Відкрите звернення: «бахмутяни усвідомили масштаби катастрофи» і мають питання до міськради

Семаковська Тетяна 15:14, 26 Вересня 2023
Бахмут до 24 лютого, 2022 року/ Олександр Сотніков

Бахмутянка Юлія Самофалова, яка є підприємицею, опублікувала питання у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”. Цей канал створили самі бахмутяни для обміну інформацією щодо проблем з житлом для переселенців, а саме не можливість отримати компенсацію за зруйноване житло. Бахмутянка склала питання до секретаря Бахмутського міської ради Ганни Петриєнко-Полухіної. Її підтримали реакціями інші бахмутяни.

Ми вирішили опублікувати ці питання у вигляді відкритого звернення і також передали через пресслужбу до міської ради.

Питання від бахмутян

Бахмутяни підтримують реакціями питання пані Юлі/ скріншот

1. Чи є зараз депутатський корпус Бахмутської міської ради? Де зараз перебувають депутати Бахмутської міськради? Яка їх функція наразі, над чим працюють? Окрім Олександра Бабенка та Всеволода Сабаєва нічого не відомо про діяльність інших. А саме зараз вони мають обстоювати права та поглиблюватися у проблеми громадян міста які їх обрали.

2. Чому міська рада не ініціює питання додаткових виплат пенсіонерам з Бахмута, які залишились на території України та отримують лише пенсію, виплати ВПО. Втім, цих коштів цих не вистачає на оренду житла. Ці виплати можуть бути як з місцевого бюджету та й з державного.

3. Які кроки зробила Бахмутська міськрада для того, аби домогтися результатів з питання зміни коефіцієнта 0.5 (ред. компенсації за житло по Донецькій області) його збільшенню по місту Бахмут? Не доречно порівнювати міста Донецької області з містом Бахмут, де все зруйновано.Оскільки ми втратили не тільки нерухомість, а й ще її наповнення потребуємо збільшити коефіцієнт до максимуму. 

4. Які кроки робить міськрада на підтримку підприємців міста, які зараз знаходяться в інших регіонах? Чи очікувати ініціативи від влади про скасування або зменшення податків та оренди приміщень для бізнесу. Можливо,  щось влада і намагається зробити, але про це нікому не відомо, зовсім немає зворотнього зв’язку з громадянами міста. 

5. Терміни відновлювання міста невідомі, тому люди потребують виплати за своє втрачене майно, аби купити житло на не окупованій території України.

Нагадаємо, що раніше редакція «Бахмут. IN. UA» ініціювала обговорення щодо компенсації із народною депутаткою Оленою Шуляк, переглянути ефір можна нижче:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Програма єВідновлення буде доступною для ВПО, чиє майно в окупації: деталі

Семаковська Тетяна 16:55, 7 Липня 2025
Бахмут, житло місцевих в окупації / фото з росджерел

Уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Відтепер українці, чиє житло зруйноване внаслідок бойових дій або окупації, зможуть претендувати на компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

єВідновлення: розширення програми

За словами Дениса Шмигаля, уряд ухвалив рішення, що розширює можливості програми єВідновлення для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, українці, чиє житло було зруйноване внаслідок бойових дій або розташоване на окупованій території, зможуть претендувати на державну компенсацію навіть у випадках, коли фізичне обстеження пошкодженого об’єкта є неможливим.

Натомість зазначається, що фіксація факту знищення житла відбуватиметься дистанційно — за допомогою фото- та відеоматеріалів. Наразі більше про деталі програми не відомо.

Прем’єр-міністр додав, що міністерствам доручено якнайшвидше забезпечити запуск оновленої послуги. Він також нагадав, що цього року на підтримку постраждалих родин ВПО виділено рекордні 15 мільярдів гривень. Програма вже працює, і тисячі родин змогли придбати нове житло завдяки отриманій компенсації.

Що передувало?

Нагадаємо, що наразі переселенці та переселенки, чиє майно розташоване на тимчасово окупованих територіях не можуть отримати компенсацію за нього. Оскільки передбачено, що комісія має фізично оцінити руйнування житла, що у випадку із тимчасово окупованими територіями, неможливо.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Компенсація за зруйноване майно: для чого працює Бахмутська комісія

Семаковська Тетяна 18:00, 16 Червня 2025
центру бахмута
Пошкоджена багатоповерхівка / фото росджерела

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна провела вже понад десяток засідань. У більшості заяви, які подають мешканці Бахмута та громади, припиняють у розгляді через безпекові фактори.

Редакція дізнавалась, навіщо працює Бахмутська комісія, якщо заяви припиняють у розгляді.

Компенсація за зруйноване майно: як працює Бахмутська комісія

На території Бахмутського району створили дві комісії:

  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1);
  • комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (Комісія № 1).

Бахмутська комісія з розгляду питань щодо компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна проводить засідання дистанційно. У відповідь на запит редакції, нам повідомили, що комісії мають такі задачі:

  • встановлювати встановлення наявності/відсутності права та підстав для надання компенсації; розглядати заяви та додані до них документи;
  • забезпечувати проведення обстеження та здійснення фотофіксації пошкоджень/руйнувань об’єктів нерухомого майна (наразі це неможливо, адже Бахмут окупований)
  • приймати рішення про зупинення/поновлення розгляду заяви, надання/відмову в наданні компенсації;
  • заповнювати чек-листи в електронній формі;
  • виконувати розрахунки розміру компенсації за знищений об’єкт нерухомого майна;
  • виготовляти сертифікати за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
  • забезпечувати підготовку рішень комісії про надання/відмову для їх затвердження уповноваженим органом;
  • проводити консультації з питань отримання компенсації.

Комісії приймають рішення про зупинення/поновлення розгляду заяв, надання/відмову в наданні компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна. Ні перша, ні друга комісії не ухвалювали рішення про надання компенсацій за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна.

Що роблять Комісії?

Комісія №1 у 2023 році ухвалила 176 рішень про відмову в наданні компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна через те, що вони розташовані на територіях, де велися або ведуться бойові дії, або ці території є окуповані.

У 31 липня 2024 по 13 червня 2025 через Реєстр пошкодженого та знищеного майна до комісії №2 на розгляд подали 77 заяв про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. Комісія зупинила розгляд 75 заяв через неможливість проведення обстеження об’єктів з міркувань безпеки.

Одну заяву відхилили через подання заявником недостовірних даних по об’єкту. Одна заява знаходиться в обробці.

Чи можуть поновити розгляд заяв?

Так можуть. Поновити розгляд заяв можуть, у разі настання безпечної ситуації для обстеження об’єктів нерухомого майна, що розташовані на території Бахмутської міської територіальної громади. Рішення про це буде ухвалювати Комісія №2.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Screenshot 235 636f3

Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом […]