Термобілизна — важливий елемент одягу зимою, а при ймовірних відключеннях світла в Україні ще й необхідний. Попри поширений міф, що термобілизна зігріває – основним її призначенням є відведення вологи від тіла на наступний шар. Тому обирати термобілизну потрібно уважно, щоб не викинути гроші на вітер.
Редакція “Бахмут IN.UA” поспілкувалася з мережею спорт-магазинів Gorgany та дізналася відповіді на усі найпопулярніші питання: який найкращий склад термобілизни, як обрати термобілизну тощо.
Яка буває термобілизна
Не дивлячись на моду до натуральних тканин, варто одразу ж відмовитися від тканин, які навіть частково виготовлені з бавовни. Такі тканини швидко вбирають вологу і дуже повільно сохнуть. Так, носячи на собі мокрий одяг, буде більша ймовірність змерзнути і застудитись.
Синтетична термобілизна – найбільш представлена на ринку. Вона виготовляється більшою мірою з поліпропілену, поліестеру, поліаміду.
Найкраще себе показує під час активного руху: походів, бігу чи занять спортом.
Якщо є необхідність брати термобілизну для ночівель у наметі в холодну пору – вовняна термобілизна є відмінним рішенням. Також цей тип термобілизни часто використовують у побуті чутливі до холоду люди.
Читайте також: Профілактика сезонних захворювань: бахмутський лікар Сергій Старусєв розповів, як вберегтися від застуд
Термобілизна — як працює
Залежно від виду, термобілизна не дасть вам залишаться мокрим після активного руху, а значить ви не змерзнете коли зупинитесь. Ті моделі, що призначені для холодів будуть також виконувати функцію додаткового утеплення, зберігаючи температуру вашого тіла.
Відповідно до тришарової концепції одягу:
- Термобілизна – відводить вологу від тіла.
- Середній шар – (флісові кофти, пуховики) пропускають пар від тіла назовні, зберігаючи тепло.
- Зовнішній шар – (мембранні куртки) захищає від опадів та вітру, випускає пар назовні.
Таким чином, якщо ви правильно підібрали одяг, при активному русі пар не буде затримуватися у шарах вашого одягу й швидко виходитиме назовні, в той самий час волога або вітер надійно зупинятиметься зовнішнім шаром.
Як правильно вибрати термобілизну під сезон?
Термобілизна буває різної щільності – чим вища щільність, тим на холоднішу температуру вона розрахована:
100 – 180 г/м² – тонка, переважно для літа.
180 – 220 г/м² – середня, для міжсезоння.
220 – 300 г/м² – товста, для зими.
Які переваги та недоліки кожного виду термобілизни?
Синтетична термобілизна
Переваги: практично не вбирає вологу, швидко сохне, гарно зберігає свою форму, еластична, приємна до тіла. Важливо додати, що зараз існує безліч моделей синтетичної термобілизни, що дає можливість кожному підібрати варіант за своїми фінансовими можливостями.
Недоліки: індивідуальна чутливість до синтетики деяких людей. Синтетика дуже швидко втрачає свою свіжість, тому прати її доведеться частіше.
Вовняна термобілизна
Переваги: тривалий час зберігає свою форму, не вбирає запахи і довше залишаться свіжою. Відмінно “дихає”, тож підійде навіть для теплої погоди як футболка – все тому, що цей тип термобілизни не облягає тіло і забезпечує кращу циркуляцію повітря.
Недоліки: висока вартість, ймовірність зміни форми після необережного прання.
Як правильно прати термобілизну?
Термобілизну бажано прати після кожного використання, та врахуйте, що це доволі делікатний процес.
Використовуйте спеціальні миючі засоби для вовни або ж синтетики. Відмовтесь від мила, порошку, кондиціонерів та особливо хлору.
Вода для прання має бути не вище 30 градусів. Кип’ятіння термобілизни суворою заборонене – в такому випадку одяг втратить всі свої властивості.
Віджимати в машинці термобілизну не можна, так само як і прасувати чи сушити на батареї.
До теми: Плівка, парафін чи монтажна піна: як утеплити вікна на зиму
Скільки коштує якісна термобілизна
Комплект синтетичної термобілизни (футболка+штани) коштуватиме орієнтовно, 2 500-4 000 грн.
Комплект термобілизни з вовни коштуватиме від 5000 до 9000 грн.
Великий вплив на ціну має щільність тканини, товщина нитки та наявність технологічного зонування. яке допомагає ефективно відводити вологу в зонах, що найбільше пітніють.
Обрати термобілизну для своїх потреб ви зможете на сайті Gorgany. Вибравши по фільтрах, або проконсультувавшись з експертами у їхньому магазині, телефоном чи у месенджерах. https://www.gorgany.com/odiah/termobilyzna
Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!