Ці поради вбережуть вас від проблем з серцем у спеку: перелік

Семаковська Тетяна 10:00, 9 Червня 2024
Літні спекотні дня можуть негативно впливати на серце / фото ілюстративне

З підвищенням температури зростають і занепокоєння щодо нашого загального самопочуття. Хоча літо часто асоціюється з активним відпочинком на природі, важливо розуміти, як спека впливає на здоров’я серця. Наша редакція дослідила зв’язок між високою температурою та здоров’ям серця, розповідаємо, як тепло може впливати на кров’яний тиск і кровоносні судини.

В теплий період часу температура може триматися на рівні понад +35 градусів протягом кількох днів та навіть тижнів. На жаль, в ці періоди неможливо скасувати всі справи та знаходитися цілими днями під кондиціонером або вентилятором.

Тож, важливо знати про вплив спеки на стан серцево-судинної системи та на інші фактори, що пов’язані зі здоров’ям серця. Розуміння такої інформації та методів запобігання негативним наслідкам може полегшити вам життя у спекотну пору року та допоможе уникнути деяких проблем зі здоров’ям. 

Як спека впливає на організм людини?

Болі в серці від спеки не рідкість і це можна пояснити впливом високих температур на цей важливий орган. Адже він відповідальний за перекачування крові по всьому тілу, за забезпечення надходження кисню та поживних речовин до всіх клітин. Під впливом надмірної температури серцю доводиться працювати інтенсивніше, щоб регулювати температуру тіла та підтримувати кровообіг.

Вплив тепла на серце може активніше проявлятися у людей з уже наявними захворюваннями. Додатковий стрес від спеки потенційно може призвести до нерегулярного серцебиття та прискореного пульсу, загострюючи основні проблеми. Якщо у вас болить серце влітку, то така реакція може виникнути через зневоднення та порушення електролітного балансу, які є поширеними у спекотну погоду. Підтримувати свій водний баланс та споживати достатню кількість води є важливим фактором для запобігання цим неприємним ефектам.

Важливо пити багато води у спекотну погоду, щоб відновити водний баланс / фото відкриті джерела

Одним із ключових способів впливу спеки на серце є його вплив на артеріальний тиск і кровоносні судини. Під час високих температур кровоносні судини мають тенденцію до розширення, адже вони намагаються розсіяти тепло та охолодити тіло.

Хоча цей механізм допомагає регулювати температуру, він також може призвести до падіння артеріального тиску, спричиняючи низький тиск. Для людей, які вже страждають від низького артеріального тиску, це може призвести до запаморочення, непритомності та загального відчуття слабкості.

Як спека впливає на тиск та судини

Вплив тепла на артеріальний тиск може бути інакшим для людей з високим кров’яним тиском. Тепло та вологість можуть призвести до звуження кровоносних судин, підвищення артеріального тиску. Це створює додаткове навантаження на серце і може бути небезпечним, оскільки це підвищує ризик інфарктів та інсультів.

Якщо людина вже має захворювання серця, то спека може посилити їх симптоми / фото з відкритих джерел

Профілактика серцево-судинних захворювань у спеку

Розуміння того, як спека впливає на серце, є першим кроком до ефективної профілактики. Для тих, у кого болить серце у спеку рекомендовано впровадження певних практик. Це може істотно покращити ситуацію, перелічуємо їх нижче:

 • підтримуйте водний баланс, пийте багато води протягом дня;
 • уникайте екстремальних температур, коли це можливо, залишайтеся вдома або в затінених місцях у найспекотніші частини дня;
 • носіть вільний і світлий одяг, щоб мінімізувати поглинання тепла;
 • бережіть голову від перегрівання на сонці, не забувайте про панамки, кепки капелюхи та інші головні убори світлих кольорів, що вберегти голову від перенагрівання;
 • обмежте активність на свіжому повітрі: якщо у вас були проблеми з серцем, подумайте про зменшення інтенсивної діяльності на свіжому повітрі під час спеки;
 • слідкуйте за ліками: якщо ви приймаєте серцеві ліки, проконсультуйтеся зі своїм кардіологом щодо можливої взаємодії з теплом;
 • використовуйте вентилятори або кондиціонери, щоб підтримувати комфортну температуру в приміщенні.
Намагайтеся не виходити на вулицю під час пікових годин спеки, так ви зменшите навантаження на серце / фото з відкритих джерел

Розуміння того, як високі температури впливають на серце, артеріальний тиск і кровоносні судини, може дати вам змогу вживати активних заходів для захисту свого серцево-судинного здоров’я. Дотримуючись простих правил, ви можете звести до мінімуму ризик серцевих болів у спеку та забезпечити більш здоровий і приємний сезон. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Україна застосовує хімічну зброю на Донбасі та Харківщині

Лідія Гук Гук Лідія 13:30, 4 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

26 травня мчс “днр” у своєму Telegram-каналі опублікувало інформацію, що Збройні Сили України нібито планують обстріл боєприпасами з отруйними речовинами на Донбасі. А через два дні росмедіа почали активно поширювати заяву генерал-лейтенанта ігоря кирилова про те, що Україна начебто готує атаку із застосуванням хімічної зброї на Харківському напрямку.

