майно чи витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Договір може бути посвідчений нотаріально та укладається у письмовій формі. Він має містити інформацію про:
Строк дії договору для ділянок сільськогосподарського призначення – від 7 до 50 років.
Розмір щорічної орендної плати встановлюється за згодою сторін, але не може бути меншим за 3% вартості земельної ділянки. За згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися й інші умови.
Ви повинні знати, що маєте право змінити умови договору оренди землі за взаємною згодою сторін або у судовому порядку. Договір може бути розірваний за згодою сторін або ж на вимогу однієї із сторін за рішенням суду.
Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, окрім випадків, коли така можливість прописана у самому договорі.
Підписання договору є необхідною, але не достатньою умовою для того, щоб повноцінно вступити в права користування орендованою ділянкою.
Право оренди земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації оренди земельної ділянки.
Відповідно до чинного законодавства (ЗУ «Про оренду землі», Земельний кодекс України) орендарями земельних ділянок можуть бути:
Ви маєте знати, що здійснювати державну реєстрацію права оренди земельної ділянки може будь-який суб’єкт держреєстрації:
Якщо є проблема і не вказаний кадастровий номер, необхідно звернутися до спеціалізованого підприємства щодо виготовлення технічної документації із землеустрою за місцем знаходження земельної ділянки. Після цього треба пройти реєстрацію в регіональному підрозділі Держгеокадастру та зареєструвати право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Держава чітко визначає вартість послуги з реєстрації договорів оренди в залежності від строку, за який буде реєстраторами проведено цю процедуру. Вартість змінюється від 0,05 прожиткового мінімуму за реєстрацію протягом 5 робочих днів до 2,5 прожиткових мінімумів за термінову реєстрацію впродовж 2 годин.