Найкращі сучасні книги для підлітків: підбірка від письменниці

Семаковська Тетяна 15:00, 12 Березня 2024
Підліткова література / фото з відкритих джерел

Читання почало набувати популярності серед українських підлітків, адже це хороший спосіб втекти від реальності війни та захопитися пригодами героїв у невідомих раніше світах. Крім того, читання стає своє своєрідною психотерапією та допомагає подолати тривожні думки.

Редакція Бахмут. IN.UA разом із письменницею Світланою Вертолою з Іловайську сформувала підбірку книг для підлітків, за якими їм буде весело проводити час.

Література для підлітків

Література для підлітків належить до найбільш динамічного сегменту книговидання, яким характерний простий сюжет, яскраві герої та драматичність відображення внутрішнього світу молодої людини з усіма позитивними та негативними моментами. Такі книги мають шалену популярність як за кордоном, так і в Україні.

Юна. Війна

4a5ff138 896a 11e6 80c0 000c29ae1566 ba73c090 a08f 11ed 817a 0050568ef5e6 8d187
Книга “Юна. Війна” / фото з відкритих джерел

“Юна. Війна” — розповідь про історію двох підлітків Юни та Роми, які опиняються в епіцентрі подій 2014 року. Їхнє рідне місто — Іловайськ, але від початку війни дівчинка Юна їде в Київ, а Рома залишається в окупації. Ця історія сповнена нелегких життєвих ситуацій та важких рішень, які змушені приймати юні герої для себе.

Книга гарно розповідає про дорослішання українських підлітків на фоні війни. Паперову книгу можна придбати за 213 гривні в онлайн-книгарні “Є”.

Лель

photo 2023 07 31 16 05 05 54876
Книга “Лель” / фото з телеграм-каналу “Непозабувний книгочитун”.

“Лель” — особливо тепла книга про незвичайне кохання. В центрі сюжету опинився незвичайний герой — бог, якого звати Лель. Він закохується у звичайну дівчинку Кіру, з якою не може бути разом через свій статус. Щоб були хоч якісь шанси на відносини, йому треба зректися божественної сили.

Письменниця Світлана Вертола розповідає, що зацікавилася слов’янською міфологією і там знайшла персонажа Леля, яким надихнулася на цілу пригодницьку повість. Книжку можна замовити за 215 гривень отут на сайті видавництва “Прометей”.

Завірюха

Книга “Завірюха” / фото з відкритих джерел

Книга “Завірюха” української письменниці Анастасії Нікуліної про яку тепло відгукується Світлана Вертола — це легке підліткове фентезі засноване на міфології. За сюжетом юнак Яр — син давнього роду Завірюх, який заради звичайної людської дівчини порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам.

Чи вартував його вчинок такої жертви? Про це дізнаєтесь у книзі, придбати можна за акційною ціною 152 гривні в онлайн-книгарні “Є”.

“Сіль для моря або Білий кит”

Книга “Сіль для моря або Білий кит” / фото з відкритих джерел

Роман Анастасії Нікуліної, який отримав літературну премію імені Олеся Гончара у 2018 році. Ця книга дуже актуальна зраза, за сюжетом вона розповідає про дружбу жінки з фізичними потребами, прикутої до візка та дівчини-підлітка, котра має купу проблем у житті й неодноразово задумувалася про самогубство.

Проблема нерозуміння дорослих та батьків, булінг, дорослішання та безпека в соцмережах — все це вмістилося в романі письменниці на 224 сторінках. Придбати примірник можна за 133 гривні по акції в книгарні “Є”

Примітка: наступні книги вибір редакції

У світлі світлячків

3f041bd5 306c 11e9 8112 000c29ae1566 8f094a70 306c 11e9 8112 000c29ae1566 27eef
“У світлі світлячків” / фото з відкритих джерел

Українська авторка Ольга Войтенко створила підліткову фентезі-трилогію, де троє підлітків вчаться жити без світла, інтернету та зв’язку. Діти разом змушені проживати власні емоції без гаджетів, вчитися комунікувати не через екран телефону та висловлювати свої почуття словами, а не смайликами. Актуальна книга для українських підлітків, які через короновірус та війну втратили частину дитинства. Ціна на книгу варіюється від 230 до 300 гривень залежно від сайту.

Місяцівна. Дилогія

c793629a fbd9 11ed 8183 00505684ea69 d63029af 05db 11ee 8185 00505684ea69 6cdeb
“Місяцівна. Дилогія” / фото з відкритих джерел

Письменниця Дара Корній вміє переносити читача в абсолютно інший новий світ. У дилогії “Місяцівна” розповідають історію жіночих доль, які пов’язані давнім амулетом. Тут й прокляття, дивні містичні події та звісно ж кохання. Придбати книгу можна за 350-400 гривні залежно від сайту.

Пригоди Змія Багатоголового. Книга 1. Діти Сонцівни й молодильні яблука

b39c5eb0 1f81 11eb 813e 000c29ae1566 65c12be5 1f82 11eb 813e 000c29ae1566 ddf64
Книга Дари Корній / фото з відкритих джерел

Якщо дитина любить пригоди, фантазійний світ та драконів — то ця книга для неї. Тут переплелися міфічні події разом з реальними, за сюжетом у Райському саду захворіли жар-птиці й вертоград із молодильними яблуками занедужав. На допомогу вирушають друзі — міфічні істоти, які вчаться жити разом попри дуже різну поведінку та вподобання.

