Main menu

2 b8d1dІснує упередження, що вивчати іноземні мови найкраще у дитячому та юнацькому віці. Проте, почати опановувати іноземні мови ніколи не пізно. Як подолати свої страхи і підвищити мотивацію – читайте у матеріалі.

За словами викладачки англійської та німецької мов – Діани Потапцевої , мови вивчаються по-різному: наприклад, свою рідну мову ми сприймаємо так: спочатку вчимося говорити, потім читати, потім писати. Іноземні мови ми вивчаємо інакше: спочатку вчимося читати, потім писати, а тоді – говорити – це останній і найскладніший етап в іноземній мові. Тому багато людей вважають, що з віком здібності не такі, як у молодому, чи дитячому віці. Але це не так.

У своїй викладацькій практиці викладачка навчає як підлітків, так і людей старшого віку. Найстаршому студенту, говорить, було 56 років:

«Це була людина, яка дуже хотіла вивчати мову, це було потрібно для роботи. Чоловік вивчив мову та поїхав у Канаду».

Важко зробити перший крок

Для того, щоб почати, радить знайти викладача та опанувати базу – закласти «фундамент» мови, приблизно, до рівня B1. За класифікацією володіння мовою виділяють такі рівні: початковий рівень: А1, А2, середній – В1,В2 та просунутий  - С1, С2. Тому, найкраще – вивчити мову до рівня А2-В1, коли людина вже може розмовляти, читати і писати, але ще потребує розвитку у своїх вміннях. А вже потім, після опанування базових навичок можна переходити на самостійну форму навчання, розширювати словниковий запас. Дієвий метод також полягає у тому, аби підписувати назви предметів, що вас оточують мовою, яку вивчаєте. Це дозволяє запам’ятовувати багато нових і корисних слів. 

Вивчення іноземної мови – це  мотивація та бажання, і це не залежить від віку

Про свій досвід опанування іноземної мови розповідає учениця Діани –  Олена. Вона почала серйозно вивчати англійську після 40 років. Говорить – був стимул до вивчення, далі – практика та системний підхід.

Олена займається вивченням мови вже близько двох років. За цей час стала розуміти мову носіїв та спілкуватися. Найскладніше – розуміти на слух: спочатку зовсім не могла розрізнити слова, навіть ті, які знала, бо розмовляють швидко і не досить чітко, у цьому полягала найбільша складність. Тому, аби покращити своє сприйняття мови дивилася фільми, та намагалася слухати, звикала до вимови.

У наш час, будь-хто може почати вчитися, для цього є купа ресурсів, викладачі та формат занять на вибір, головне - бажання.

Щодо порад тим, хто вагається, Олена говорить, що якщо у людини є стимул вивчати мову – це вже багато значить:  важливо постійно приділяти увагу цьому: слухати, читати, щось робити кожного дня, бо знання мови можуть забуватися, тому не слід забувати про систематичний підхід у вивченні. Також додає, що опанування іноземних мов – корисно у будь-якому віці, це, крім усього, ще й добре тренує мозок.

2 b8d1d

Матеріал підготувала Марія Лященко.