Відкрите звернення: «бахмутяни усвідомили масштаби катастрофи» і мають питання до міськради

Семаковська Тетяна 15:14, 26 Вересня 2023
Бахмут до 24 лютого, 2022 року/ Олександр Сотніков

Бахмутянка Юлія Самофалова, яка є підприємицею, опублікувала питання у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”. Цей канал створили самі бахмутяни для обміну інформацією щодо проблем з житлом для переселенців, а саме не можливість отримати компенсацію за зруйноване житло. Бахмутянка склала питання до секретаря Бахмутського міської ради Ганни Петриєнко-Полухіної. Її підтримали реакціями інші бахмутяни.

Ми вирішили опублікувати ці питання у вигляді відкритого звернення і також передали через пресслужбу до міської ради.

Питання від бахмутян

Бахмутяни підтримують реакціями питання пані Юлі/ скріншот

1. Чи є зараз депутатський корпус Бахмутської міської ради? Де зараз перебувають депутати Бахмутської міськради? Яка їх функція наразі, над чим працюють? Окрім Олександра Бабенка та Всеволода Сабаєва нічого не відомо про діяльність інших. А саме зараз вони мають обстоювати права та поглиблюватися у проблеми громадян міста які їх обрали.

2. Чому міська рада не ініціює питання додаткових виплат пенсіонерам з Бахмута, які залишились на території України та отримують лише пенсію, виплати ВПО. Втім, цих коштів цих не вистачає на оренду житла. Ці виплати можуть бути як з місцевого бюджету та й з державного.

3. Які кроки зробила Бахмутська міськрада для того, аби домогтися результатів з питання зміни коефіцієнта 0.5 (ред. компенсації за житло по Донецькій області) його збільшенню по місту Бахмут? Не доречно порівнювати міста Донецької області з містом Бахмут, де все зруйновано.Оскільки ми втратили не тільки нерухомість, а й ще її наповнення потребуємо збільшити коефіцієнт до максимуму. 

4. Які кроки робить міськрада на підтримку підприємців міста, які зараз знаходяться в інших регіонах? Чи очікувати ініціативи від влади про скасування або зменшення податків та оренди приміщень для бізнесу. Можливо,  щось влада і намагається зробити, але про це нікому не відомо, зовсім немає зворотнього зв’язку з громадянами міста. 

5. Терміни відновлювання міста невідомі, тому люди потребують виплати за своє втрачене майно, аби купити житло на не окупованій території України.

Нагадаємо, що раніше редакція «Бахмут. IN. UA» ініціювала обговорення щодо компенсації із народною депутаткою Оленою Шуляк, переглянути ефір можна нижче:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сертифікат на придбання житла є, але купити його не можна: з чим стикаються українці, які отримали компенсацію

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:30, 21 Червня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Програма “єВідновлення” дозволила близько 70 тисячам українських родин отримати компенсацію за зруйноване внаслідок російської агресії житло. Однак переселенці з Високопілля, це Херсонська область, які отримали сертифікати на придбання нового житла, не можуть реалізувати їх через затримки з виплатами. Причина — брак коштів у державному бюджеті.

Цю ситуацію висвітлила Олена Шуляк в Telegram.

Сертифікат на житло

Алла Зайченко, переселенка з Високопілля, що на Херсонщині. Жінка отримала сертифікат на придбання нового житла ще у квітні, але досі не може його реалізувати. За її словами, кошти не надійшли, хоча вона вже знайшла відповідну квартиру.

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування пояснюють затримки браком коштів у бюджеті. Уряд шукає можливості використання резервного фонду та співпраці з міжнародними донорами для розв’язання проблеми.

Особливості програми “єВідновлення”:

 • компенсація надається лише за житлову площу зруйнованого будинку;
 • існують обмеження на максимальну площу: 150 м² для квартири і 200 м² для будинку;
 • програма діє вже рік і допомогла понад 70 000 українських родин;
 • реалізовано лише 10% від загальної кількості заяв на виплати;
 • експерти наголошують на необхідності залучення додаткових коштів;
 • розглядається можливість компенсації за знищене житло на тимчасово окупованих територіях.

Процедура отримання компенсації

Для того, щоб отримати компенсацію за зруйноване житло необхідно виконати наступні дії:

 • подати заяву на участь у програмі “єВідновлення”;
 • отримати сертифікат на придбання нового житла;
 • пошук відповідного  житла в межах виділеної суми;
 • очікування надходження коштів від держави;
 • придбання нового житла після отримання фінансування.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмут теж: ОВА зобов’язали дати оцінку про зруйноване та пошкоджене житло

Семаковська Тетяна 10:54, 17 Червня 2024
ТСК / фото Павло Фролов

Обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зобов’язані організувати збір, оцінку та узагальнення інформації про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Таке рішення рекомендувала ТСК з питань захисту прав ВПО.

Компенсація за житло

Комісія ініціює визначення суми компенсацій українцям, які втратили або готові відмовитись від житла на тимчасово окупованих територіях, а також збір інформації про кількість таких постраждалих. Бахмутяни також мають бути на черзі.

ТСК зобов’язала усі обласні військові адміністрації, які мають окуповані території зібрати інформацію про зруйноване та пошкоджене житло та орієнтовні розміри завданих збитків.

Такий крок має допомогти провести розрахунки, які представлять західним партнерам.

“Вже зараз потрібно починати запитувати в українців, хто готовий вже відмовитись від свого вцілілого в окупації житла, оцінювати його вартість, навіть під поки насправді дуже туманні перспективи отримання коштів”, — пише Павло Фролов, голова ТСК.

Він додав, що станом на сьогодні є досвід експерименту у Мелітополі по встановленню факту повної руйнації житла та призначення компенсації за програмою Є-Відновлення. Однак, що стосується житла на ТОТ, то тут ситуація гірша і тут потрібні нестандартні рішення та ідеї.

Росіяни привласнили житло на ТОТ

Окупаційна влада росії на тимчасово окупованих територіях України змушує українців реєструвати своє нерухоме майно на ТОТ у російських реєстрах. Правозахисники радять утриматися від поїздок на окуповані території, адже це загрожує життю та здоров’ю громадян.

Житло на ТОТ, яке є незруйнованим та непошкодженим, а просто відчуженим поки немає правового механізму компенсацій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Screenshot 235 636f3

Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом […]