Найкращі сучасні книги для підлітків: підбірка від письменниці

Семаковська Тетяна 15:00, 12 Березня 2024
Підліткова література / фото з відкритих джерел

Читання почало набувати популярності серед українських підлітків, адже це хороший спосіб втекти від реальності війни та захопитися пригодами героїв у невідомих раніше світах. Крім того, читання стає своє своєрідною психотерапією та допомагає подолати тривожні думки.

Редакція Бахмут. IN.UA разом із письменницею Світланою Вертолою з Іловайську сформувала підбірку книг для підлітків, за якими їм буде весело проводити час.

Література для підлітків

Література для підлітків належить до найбільш динамічного сегменту книговидання, яким характерний простий сюжет, яскраві герої та драматичність відображення внутрішнього світу молодої людини з усіма позитивними та негативними моментами. Такі книги мають шалену популярність як за кордоном, так і в Україні.

Юна. Війна

4a5ff138 896a 11e6 80c0 000c29ae1566 ba73c090 a08f 11ed 817a 0050568ef5e6 8d187
Книга “Юна. Війна” / фото з відкритих джерел

“Юна. Війна” — розповідь про історію двох підлітків Юни та Роми, які опиняються в епіцентрі подій 2014 року. Їхнє рідне місто — Іловайськ, але від початку війни дівчинка Юна їде в Київ, а Рома залишається в окупації. Ця історія сповнена нелегких життєвих ситуацій та важких рішень, які змушені приймати юні герої для себе.

Книга гарно розповідає про дорослішання українських підлітків на фоні війни. Паперову книгу можна придбати за 213 гривні в онлайн-книгарні “Є”.

Лель

photo 2023 07 31 16 05 05 54876
Книга “Лель” / фото з телеграм-каналу “Непозабувний книгочитун”.

“Лель” — особливо тепла книга про незвичайне кохання. В центрі сюжету опинився незвичайний герой — бог, якого звати Лель. Він закохується у звичайну дівчинку Кіру, з якою не може бути разом через свій статус. Щоб були хоч якісь шанси на відносини, йому треба зректися божественної сили.

Письменниця Світлана Вертола розповідає, що зацікавилася слов’янською міфологією і там знайшла персонажа Леля, яким надихнулася на цілу пригодницьку повість. Книжку можна замовити за 215 гривень отут на сайті видавництва “Прометей”.

Завірюха

Книга “Завірюха” / фото з відкритих джерел

Книга “Завірюха” української письменниці Анастасії Нікуліної про яку тепло відгукується Світлана Вертола — це легке підліткове фентезі засноване на міфології. За сюжетом юнак Яр — син давнього роду Завірюх, який заради звичайної людської дівчини порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам.

Чи вартував його вчинок такої жертви? Про це дізнаєтесь у книзі, придбати можна за акційною ціною 152 гривні в онлайн-книгарні “Є”.

“Сіль для моря або Білий кит”

Книга “Сіль для моря або Білий кит” / фото з відкритих джерел

Роман Анастасії Нікуліної, який отримав літературну премію імені Олеся Гончара у 2018 році. Ця книга дуже актуальна зраза, за сюжетом вона розповідає про дружбу жінки з фізичними потребами, прикутої до візка та дівчини-підлітка, котра має купу проблем у житті й неодноразово задумувалася про самогубство.

Проблема нерозуміння дорослих та батьків, булінг, дорослішання та безпека в соцмережах — все це вмістилося в романі письменниці на 224 сторінках. Придбати примірник можна за 133 гривні по акції в книгарні “Є”

Примітка: наступні книги вибір редакції

У світлі світлячків

3f041bd5 306c 11e9 8112 000c29ae1566 8f094a70 306c 11e9 8112 000c29ae1566 27eef
“У світлі світлячків” / фото з відкритих джерел

Українська авторка Ольга Войтенко створила підліткову фентезі-трилогію, де троє підлітків вчаться жити без світла, інтернету та зв’язку. Діти разом змушені проживати власні емоції без гаджетів, вчитися комунікувати не через екран телефону та висловлювати свої почуття словами, а не смайликами. Актуальна книга для українських підлітків, які через короновірус та війну втратили частину дитинства. Ціна на книгу варіюється від 230 до 300 гривень залежно від сайту.

Місяцівна. Дилогія

c793629a fbd9 11ed 8183 00505684ea69 d63029af 05db 11ee 8185 00505684ea69 6cdeb
“Місяцівна. Дилогія” / фото з відкритих джерел

Письменниця Дара Корній вміє переносити читача в абсолютно інший новий світ. У дилогії “Місяцівна” розповідають історію жіночих доль, які пов’язані давнім амулетом. Тут й прокляття, дивні містичні події та звісно ж кохання. Придбати книгу можна за 350-400 гривні залежно від сайту.

Пригоди Змія Багатоголового. Книга 1. Діти Сонцівни й молодильні яблука

b39c5eb0 1f81 11eb 813e 000c29ae1566 65c12be5 1f82 11eb 813e 000c29ae1566 ddf64
Книга Дари Корній / фото з відкритих джерел

Якщо дитина любить пригоди, фантазійний світ та драконів — то ця книга для неї. Тут переплелися міфічні події разом з реальними, за сюжетом у Райському саду захворіли жар-птиці й вертоград із молодильними яблуками занедужав. На допомогу вирушають друзі — міфічні істоти, які вчаться жити разом попри дуже різну поведінку та вподобання.