Однак — це фейк. Звинувачення є безпідставними, рф не надала жодних підтверджень цієї інформації.

Хімічна зброя на Донбасі

Інформацію про застосування отруйних речовин на Донбасі мчс “днр” повідомило 26 травня на своєму Telegram-каналі:

“Увага! Інформація від Штабу ТерО: ракетна небезпека! Планується ворожий обстріл із застосуванням боєприпасів із отруйними речовинами по всій території ДНР”.

Ця заява не містить жодного вказано джерела. Після того, як низка росмедіа, посилаючись лише на допис в Telegram, перепоширила новину, сам пост видалили. 

Росія вже не вперше звинувачує Україну у використанні хімічної зброї. Врешті у 2024 році на 105-тій сесії Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) члени Виконавчої ради відкинули звинувачення російської федерації на адресу України. Щобільше, у компендіумі листувань держав-учасниць щодо України, росію звинуватили в поширенні необґрунтованих звинувачень щодо можливих “планів” України застосувати хімічну зброю на власній території, назвавши це “кампанією дезінформації”, спрямованою на внесення плутанини в Раду та дискредитацію ОЗХЗ.

Також, британський медіаресурс The Telegraph у квітні 2024 року повідомив, що рф систематично проводила незаконні хімічні атаки проти Збройних Сил України.

Фейкова новина на Telegram-каналі мчс “днр” / скриншот

Хімічна зброя на Харківщині

Через два дні після публікації допису мчс “днр” про “обстріл” боєприпасами з отруйними речовинами на Донбасі, росмедіа почали поширювати про нібито нову хімічну загрозу, тільки вже на території Харківщини. 

28 травня відбувся брифінг міністерства оборони росії з військово-хімічної діяльності США та України. Під час нього начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту зс рф генерал-лейтенант ігор кирилов заявив про численні випадки застосування українською стороною подразнюючої речовини хлорпікрину, часто в суміші з хлорацетофеноном в районі міста Донецьк та населених пунктів:

 • Богданівка;
 • Горлівка;
 • Кремінна;
 • Бахмут.

За його словами, саме Зеленський санкціонував ці теракти. 

Звинувачення України у застосуванні хімічних отруйних речовин проти російських військових є усталеною практикою кремлівської пропаганди з початку повномасштабного вторгнення. Саме росія застосовувала хлорпікрин проти українських військових, порушуючи Конвенцію ООН про заборону хімічної зброї, в чому намагається зараз звинуватити Україну. До виходу цього звіту були відомі випадки використання невідомої отруйної речовини під час облоги Маріуполя. Ціллю рф були не лише військові, а й цивільні.

Також кирилов заявив, що українські воєнні нібито готують нову провокацію з використанням “Люїзиту” (ред. бойова отруйна речовина) на Харківському напрямку. Такий висновок він зробив через інформацію начебто про прохання України надати антидоти та протигази у великій кількості. Утім, у цій заяві відсутньо до кого саме, коли та в якій кількості було здійснено запит про допомогу. Бахмут IN.UA не знайшов даних, що б підтверджували існування запиту до будь-яких країн про надання антидотів та протигазів.

Довідка: Люїзит – це бойова отруйна речовина, яку виготовляють з ацетилену та трихлористого миш’яку. У військовому середовищі його часто називають “роса смерті”. Коли люїзит потрапляє в шлунково-кишковий тракт, він викликає сильну слинотечу та блювання, супроводжувані гострими болями, зниженням артеріального тиску та пошкодженням внутрішніх органів. Смертельна доза люїзиту при внутрішньому вживанні становить 5-10 мг на 1 кг маси тіла. Ця речовина може проникати крізь матеріали захисних костюмів і протигазів.

Фейкова інформація про запит України надати антидоти та протигази / скриншот

Створення та поширення фейків про застосування зброї з отруйними речовинами має на меті створення образу України-порушниці Конвенції про заборону хімічної зброї. Відтак рф прагне відвести увагу від скоєних злочинів та виправдати терор, що розпочала проти українського народу. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Всі потопельники у водах Тиси мають на тілах ознаки насильницької смерті

Лідія Гук Гук Лідія 11:00, 31 Травня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

25 травня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив, що практично всі чоловіки, яких знайдено мертвими у Тисі, були вбиті українськими прикордонниками. До цієї новини колаборант додав дві фотографії потопельників, які нібито підтверджують інформацію.

