Окупанти стверджують, що відкинули ЗСУ на кілька кілометрів від Кліщіївки

Микола Ситник 09:57, 1 Вересня 2023
Українські військові

Минулої доби, 31 серпня, українські війська провели наступальні операції поблизу Бахмута. Сили оборони мали успіхи на південному фланзі міста. Водночас росіяни заявляють, що відкинули ЗСУ і повернули втрачені позиції поблизу Кліщіївки.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Обстановка під Бахмутом

Експерти оцінюють, що на Бахмутському напрямку українські сили досягли невизначених успіхів.

Генштаб України та заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомили, що українські війська продовжують вести наступальні дії на південь від Бахмута. 

Міністерство оборони росії заявило, що ЗСУ безрезультатно атакували поблизу Богданівки (6 км на північний захід від Бахмута), Андріївки (10 км на південний захід) та Майорського (17 км на південь).

Російський блогер повідомив, що українські сили невдало атакували Кліщіївку (7 км на південний захід від Бахмута) і наступають на лінії Кліщіївка-Курдюмівка (до 13 км на південний захід). Інший російський блогер писав, що українські війська щодня атакують російські позиції поблизу Кліщіївки.

Мапа боїв під Бахмутом
Мапа бойових дій під Бахмутом. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Пропагандисти заявляють про успіхи армії рф

Російські блогери стверджують, що війська рф продовжують зміцнювати свої позиції біля Кліщіївки та захопили кілька висот поблизу населеного пункту. 

Деякі пропагандисти заявили, що російські війська відкинули ЗСУ на кілька кілометрів і повернули втрачені позиції поблизу Кліщіївки. Аналітики ISW не можуть підтвердити цю заяву.

Прогрес такого масштабу, швидше за все, спричинив би широке охоплення російськими блогерами, чого не відбувається. Російські джерела нещодавно заявили про подібне перебільшення просувань військ рф без візуальних доказів уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, щоб зобразити українські контрнаступи як провал. Деякі російські джерела, можливо, намагаються повторити подібні заяви на Бахмутському напрямку.

ISW // західні експерти

Читайте також: Дотискаємо Кліщіївку, важкі бої на максимумі, — Бахмутський Демон

Раніше командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що обстановка на Східному фронті залишається складною. За його словами, окупанти за всяку ціну намагаються прорвати нашу оборону на Куп’янсько-Лиманському та Бахмутському напрямках.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

Семаковська Тетяна 16:00, 8 Листопада 2024
У столиці бахмутян вакцинуватимуть від коронавірусу / фото ілюстративне, Pexel

У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11.

Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві. 

Вакцинація від ковіду: деталі та адреса

Вакцинація від коронавірусу проходить у Києві в амбулаторії №11, яка розташована за адресою: вулиця Здолбунівська, 3Б, Дарницький район. Центр вакцинації отримав вакцину Pfizer, якою і щеплює містян. 

Графік роботи амбулаторії №11: з понеділка по неділю включно з 8:00 до 20:00. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером: +380 (50) 637 9420. 

COVID-19: симптоми

COVID-19 — це респіраторне захворювання, яке спричиняє коронавірус. Вакцинація допомагає захистити організм від збудника та полегшити перебіг хвороби. 

За даними МОЗ, симптомами COVID-19 є:

  • невисока температура до 38° C, яка може варіюватись;
  • нежить та/або закладеність носа;
  • головний біль;
  • біль у горлі;
  • біль у м’язах;
  • кашель без ознак дихальної недостатності (таких як утруднене дихання, збільшення частоти дихальних рухів, кровохаркання);
  • нудота, блювання, діарея без ознак зневоднення;
  • відсутність змін психічного стану (порушення свідомості, млявість);
  • втрата нюху, смаку.

COVID-19 може мати нетипові симптоми, тому важливо одразу звертатись за допомогою до сімейного лікаря. Не займайтесь самолікуванням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!


Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

Семаковська Тетяна 15:05, 8 Листопада 2024
Військовий ЗСУ
Шеврон ЗСУ / фото з відкритих джерел

Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики.

Пільги для військових

Пільги охоплюють оплату послуг з управління багатоквартирними будинками, постачання газу, електрики, гарячої води та опалення, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення сміття, а також придбання твердого палива і скрапленого газу.

Зокрема, пільги можуть отримати:

  • учасники бойових дій — 75% знижки;
  • учасники війни — 50% знижки;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни — 100% знижки;
  • члени родин загиблих — 50% знижки.

Щоб оформити пільги, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України або до виконавчих органів місцевих рад. Заявки приймають особисто, поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

У цьому році процедура спростилася, тепер для оформлення пільги необхідні паспорт, документ, що підтверджує право на пільгу, а також обліковий номер платника податків.

Подати заявку онлайн можливо таким чином:

  • через вебпортал електронних послуг ПФУ авторизуватися за електронним підписом, обрати розділ “Всі послуги” і знайти “Заява на житлову субсидію чи пільгу” та заповнити запропоновані форми;
  • через мобільний додаток Пенсійного фонду.

    Якщо військовослужбовець не може подати заяву особисто, близькі родичі можуть зробити це за нього, маючи при собі документ, що підтверджує родинний зв’язок. Пенсійний фонд розгляне заяву протягом 10 днів і повідомить про рішення протягом 3 днів.

    Пільги на оплату комунальних послуг надають у грошовій формі, що означає, що військові сплачують повну суму послуг, а Пенсійний фонд компенсує витрати через банківський рахунок або поштові відділення.

    Примітка. Матеріал підготувала практикантка Катерина Палій

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Бахмутяни можуть вакцинуватись від COVID-19: адреса

    У Києві бахмутяни мають можливість вакцинуватися від COVID-19. Це можна зробити в амбулаторії №11. Про це повідомив Центр підтримки Бахмутян у Києві.  Вакцинація від ковіду: […]

    Військовий ЗСУ

    Які комунальні пільги доступні для військових: перелік

    Захисники України, які перебувають на передовій або раніше виконували військовий обов’язок, відповідно до чинного законодавства можуть отримати пільги при оплаті житлово-комунальних послуг. Про це повідомляє […]

    У два села на Донеччині вдалося повернути газ

    Села Нова Полтавка та Олександро-Калинове тепер мають газ, це близько 120 осель. У обох населених пунктах газу не було через російські атаки. Про це повідомляє […]

    Смачний пиріг, зігріваючий суп та корисний гарнір з італійськими нотками: три рецепти з моркви, які мають вишуканий смак

    Морква — унікальний овоч, який регулярно використовують майже в кожній сім’ї. Утім, він настільки універсальний, що може стати гарною основою у багатьох рецептах. До того […]

    13:00, 08.11.2024 Скопіч Дмитро

    У Дніпрі відбудеться виставка “Bahmut Before”: дата

    У місті Дніпро відбудеться остання виставка спогадів “Bakhmut Before” цього року. На захід запрошують бахмутян та усіх охочих. Про це повідомляють організатори заходу. Виставка у […]