Бахмут — це пастка для виснаження російських військ, — експерт

Семаковська Тетяна 11:00, 13 Травня 2023

Коваленко 76b85

Ті події, які зараз відбуваються в районі Бахмута, це не контрнаступ, який багато хто так нетерпляче чекає. Те, що відбувається — це результат багатомісячних, виснажливих оборонних дій.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко повідомив у своєму Telegram-каналі.

На його думку, Сили оборони України (СОУ) перейшли у системні контратаки саме тоді, коли ці дії можуть дати максимальну користь та ефект. За його словами, Бахмут — це пастка для виснаження російських окупаційних військ (РОВ).

«В обороні Бахмута важлива була витримка та стійкість, і їх у захисників міста більше за необхідне. Тепер вони розпочинають гру. Хоча ініціатива і так завжди була на їхньому боці. Скільки разів озвучувалося, що Бахмут — це пастка для РОВ. Пояснювалося в деталях, щоб не було панічних заяв та істеричних висновків, що головна роль міста — це виснаження. Виснаження не просто підрозділів, які його штурмують, а всього угруповання РОВ. Ось він — ефект Бахмута», — наголосив Олександр Коваленко.

Він додав, що наразі ЗСУ продовжують просування в північно-західному і південно-західному секторах, розширюючи буфер безпеки для доріг 0504 (Костянтинівка-Часів Яр-Бахмут) і 0506 (Бахмут-Хромове). На півдні це просування йде відразу з двох напрямків: від Іванівського та зі Ступочок, через канал у напрямку Кліщіївки.

Мапа 60168Траса Т0504 Костянтинівка – Часів Яр – Бахмут. Фото: скріншот із Google maps

«На північно-західному секторі успіхи у напрямку Богданівки — Берхівське водосховище, де СОУ повернули контроль над своїми позиціями. Весь (ред. парадокс) у тому, що РОВ півтора місяці витратили на зайняття цих позицій, а СОУ повернули їх під свій контроль за добу. СОУ отримали контроль над низкою важливих висот, які дозволять завдавати успішну вогневу дію на північний сектор самого міста. Значною мірою це ускладнить життя… та ні, існування, саме існування окупантів», — вважає військово-політичний оглядач.

Експерт переконаний, що наступним етапом дій ЗСУ у цьому секторі стане звільнення Берхівки. На його думку, з урахуванням утримуваних висот ця місія здійсненна в короткостроковій перспективі.

Мапа1 64420Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

За його словами, якоїсь критичної зміни подій у самому Бахмуті не відбулося. Водночас Олександр Коваленко припускає, що для росіян ситуація в місті стане більш складною.

«СОУ стабільно стримують росіян по вулиці Матросова, не дають можливості пробитися у багатоповерхову забудову по Визволителів Донбасу. Контролюють основні перехрестя ОД-Чайковського та Чайковського-Ювілейна, повернули під контроль Індустріальний коледж, розмотавши РОВ на Геологів. Відповідно до ситуації, велика група російських військ у Бахмуті, а також «вагнерів», може найближчим часом опинитися в дуже цікавому становищі», — резюмував експерт.

Читайте також: Командир штурмового батальйону розповів, як «вагнерівці» тікали з-під Бахмута разом із 72-ю бригадою рф

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що Сили оборони проводять ефективні контратаки на окремих ділянках фронту. Так, на Бахмутському напрямку ворога подекуди відкинули на дистанцію до двох кілометрів.

Раніше командир тактичної групи «Азов» Андрій Білецький повідомив, що воїни 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ під час штурму російських позицій просунулись на кілька кілометрів та розгромили підрозділи 72-ї бригади рф. Окрім того, великих втрат зазнав 3-й штурмовий загін ПВК «вагнер».

Перед цим лейтенант Національної гвардії України Євгеній Оропай розповів, що околиці Бахмута стали для росіян справжнім пеклом, пасткою, де вони похоронили таку кількість своєї техніки та живої сили, що це увійде в історію.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!