Легка, весела книга для дітей, щоб трохи відчути казковий світ. Ціна книги орієнтовно 400 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Семаковська Тетяна 17:00, 23 Квітня 2024
Комунальні послуги / фото ілюстративне

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни були змушені покидати домівку. Через прильоти росіян у місті поступово зникали світло, вода та газ. Будинки також знищувалися один за одним. Втім попри те, що будинків та комунікацій могло не бути — бахмутяни повідомляли про те, що їм надходять борги за комуналку.

Редакція Бахмут.IN.UA поспілкувалася з директором КП “Бахмутської житлової управляючої компанії” Олександром Бондарєвим щодо цього питання.

Неіснуючі борги за комуналку

Олександр Бондарєв каже, що споживачі зазвичай розуміють під терміном “комуналка” — всі послуги, які вони отримують, використовуючи свої приміщення як житлові. Це тепло, вода, газ, світло, квартплата та вивезення сміття. 

Основним законом, який регулює взаємовідносини споживачів та виконавців таких послуг є Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Цей закон надає таку класифікацію послуг (стаття 5):

 • житлова послуга — послуга з управління багатоквартирним будинком;
 • комунальні послуги — послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, управління побутовими відходами.

Саме так правильно називаються зараз ці послуги, які мешканці називають комуналкою. Я наголошую на цьому, тому що по різним видам послуг відрізняються порядки нарахування та перерахунку за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Що змінилося з початку повномасштабної війни питаннях несплати та заборгованості за послуги

Торгова-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, це стало підставою введення воєнного стану 24 лютого 2022 року. 

Це означає, що війна – форс-мажор – обставина непереборної сили, яка звільняє особу від відповідальності у випадку несплати чи несвоєчасної сплати за послуги,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Він додає, що d умовах воєнного стану Кабмін постановою від 5 березня 2022 року заборонив:

 • нараховувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню), інфляційні нарахування, проценти річні, нараховані на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
 • припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Така заборона діятиме до припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Коли споживач має право на неоплату житлово-комунальних послуг

Споживач має право “на неоплату вартості комунальних послуг (крім постачання теплової енергії) у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) в період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження відповідно до умов договорів про надання комунальних послуг”.

Громадяни, які скористаються цим правом, можуть розраховувати, що постачальник послуг зробить перерахунок. Тоді оплату спишуть або буде переплата. 

До слова, Сергій Логвінов директор ТОВ “БАХМУТ-ЕНЕРГІЯ” також у коментарі редакції підтвердив, що якщо особі продовжують нараховуватися борги за комунальні послуги слід звернутися до постачальника послуг.

Як оформити послугу

Для оформлення списання або переплати за комунальні послуги потрібно звернутися із заявою до постачальника і надати довідку про відсутність у своїй оселі. 

Такою довідкою може бути:  

 • довідка внутрішньо переміщеної особи; 
 • довідка про проходження лікування; 
 • довідка про проходження військової служби.

Законом не визначено порядок несплати за постачання теплової енергії та за житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Що відбулося в Бахмуті з комунальними послугами

З 24 лютого 2024 року у Бахмуті по кожному виду житлово-комунальних послуг було декілька етапів: 

 • надання послуги у повному обсязі;
 • надання послуги у неповному обсязі;
 • ненадання послуг. 

Через постійні обстріли поступово у місті припинялись послуги газопостачання, електропостачання, водопостачання та вивезення побутових відходів.

Відповідно, постачальники послуг повинні були виконати перерахунки споживачам з дати відсутності відповідної послуги.

Що стосується нашого підприємства. Комунальне підприємство “Бахмутська житлова управляюча компанія” надавало житлову послугу мешканцям половини багатоквартирних будинків міста. Другою половиною багатоквартирних будинків управляли інші управителі або ОСББ. По будинках, що знаходились в нашому управлінні, виконано перерахунок за період з березня по серпень 2022 року. З 1 вересня 2022 року нарахування за житлову послугу зупинене наказом по підприємству по усім будинкам, що знаходились в управлінні КП “Бахмутська ЖУК”,

Олександр Бондарєв // директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Микола Ситник 13:00, 23 Квітня 2024
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутський ЦНАП: послуги

Прийом запланований на 24 квітня (середа) з 10:00 до 14:00.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

 • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
 • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
 • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
 • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
 • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами:

 • +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206 (представники ЦНАПу); 
 • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

desktop WN6F 0011 subsydiya komunalka gaz groshi gryvni taryfy stanchak 1 4781e

Проблеми з комуналкою: що робити, якщо нараховують борг за неіснуючу воду чи газ

Від початку повномасштабного вторгнення Бахмут тимчасово став точкою для переселенців. Однак, вже літом 2022 року, коли битва за місто набрала нових обертів, вже самі бахмутяни […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Завтра, 24 квітня, фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись […]

13:00, 23.04.2024 Микола Ситник
Допомога ВПО у Вінниці

Куди переселенцям звертатися за допомогою у Вінниці

Вимушено переміщені особи у Вінниці можуть отримати юридичну чи психологічну консультацію, а також гуманітарну допомогу, або ж знайти безплатний центр для творчості дитини. Куди звертатися […]

13:00, 21.04.2024 Куряча Марія
IMG 4359 1 47aad

Монастирський острів, парк Шевченка та музей: що подивитись в Дніпрі на вихідних

Цікаві місця в Дніпрі варті уваги, як туристів, так й місцевих. Дніпро від початку повномасштабного вторгнення прийняло до себе тисячі бахмутян, тут працює Центр підтримки […]

4 04caa

Варення з ягід: класичні та незвичні рецепти, які запам’ятаються надовго

Вже згодом в Україні починається сезон ягід. Саме в цей період з травня по вересень чимало господинь почнуть готувати варення на зиму з полуниці, малини, […]