Легка, весела книга для дітей, щоб трохи відчути казковий світ. Ціна книги орієнтовно 400 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 13 Березня 2025
Грошова допомога у вигляді мінігрантів для жінок / фото ілюстративне, iStock

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. Вони зможуть отримати 80 тисяч гривень на розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили представники фонду “Жіночі можливості в Україні”.

Грантова допомога жінкам у Житомирській та Чернігівській областях

Участь в новій програмі від фонду “Жіночі можливості в Україні” можуть взяти підприємиці, які продовжують вести власний бізнес в умовах війни та бажають розвивати його. Саме така категорія може отримати мінігранти на 80 000 гривень.

Умови участі в грантовому проєкті наступні:

  • жінка повинна мати стаж підприємницької діяльності, не менше 6 місяців;
  • бізнес повинен мати стабільні фінансові показники, бути прибутковим;
  • підприємство повинно мати чіткі бізнес-ідеї та план розвитку й розширення;
  • підприємиця повинна брати участь у співфінансуванні проєкту.

Також однією з ключових умов участі є обов’язковий вплив на розвиток регіону, зокрема:

  • створення як мінімум одного робочого місця впродовж 12 місяців;
  • реалізація проєктів соціальної важливості;
  • підтримка вітчизняних виробників товару;
  • дотримання принципу “Кола по воді” — надання безплатних послуг та товарів людям з різних категорій вразливості, наприклад, ВПО чи багатодітним родинам.

Хто може взяти участь

У конкурсі можуть взяти участь жінки-підприємиці, що є громадянками України, мешкають на території Житомирської та Чернігівської областей. Вони також повинні мати:

  • працюючий бізнес (не менше 6 місяців);
  • реєстрацію ФОП у вказаних областях або мати релокований бізнес після 24 лютого 2022 року на вказану територію, та мають підтверджений статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Зазначається, що в конкурсі не можуть брати участь підприємиці, які вже отримували грантову допомогу від фонду впродовж минулих 12 місяців.

Як взяти участь та отримати мінігранти

Для того, щоб зареєструватися, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. Термін подачі заявок розпочинається з 12 березня та триватиме по 6 квітня 2025 року включно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:25, 12 Березня 2025
Застосунок “ДІя” / фото Дія

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії.

Детальніше про те, як підписати електронну петицію в Дії, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Електронні петиції в Україні

Електронні петиції стали важливим інструментом демократії в Україні, дозволяючи громадянам безпосередньо впливати на рішення влади. Завдяки цифровим технологіям українці можуть швидко ініціювати обговорення суспільно важливих питань та вимагати змін.

Щоб проголосувати за електронну петицію, потрібно перейти на офіційний сайт електронних петицій, знайти у пошуку та відкрити необхідну петицію. Саме в тому ж розділі можна ознайомитися з її текстом та залишити власний підпис.

Як підписати електронну петицію в Дії

Для того, щоб підписати обрану петицію, спершу треба пройти авторизацію за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації ID.GOV.UA. На вибір доступні три варіанти:

  • за допомогою електронного підпису;
  • за допомогою доступу до банківського додатка через систему ID банкінг;
  • за допомогою Дія.Підпис.

Для того, щоб підписати петицію саме в Дії, потрібно:

  • обрати із доступних варіантів “Дія Підпис”;
  • зчитати QR-код та перейти за посиланням з нього;
  • пройти авторизацію за допомогою коду та ідентифікації обличчя;
  • після підтвердження особи програма знову запропонує ввести код для підтвердження Дія.Підпис;
  • далі програма автоматично перекине користувача чи користувачку на сторінку застосунку Дія;
  • після переходу до застосунку з’явиться перелік персональних даних, які необхідно перевірити;
  • після підтвердження система перекине назад до петиції.
  • натиснути “Підписати”.

Якщо ви успішно проголосували за електронну петицію в Дії, то знизу з’явиться позначка ″Ви проголосували за петицію″.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Мінігранти у Житомирській та Чернігівській областях: як жінкам отримати 80 тисяч на власну справу

Фонд “Жіночі можливості в Україні”, заручившись підтримкою організації “The Jewish Federations of North America”, проводить новий конкурс мінігрантів для жінок-підприємиць у Житомирській та Чернігівській областях. […]

14:20, 13.03.2025 Скопіч Дмитро

Як підписати петицію через Дію: детальний гід

Електронна петиція — це форма колективного звернення громадян та громадянок до влади, зокрема, президента, Верховної Ради чи Кабінету Міністрів. Підписати їх можна за допомогою Дії. […]

16:25, 12.03.2025 Скопіч Дмитро

До Святогірська тимчасово обмежили рух приміських поїздів: деталі

“Укрзалізниця” тимчасово обмежила рух приміських поїздів у Донецькій області. Це стосується сполучення “Ізюм-Форпостна” в напрямку Святогірська. Про це повідомила Донецька залізниця у Facebook. Обмеження руху […]

15:40, 10.03.2025 Скопіч Дмитро

Покращити умови в орендованій квартирі та отримати допомогу психолога: як в Києві працює БФ “Рокада”

Внутрішньо переміщені особи (ВПО), які переїхали до Києва, можуть розраховувати на підтримку благодійного фонду “Рокада”. Організація допомагає покращити умови орендованого житла, надає психологічну підтримку, а […]

Як отримати статус ВПО, якщо немає місця реєстрації: гід по процедурі

Переселенці, котрі раніше проживали раніше в зоні бойових дій або на ТОТ та не мали там зареєстрованого місця проживання, можуть отримати довідку ВПО. Для цього […]

10:00, 09.03.2025 Скопіч Дмитро