Компенсації за зруйноване житло: Шуляк розповіла про процедуру

Семаковська Тетяна 12:48, 6 Листопада 2023
Олена Шуляк / Слуга Народу

Донецька область входить у програму компенсації єВідновлення. Так, станом на сьогодні, мешканцям регіону вже виплатили 159 мільйонів гривень.

Про це повідомила Олена Шуляк, очільниця партії “Слуга Народу”.

Донецька область лідирує

За словами Олени Шуляк, Донецька область — лідер за кількістю об‘єктів, які були внесені у спеціальний реєстр пошкодженого та знищеного майна через напад росіян на Україну. Кількість звернень від громадян сягає вже понад 54 тисячі. Загалом людям виплатили близько 159 мільйонів гривень.

Вона також наголосила, що така ситуація спонукає жителів приєднуватись до державних програм на компенсацію.

Від жителів Донеччини сьогодні отримано 3917 заяв на компенсацію, причому по 1894 заявам погоджено виплату. Найбільше подали заяв у Слов‘янській і Краматорській громадах. Найменше — у Білозерський, Гродівський та Мирноградській громадах,

Олена Шуляк // нардепка

Перші рішення та перспективи

Очільниця партії “Слуга Народу” розповіла, що за результатами розгляду заяв вже сформовано перші 50 рішень. Згідно з ними жителі Донеччини зможуть отримати сертифікати для обміну на нове житло. 

У випадку, якщо людина захоче придбати квартиру, а не відбудувати новий приватний будинок, то вона зможе отримати її в будь-якій частині України, а не лише у Донецькій області.

Шуляк додала, що зараз держава працює над розширенням програми єВідновлення. Уряд намагається запустити етап, згідно з яким громадяни, чиє житло розташоване на територіях, які були тимчасово окуповані протягом 2022 року або перебувають в оточенні, чи в районі проведення воєнних дій — змогли отримати компенсацію.

Перші 2 мільярди гривень вже зафіксовані, як ті гроші, що будуть направлятися за цією програмою,

Олена Шуляк // про кошти, які будуть надані українцям

Як працює механізм оформлення заявок?

Нотаріус допоможе з документами / фото з відкритих джерел

Депутатка також розповіла про те, як працює механізм оформлення заявок. 

Відтак у серпні 2023 року почали працювати спеціальні комісії при органах місцевого самоврядування, які перевіряють власність в реєстрі речових прав, а також факт пошкодження або руйнації житла за допомогою цифрових інструментів та інших технічних засобів. Маючи ці дані, вони вже формували житлові сертифікати.

Якщо ваше житло не зареєстровано в реєстр речових прав, то потрібно звернутися до нотаріуса або до державного реєстратора і внести туди право власності. Компенсація за пошкоджене або зруйноване житло буде надаватися лише тоді, коли в цьому реєстрі є відповідні дані,

нардепка // про етапи компенсації

Компенсація за ремонт власним коштом

Окремо Шуляк відзначила етап програми компенсацій, коли громадяни почнуть отримувати кошти від держави, за ремонт, зроблений за власні гроші. Він почне діяти вже 1 січня 2024 року.

Нардепка також анонсувала розробку спрощеного судового порядку для людей, які хочуть скористатися механізмом отримання компенсацій, але мають при цьому проблеми з підтвердженням власності через брак документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова Полтавка, Малинівка та Романівка: на Донеччині зафіксували нове просування росіян

Семаковська Тетяна 18:05, 19 Травня 2025
Просування росіян / скриншот

За минулу добу росіяни просунулися на Донеччині у напрямку Нової Полтавки, Малинівки та Романівки.

Детальніше про ситуацію на Донеччині та нове просування росіян — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Донеччина: де просунулися росіяни 19 травня

За оновленими даними DeepState, ворог просунувся біля кількох населених пунктів на Донеччині, зокрема:

  • Нової Полтавки;
  • Малинівки;
  • Романівки.

Водночас Генеральний штаб ЗСУ повідомляє, що протягом останньої доби було відбито атаки противника на кількох напрямках. Зокрема:

На Краматорському напрямку відбулося чотири бойові зіткнень. Ворог намагався прорвати оборону поблизу Часового Яру, Білої Гори та Курдюмівки.

На Торецькому напрямку російські сили штурмували у районах Торецька, Новоспаського та в бік Диліївки. Сили оборони наразі відбили два штурми противника, ще три боєзіткнення тривають.

На Покровському напрямку фіксується найбільша активність. Сили оборони зупинили 26 спроб штурму в районах населених пунктів: Миролюбівка, Єлизаветівка, Лисівка, Удачне, Новосергіївка, Троїцьке, Котлярівка, Андріївка та в бік населених пунктів Зоря, Новоукраїнка, Стара Миколаївка, Шевченко Перше, Нова Полтавка.

На Новопавлівському напрямку противник 11 рази намагався атакувати позиції ЗСУ у районах Костянтинополя, Привільного, Рівнополя, Вільного Поля та в бік Новополя й Зеленого Поля.

Обстановка залишається напруженою. Підрозділи ЗСУ продовжують стримувати наступальні дії противника та утримують оборонні рубежі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Битва за Багатир: чи дійсно росіяни захопили село на Донеччині

Семаковська Тетяна 17:00, 19 Травня 2025
Битва за Багатир / скриншот

17 травня 2025 року міністерство оборони росії оголосило про нібито “звільнення” села Багатир на Донеччині, хоча населений пункт перебуває під повним контролем Збройних Сил України (ЗСУ).

Про це повідомила Тактична група “Вугледар”.

Багатир: бої на Донеччині

Битва за село Багатир, що на Донеччині, розпочалася 5 травня 2025 року. Відтоді ворог активно атакує населений пункт з трьох-чотирьох напрямків, застосовуючи різну тактику та техніку. Нещодавно міністерство оборони росії заявило, що село нібито “звільнене”, хоча воно повністю перебуває під контролем ЗСУ.

Бригада повідомляє, що бої за село тривають. Там також зазначили, що ворог постійно змінює тактику. Зокрема, нині росіяни відправляють штурмові групи в спеціальних плащах (пончо), аби ускладнити їх виявлення українськими БПЛА з тепловізорами. Їхня головна мета — вийти на околиці села й закріпитися для подальших штурмових дій.

Один з російських штурмів села Багатир / відео Тактичної групи “Вугледар”

Проте ці спроби не мають тактичного успіху, що дозволяє військовослужбовцям 33-ї окремої механізованої бригади залишатися в населеному пункті та утримувати його під контролем, стверджують у тактичній групі “Вугледар”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник
Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]