Відкрите звернення: «бахмутяни усвідомили масштаби катастрофи» і мають питання до міськради

Семаковська Тетяна 15:14, 26 Вересня 2023
Бахмут до 24 лютого, 2022 року/ Олександр Сотніков

Бахмутянка Юлія Самофалова, яка є підприємицею, опублікувала питання у телеграм-каналі “Бахмут хоче жити”. Цей канал створили самі бахмутяни для обміну інформацією щодо проблем з житлом для переселенців, а саме не можливість отримати компенсацію за зруйноване житло. Бахмутянка склала питання до секретаря Бахмутського міської ради Ганни Петриєнко-Полухіної. Її підтримали реакціями інші бахмутяни.

Ми вирішили опублікувати ці питання у вигляді відкритого звернення і також передали через пресслужбу до міської ради.

Питання від бахмутян

Бахмутяни підтримують реакціями питання пані Юлі/ скріншот

1. Чи є зараз депутатський корпус Бахмутської міської ради? Де зараз перебувають депутати Бахмутської міськради? Яка їх функція наразі, над чим працюють? Окрім Олександра Бабенка та Всеволода Сабаєва нічого не відомо про діяльність інших. А саме зараз вони мають обстоювати права та поглиблюватися у проблеми громадян міста які їх обрали.

2. Чому міська рада не ініціює питання додаткових виплат пенсіонерам з Бахмута, які залишились на території України та отримують лише пенсію, виплати ВПО. Втім, цих коштів цих не вистачає на оренду житла. Ці виплати можуть бути як з місцевого бюджету та й з державного.

3. Які кроки зробила Бахмутська міськрада для того, аби домогтися результатів з питання зміни коефіцієнта 0.5 (ред. компенсації за житло по Донецькій області) його збільшенню по місту Бахмут? Не доречно порівнювати міста Донецької області з містом Бахмут, де все зруйновано.Оскільки ми втратили не тільки нерухомість, а й ще її наповнення потребуємо збільшити коефіцієнт до максимуму. 

4. Які кроки робить міськрада на підтримку підприємців міста, які зараз знаходяться в інших регіонах? Чи очікувати ініціативи від влади про скасування або зменшення податків та оренди приміщень для бізнесу. Можливо,  щось влада і намагається зробити, але про це нікому не відомо, зовсім немає зворотнього зв’язку з громадянами міста. 

5. Терміни відновлювання міста невідомі, тому люди потребують виплати за своє втрачене майно, аби купити житло на не окупованій території України.

Нагадаємо, що раніше редакція «Бахмут. IN. UA» ініціювала обговорення щодо компенсації із народною депутаткою Оленою Шуляк, переглянути ефір можна нижче:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Реєстрація на зустріч

Компенсація за житло: як бахмутянам зареєструватися на публічні обговорення

У вересні та жовтні для громадськості відбудуться публічні консультації щодо покращення механізму компенсацій за майно. Долучитися до обговорення можуть громадяни, житло яких було пошкоджене або […]

14:40, 14.09.2023 Микола Ситник

Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та […]

Screenshot 341 98452

Компенсація за комуналку: хто може отримати?

В 2022 році Кабмін схвалив виплату компенсації комунальних витрат для українців, які безплатно прихистили у себе ВПО. Компенсацію надають фізичним особам — громадянам України віком […]

Screenshot 235 636f3

Купили генератор? Держава пропонує компенсацію — розповідаємо хто та як може її отримати

Через стабілізаційні відключення світла чимало українців придбали генератори. Раніше ми писали, як правильно вибрати подібну техніку, а сьогодні розповідаємо, як отримати за неї компенсацію. Станом […]