Бахмут від самого початку був «пасткою» для російських загарбників. Наразі тактичного оточення окупантів у місті не спостерігається. Війська рф мають достатньо шляхів для відходу з Бахмута, але їм не дозволяють цього зробити.
Таку думку військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко висловив у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».
За його словами, ЗСУ контролюють логістичні шляхи до міста, але повністю не перерізали їх.
Там (ред. у Бахмуті) йдеться не про оточення. Російські окупанти зараз перебувають у Бахмуті і фізично можуть із нього вийти. Північна логістична артерія, південна, східні логістичні артерії не перерізані, всі ці траси працюють. Деякі з них під нашим повним контролем, наприклад, як траса між Горлівкою та Бахмутом. Є траси, які не під вогневим контролем, а вогневим впливом. Це, наприклад, східні траси. Але вийти вони можуть, безумовно, мають таку можливість, але вони цього не роблять.
Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко. Фото: zerkalo.az
Він нагадав, що Бахмут знаходиться в низині і перебуває як на долоні в українській артилерії. Експерт переконаний, що росіянам просто не дають команду на вихід із міста.
СОУ регулярно завдають втрат російському окупаційному гарнізону, який розміщений у самому місті. Вони в «пастці» — вийти не можуть, немає наказу, хоча можливість є. Просуватися далі, наприклад, наступати на Іванівське — немає у них можливості, наступати у напрямку Часів Яру — немає можливості, висуватися трасою на Слов’янськ вони теж не мають можливості.
У них немає можливості зараз наступати і це справді можна назвати пасткою. Вони стоять на місці, а тим часом планомірно 24/7 по ним регулярно щось прилітає.
Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»
Обстановка на Бахмутському напрямку. Фото: DeepStateMapLive
У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою юридичною репутацією та мінімальною кількістю відгуків.
Детальніше про нових “нотаріусів” міста Бахмут — у матеріалі Бахмут IN.UA.
“Нотаріуси” в Бахмуті на ТОТ: кого призначили росіяни
Новина з призначенням / скриншот
У тимчасово окупованому Бахмуті російська адміністрація призначила перших двох “нотаріусів”. Обидві — приватні юристки, внесені до спеціального реєстру як так званої “днр”, так і міністерства юстиції рф.
Перша — Васильєва Марина Дмитрівна. Вона працює в місті Донецьк, на вулиці Куйбишева, будинок 163, і надає широкий спектр нотаріальних послуг для громадян. Імовірно, її діяльність починалася в Україні, але згодом вона почала працювати в російському юридичному полі.
Відгук про юристку / скриншот
Відомо, що інформації про неї небагато. Утім, на “Яндекс Картах” можна побачити кілька відгуків, серед яких є й негативні. В одному з них стверджується, що нотаріус “юридично безграмотна”, “упереджена” та постійно нав’язує непотрібні послуги, зокрема — адвокатську фірму свого знайомого. Крім того, автор зазначає, що юристка постійно затягує строки та має організаційні проблеми, через що “на один час може прийти до п’яти осіб”.
Інформація про Ладу Ілієнко з реєстру / скриншот
Інша “нотаріус” на ТОТ — Ілієнко Лада Олексіївна, яка також працює в Донецьку за адресою: проспект Миру, 8. Вона внесена до російського реєстру нотаріусів та веде діяльність у приватному порядку. Інформації про неї в мережі майже немає, як і відгуків щодо її роботи.
Що передувало
Нагадаємо, що 3 липня 2025 року “набрав чинності” новий псевдоуказ так званого “глави днр” дениса пушиліна, яким передбачається створення нотаріальних округів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та подальшу інтеграцію українських земель у правову систему рф.
Документ передбачає утворення “Артемівського районного нотаріального округу” в межах Бахмутського району, де, мають працювати 5 осіб.
Зазначимо, що через нотаріусів на окупованих територіях, зокрема й в Бахмуті, можуть регулювати перереєстрацію майна, спадщину, зобов’язання, інші юридичні питання тощо. Також нотаріуси збирають інформацію про громадян та їхні активи, що важливо для системи окупаційної влади.
Анонс програми / фото Міністерства освіти та науки України
Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без конкуренції з іншими абітурієнтами.
Про це повідомили представники Міністерства освіти та науки України.
Вступ до університетів для абітурієнтів з ТОТ 2025
В Україні для молоді з ТОТ розроблено спеціальну спрощену систему вступу до будь-якого закладу вищої освіти. Скористатися нею можуть вступники незалежно від того, чи мають вони українські документи — наприклад, паспорт або атестат.
Спрощена система передбачає окрему кількість місць у ЗВО по всій Україні, які надаються за спеціальною квотою — без конкурсу з іншими абітурієнтами. Вступ за цими місцями передбачає проходження співбесіди замість НМТ та зарахування на бюджетну форму навчання.
Представники МОН додають, що після зарахування вступник отримує статус студента, який передбачає доступ до гуртожитку, стипендії та пільг. У разі потреби абітурієнт також може оформити статус ВПО та регулярно отримувати різноманітну допомогу, зокрема грошову.
Як скористатися
Проєкт допомоги студентам з ТОТ реалізується в межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA. Ініціатива передбачає:
надання житла;
допомогу з документами;
супровід;
психологічну та медичну допомогу.
Детальніше з умовами та інструкцією з подання заяви на участь у програмі можна ознайомитися на офіційному сайті Bring Kids Back UA за посиланням.
У тимчасово окупованому Бахмуті росіяни призначили перших двох так званих “нотаріусів”. Водночас виявилося, що обидві — не державні службовиці, а приватні юристки з майже відсутньою […]
Для молоді з ТОТ діє спрощена процедура, яка дозволяє вступити до закладів вищої освіти в Україні. Вона передбачає відсутність НМТ та окрему квоту місць без […]
Росіяни опублікували нове відео з тимчасово окупованого Бахмута, яке, ймовірно, було зняте у липні 2025 року. На ньому видно сучасний вигляд вулиць Вартових Неба (Чайковського) […]
16 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]
16 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]