Компенсація за зруйнований бізнес: чи розглядає уряд таку можливість?

Семаковська Тетяна 15:19, 3 Серпня 2023

Чимало українців після початку повномасштабного вторгнення втратили не тільки житло, але приміщення, які вони використовували для підприємництва. За оцінкою KSE Institute переважна кількість зруйнованих та пошкоджених підприємств сконцентрована в шести областях, це Київська, Запорізька, Харківська, Луганська, Миколаївська та зокрема Донецька.

Чи передбачає уряд можливість компенсації юридичним особам за втрачене майно розповіла на онлайн-зустрічі народна депутатка Олена Шуляк.

Чи можуть підприємці та установи подати дані про пошкоджене майно для компенсації?

«На жаль, коли ми розробляли цей Закон (ред. закон про компенсацію), то розв’язували одну велику задачу, яка стосувалася саме фізичних осіб, громадян України, які постраждали та не мають свого власного житла. Законом не передбачені юридичні особи. Наша основна мета була вирішити першочергово забезпечити житлом людей, які безпосередньо це житло втратили, а вже потім вирішувати проблематику бізнесу», — говорить Олена Шуляк. 

Вона додає, що наразі мова ще не йде про компенсацію бізнесу чи суб’єктам господарювання різної форми власності, іноземцям тощо. Надалі ця проблема може розглядатися урядом, але поки що на законодавчому рівні такої можливості немає.

Читайте також: Розмінування, радіо та повернення бізнесу: інструкція з відновлення Бахмута на прикладі деокупованих громад

Фото: Дія. Бізнес

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Семаковська Тетяна 13:35, 17 Липня 2024
пенсіонери Карітас Донецьк
Пенсіонери матимуть пріоритет при компенсації / фото ілюстративне Pexels

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване житло та створення інформаційної бази даних
житла для ВПО.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Законопроєкти для ВПО

17 липня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні два ключові законопроєкти.
Перший законопроєкт (Nº11028) стосується надання пріоритетного права деяким категоріям ВПО на отримання компенсації за знищені обʼєкти нерухомого майна. За основу його прийняли 290 народних депутатів. Згідно з документом, пріоритетне право на компенсацію матимуть такі категорії ВПО:

  • особи пенсійного віку;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину віком до шести років;
  • ВПО з двома і більше неповнолітніми дітьми на утриманні;
  • ВПО, які мають на утриманні дитину з інвалідністю; одинокі батьки, які виховують дитину віком до 14 років; особи з інвалідністю її групи.

Другий законопроєкт (Nº11281) передбачає створення інформаційної бази даних обʼєктів нерухомого майна для проживання внутрішньо переміщених осіб. За основу його підтримали 280 народних депутатів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

Семаковська Тетяна 15:02, 16 Липня 2024
Бахмут
Багатоповерхівки на околицях Бахмута / фото 93-тя ОМБр

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

Окуповане майно

Люди, які заселяються в житло, незаконно конфісковане в українських громадян на ТОТ, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності (з можливим оголошенням у міжнародний розшук). Крім того, такі “власники” будуть відшкодовувати збитки законним власникам нерухомості (в тому числі в межах міжнародних судових процесів).

Мінреінтеграції наголошує, якщо у вас є інформація про факти незаконного заселення сторонніх осіб у житло українців на ТОТ, а також про осіб, причетних до таких дій, повідомляйте про це правоохоронним органам України або на гарячу лінію Мінреінтеграції 1548.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

пенсіонери Карітас Донецьк

Пенсіонери будуть в пріоритеті на компенсацію: ВР прийняла законопроєкт

Верховна Рада України прийняла у першому читанні два законопроєкти, спрямовані на покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб (ВПО): щодо пріоритетного права на компенсацію за зруйноване […]

Бахмут

У Мінреінтеграції повідомили, що буде з тими, хто заселяється у майно на ТОТ

На тимчасово-окупованих територіях відомі випадки, коли у будинки українців заселяють інших людей. Зокрема так відбувалося у Маріуполі. Однак влада попереджає, що так звані “нові власники” […]

Бахмутське бюро технічної інвентаризації

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Компенсація для аграріїв Донеччини: уряд анонсував запуск реєстру

У 2024 році планують запровадити низку державних програм підтримки місцевих сільгоспвиробників на 2024 рік. Серед ключових ініціатив, запуск єдиного реєстру компенсації збитків, завданих агропідприємствам внаслідок […]

Часів Яр

Міжнародний Реєстр збитків відкритий у Дії: як мешканцям ТОТ занеси дані

Українців запрошують взяти участь у бета-тестуванні оновленого сервісу подання заяв до міжнародного Реєстру збитків у застосунку “Дія”. Новий етап дозволяє подавати інформацію про пошкоджене або […]