Геловін — цікаве свято, яке прийшло в Україну з Заходу. Його відзначають у ніч на 1 листопада. Ще кілька років тому українці були байдужими до святкування Геловіну, проте все частіше спостерігаємо, як діти переодягаються у найрізноманітніші костюми, відвідують тематичні вечірки та всі хором викрикують: «Цукерки або гидота».
Так, як попит на це свято з кожним роком збільшується, то виникає запит у батьків, щодо того, який костюм обрати для дитини. Редакція «Бахмут. IN. UA» підготувала підбірку з ідей костюмів для дітей на Геловін.
Наряди на Геловін для дівчаток
Геловін — це чудова можливість для дівчаток втілити свою мрію в реальність і стати ким завгодно. Потрібен лише правильний костюм та трішки фантазії і уяви і ваша донечка зможе стати:
відьмою;
улюбленою принцесою;
персонажем з мультику;
кішкою;
балериною;
привидом;
вампіром;
феєю.
Обов’язковим до використання грим та різноманітні аксесуари, які додадуть образу ще більшої яскравості святу.
Що ж більше підійде для хлопців? Найчастіше вони обирають образи сповнені мужності, суперсил і зовсім трішки зухвалості та бешкетництва:
образ пірата;
супергерой;
мумія або зомбі;
улюблений герой із мультфільму;
поліцейський;
чортеня;
злодій;
відважний лицар.
Усі костюми у переліку цілком реально втілити у життя та подарувати вашим дітям цікаве та незабутнє свято.
Доповніть костюмовану вечірку цікавими декорація у вигляді вирізаних гарбузів, свічок, штучної павутини, різних вирізок у вигляді павуків та привидів, тематичними десертами — ваші діти точно вподобають Геловін і полюблять святкувати його щорічно.
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.
Детальніше про те, як саме розрахувати загальний страховий стаж онлайн, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Як визначити загальний страховий стаж
Страховий стаж — період, протягом якого працівник та працівниця підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Мінімальний внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Від нього залежить соціальний захист працівника, зокрема, лікарняні чи майбутній розмір пенсійних виплат.
Для того, щоб дізнатися свій стаж, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати до нього скановані копії трудової книжки та інші документи про трудову діяльність для перевірки й зацифрування.
Після обробки звернення інформація про загальний стаж відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Пенсійного фонду України. Крім того, в ньому же можна:
дізнатися про суму заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок (ЄСВ);
переглядати дані про місця роботи;
отримувати інформацію про присвоєння спеціальної допомоги через втрату працездатності;
розрахувати розмір пенсійних виплат за допомогою спеціалізованого калькулятора.
Для того, щоб авторизуватися на вебпорталі ПФУ чи у спеціальному додатку “Пенсійний фонд”, існує три методи:
спеціальний кваліфікований електронний підпис (КЕП);
єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних програм
Детальніше про те, як скористатися послугою, а також, які можливості вона надає дитині та її батькам, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA
єМалятко: як скористатися послугою
єМалятко — комплексна послуга для батьків новонароджених, яка суттєво спрощує процес оформлення для новонародженої дитини. Вона дозволяє батькам зареєструвати народження дитини та отримати до 10 державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини. Зокрема, мова йде про отримання свідоцтво про народження дитини та присвоєння новонародженому унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР).
Як замовити єМалятко
Скористатися державною послугою єМалятко можна за допомогою порталу чи застосунку “Дія”. Для цього потрібно:
зареєструватися або авторизуйтеся в кабінеті громадянина на порталі diia.gov.ua за допомогою BankID, ДІЯ.Підпис або електронного підпису;
заповнити спеціальну онлайн-форму та обрати конкретні послуги з переліку, які ви хочете замовити;
підписати заявку електронним підписом.
Зазначається, що в окремих випадках обом батька потрібно буде підписати заяву своїм електронним підписом. Наприклад, така процедура потрібна у випадку, якщо батьки не перебувають у шлюбі, мають різні прізвища або зареєстровані за різними адресами.
Після підписання заяви, вона буде автоматично надіслана до обраного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Як тільки свідоцтво про народження буде готове, батькам прийде додатковий лист-сповіщення на вказану в заяві електронну пошту. Забрати документ може один з батьків, хто підписав заяву.
Зверніть увагу, що послуга єМалятко може буди недоступною, якщо:
дитина вже має свідоцтво про народження;
у батьків є медичне свідоцтво старого зразка (форма 103/о);
дитина народилася поза медичним закладом або за межами України;
один із батьків новонародженого є іноземцем;
шлюб батьків дитини укладений в іншій країні.
єМалятко: чи можна скористатися послугою офлайн
Послугою єМалятко також можна скористатися за допомогою адміністратора можна у пологовому будинку (до виписки), ЦНАП або відділі ДРАЦС. При поданні заявки потрібно підготувати такий пакет документів:
номер медичного висновку про народження, який складається з 16 латинських літер та цифр (видається лікарем у пологовому будинку);
ідентифікаційний код;
паспорт громадянина України;
свідотство про шлюб;
УНЗР одного з батьків;
банківський рахунок для отримання допомоги.
Зазначається, що під час оформлення послуги також може знадобитися:
письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині певного прізвища;
письмова згода другого з батьків щодо реєстрації народженої дитини з одним із них, якщо вони зареєстровані за різними адресами.
єМалятко: які послуги стають доступні
За допомогою програми єМалятко можна отримати такі послуги:
реєстрація народження дитини;
реєстрація місця проживання;
визначення походження дитини, громадянство;
отримання податкового номера;
отримання для дитини унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);
допомога у зв’язку з народженням дитини;
допомога у зв’язку з народження дитини батькам із багатодітних сімей;
внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів;
Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати. Детальніше […]
єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]
В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]
Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час. Редакція Бахмут IN.UA […]
Декретна відпустка — це особливий термін, який надається у зв’язку з народженням чи доглядом за дитиною. Вона має декілька різновидів, одним з яких можуть скористатися […]