Однак — це брехня. Немає жодних підтверджень, що тіла на фото з допису азарова мають сліди насильницької смерті.

Експрем’єр азаров поширює брехню

Тезу про масовий розстріл українськими прикордонниками чоловіків, які намагались переплисти Тису, микола азаров не підкріпив жодним джерелом. Його найсильніший аргумент — єдиний випадок, коли прикордонник застрелив цивільного при спробі незаконно перетнути кордон. 

Окрім цього, колишній топпосадовець України у своєму дописі просуває російські тези про “київський режим” та “карателів на службі держави”.

Допис миколи азарова на Telegram-каналі / скриншот

За допомогою зворотного пошуку зображень через Google ми знайшли джерело фотографій, які розмістив азаров на своєму Telegram-каналі. Першочергово ці світлини поширювала Державна прикордонна служба України з повідомленням про знайдені тіла. У тексті вказано лише про факт виявлення тіл та з’ясування обставин за яких потопельник вирішив переплисти Тису. Втім, немає жодної інформації про те, що на тілах присутні ознаки насильницької смерті.

Політолог Костянтин Бондаренко та російська пропаганда

Інформацію щодо розстрілу українськими прикордонниками чоловіків, що намагались перетнути Тису з метою уникнення мобілізації, в мережі поширювали ще раніше. 9 травня пропагандистський Telegram-канал «Шейх Тамир» опублікував запис свого інтерв’ю з українським політологом Костянтином Бондаренком, в якому вони, зокрема, обговорювали тему уникнення мобілізації в Україні. У відео Костянтин Бондаренко без джерел, посилаючись лише на силу впевненості власної думки, стверджує, що серед потопельників є жертви обстрілів українськими прикордонниками. Бондаренко вже не вперше намагається видати свої домисли за факти. 

Журналісти незалежного видання Texty.org занесли чоловіка до бази псевдосоціологів та прихованих піарників, згідно з якою Бондаренко просуває інтереси колишніх регіоналів — Сергія Тігіпка, Олександра Вілкула, Василя Горбаля, Наталії Королевської та інших. Також Бондаренко піарив депутатів забороненої проросійської партії «Опозиційний блок». Окрім цього, чоловік дописує для пропагандистського російського видання «Украина.ру», а з початку повномасштабного вторгнення просуває антидержавні наративи.

На думку засновника Telegram-каналу «Шейх Тамир» — проросійського журналіста олександра шелеста, метою нібито умисного вбивства чоловіків при спробі перетнути кордон є крадіжка грошей, які з собою мали потопельники. Цю тезу російський журналіст, ексведучий медведчуківського «NewsOne», не підкріпив жодним джерелом, яке б підтверджувало сказану інформацію.

Публікація частини інтерв’ю на Telegram-каналі «Шейх Тамир» / скриншот

Російські пропагандисти використовують інформацію, як от єдиний випадок ненавмисного вбивства на кордоні, для викривлення фактів та поширення антидержавних наративів. Так вони прагнуть викликати паніку в суспільстві, вкотре дискредитувати процес мобілізації в Україні та посилити недовіру до правоохоронних органів.

Псевдосоціолог Бондаренко ж своєю діяльністю “підтримує на плаву” проросійських політиків в українському та російському інформаційних просторах, симпатизуючи колишнім “регіоналам”. Окрім цього, даючи інтерв’ю російським та проросійським “ЗМІ”, він просуває скептичні тези щодо поточного стану справ в Україні, її внутрішньої політики. При чому робить це не на основі реальних кейсів, а використовуючи надумані приводи, як от “розстріл прикордонниками” чоловіків, які перепливають Тису.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 29 3 d0227

Як підготуватися до вагітності — інструкція від лікаря-акушера

Вагітність — особливий період в житті кожного подружжя. Це не тільки новий етап в житті, але й своєрідне випробування для чоловіка та жінки, адже попереду […]

338946031 562830539007215 608905399543094858 n 0009e

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги

В місто Бровари, після початку повномасштабної війни, релокувалася та вже успішно працює Бахмутська лікарня «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут». Заклад розташований за адресою м. […]

photo 5425055565211614306 w 193a6

Зверніться до гінеколога: як війна призводить до безпліддя та раку

Дедалі більше українських журналів про жіноче здоров’я публікують поради, як підтримувати прийнятний стан організму в умовах постійного стресу та загрози фізичного знищення. У зв’язку з […]

IMG 0787 ae2c6

Одиноке виховання: чому з родин важкохворих дітей йдуть чоловіки?

У Бахмутській громаді майже чотириста дітей з інвалідністю, з них 70 виховують одинокі матері, 9 – одинокі батьки. Щоб зрозуміти причини цього та дослідити, чи […]