Напередодні українські захисники просунулися на південному фланзі Бахмута. ЗСУ мали успіхи під Андріївкою та Курдюмівкою. Наразі продовжуються важкі бої за Кліщіївку.
Про це повідомляє боєць ЗСУ і автор Telegram-каналу «Бахмутський Демон».
За його словами, Сили оборони отримали наказ дотиснути Кліщіївку і відкинути росіян із населеного пункту. Для цього на лінію фронту «підійшли сюрпризи».
Дуже складна ніч, такий самий день. Пі*ари наростили роботу мінометів та артилерії, купа мін. Важко йде просування, вони намагаються вибити нас із зайнятих нами позицій під Андріївкою, Курдюмівкою, де ми мали успіхи, за рахунок дронів та арти.
В той же час, є наказ дотиснути Кліщіївку і відкинути пі*арів. Для цього на фронт підійшли сюрпризи. Дотискаємо Кліщіївку з ночі, важкі бої на максимумі. Пі*ари мінометами х*рачать, наша арта і пілоти дронів працюють, тотальна вибухова хр*нь тут.
«Бахмутський Демон» // боєць ЗСУ
Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута. Фото: DeepStateMapLive
Військовий журналіст Богдан Мірошников додав, що Сили оборони працюють над звільненням важливого села на півдні Бахмута.
На південному фланзі Бахмута вдалося ще просунутися. Кліщіївка все ще не наша, але Сили Оборони повним ходом працюють над тим, щоб там знову замайорів український прапор.
З району Бахмута ворог також знімав оперативні резерви для перекидання на південь. Але натомість окупанти підігнали більше арти для урівноваження оборонного потенціалу. Тому легше не стало точно. Наші воїни ведуть бої за кожен метр нашої землі.
Командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що обстановка на Східному фронті залишається складною. За його словами, окупанти за всяку ціну намагаються прорвати нашу оборону на Куп’янсько-Лиманському та Бахмутському напрямках.
Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».
Фото: Генштаб
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!
Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники бойових дій можуть претендувати на повну компенсацію вартості квартири.
Детальніше про те, як стати на квартирний облік — у матеріалі Бахмут IN.UA.
Як ветеранам стати на квартирний облік у 2025 році
Міністерство у справах ветеранів України опублікувало докладну інструкцію про те, як ветерани, родини загиблих захисників і внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатне житло або грошову компенсацію від держави.
Перший крок — стати на квартирний облік. З цього починається процес отримання державної підтримки. Після цього — очікування черги, рішення місцевої влади і, зрештою, надання житла або компенсації.
Хто має право стати на облік
Податися на квартирний облік можуть громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і належать до однієї з таких категорій:
учасники бойових дій;
особи з інвалідністю внаслідок війни;
сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
внутрішньо переміщені особи (ВПО).
На яких підставах беруть на облік
Серед основних причин:
житлова площа менша за встановлену норму;
дві або більше сімей мешкають в одній кімнаті або разом проживають особи різної статі, старші за 9 років;
тяжкі хронічні захворювання, які унеможливлюють спільне проживання;
житло не відповідає санітарним чи технічним вимогам;
проживання в гуртожитках або комунальних квартирах;
оренда житла (державного, комунального чи приватного) за офіційним договором не менше ніж 5 років.
Які документи потрібно подати
заява про взяття на облік (підписана всіма членами родини);
довідка про реєстрацію місця проживання (на кожного члена родини);
копія посвідчення УБД, інвалідності або документа, що підтверджує статус члена родини загиблого;
довідки про перебування на обліку за місцем роботи або підтвердження відсутності такого обліку;
для ВПО — довідки відповідний про статус для кожного члена родини.
Куди звертатися
Заяву можна подати до одного з таких органів:
Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП);
виконавчий комітет сільської, селищної чи міської ради;
райдержадміністрація в місті Києві — за місцем проживання.
Рішення ухвалюється впродовж одного місяця. Заявник отримує письмову відповідь із зазначенням дати постановки на облік або причин відмови.
Жіночі купе в поїздах Укрзалізниці стають дедалі популярнішими серед пасажирок, адже забезпечують додатковий комфорт і відчуття безпеки під час подорожі. Наразі такі купе доступні вже на 15 маршрутах.
Детальніше про те, де курсують жіночі купе — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Жіночі купе в потягах Укрзалізниці
Укрзалізниця розширює послугу жіночих купе — зручного та безпечного формату подорожей для пасажирок. Вони дозволяють жінкам почуватися комфортніше під час поїздки, особливо в нічних потягах, де питання приватності та безпеки мають особливе значення.
У такі купе допускаються лише жінки або жінки з дітьми до 5 років включно. За вартістю вони не відрізняються від звичайних купе.
Повний список поїздів із жіночими купе
Наразі в Україні діє 15 напрямків, де українки можуть оформити квиток у жіночому купе. Це:
№ 1/2 Харків – Ворохта;
№ 3/4 Запоріжжя – Ужгород;
№ 5/6 Запоріжжя – Ясіня;
№ 15/16 Харків – Ясіня;
№ 17/18 Харків – Мукачево (Ужгород);
№ 21/22 Львів – Харків;
№ 25/26 Одеса – Ясіня;
№ 29/30 Київ – Ужгород;
№ 37/38 Київ – Запоріжжя;
№ 41/42 Дніпро — Трускавець;
№ 43/44 Черкаси – Івано-Франківськ;
№ 75/76 Київ – Кривий Ріг;
№ 81/82 Київ – Чоп (Ужгород);
№ 95/96 Київ – Рахів;
№ 97/98 Ковель – Київ.
У відомстві зазначили, що під час вибору вагона слід звертати увагу на позначку “Жіноче купе” під час оформлення квитка в застосунку або на сайті.
Отримати власне житло — одна з головних потреб для багатьох українських ветеранів та ветеранок, які повертаються до мирного життя. Завдяки постановці на квартирний облік учасники […]
Жіночі купе в поїздах Укрзалізниці стають дедалі популярнішими серед пасажирок, адже забезпечують додатковий комфорт і відчуття безпеки під час подорожі. Наразі такі купе доступні вже […]
Княгиня Ольга — одна з найвідоміших жінок в історії Русі, яка увійшла в історію як мудра правителька, реформаторка та перша з українських правителів, хто прийняв […]
Жінки в Одесі можуть безплатно здобути нову професію завдяки програмам професійного навчання, які підтримують соціальну адаптацію, фінансову незалежність і працевлаштування. Курси охоплюють різні напрями — […]
11 липня 2025 року на шахті “Алмазна” ДП “Добропіллявугілля-видобуток” стався обвал породи на глибині 550 метрів, внаслідок чого загинув 47-річний гірничий майстер. Про це повідомив […]