Дивні дива, Покоївка чи Кайдашева сім’я: що подивитися на вихідні

Семаковська Тетяна 15:30, 12 Січня 2024
Перегляд серіалів / фото з відкритих джерел

Серіали на вечір повинні мати цікавий сюжет, за яким ви будете невпинно слідкувати. Найкращі стрічки зазвичай захоплюють з першої серії, і не важливо чи це комедія, драма або детектив.

Редакція підібрала топсеріали, які варто подивитися.

Покоївка

Покоївка — це мінісеріал про самотню маму Алекс, яка стала жертвою домашнього насилля. Їй вдалося втекти від чоловіка, але у кишені героїні лише 18 доларів. Молода дівчина не має нікого, вона сама виховує маленьку доньку, намагається налагодити своє життя та дати гідні умови для своєї дитини.

Аби заробляти гроші, Алекс прибирає чужі будинки, тут вона знайомиться із заможною жінкою. Обидві мають свої таємниці. Привиди минулого не дають головній героїні спокійно жити, тож змушена боротися навіть із собою. Переглянути фільм можна на стримінговій платформі Netflix. Місячна підписка Netflix коштує від 192 до 384 гривень.

Падіння дому Ашерів

Що готова зробити людина, аби стати багатою? Чи може погодитися на угоду зі смертю? Серіал “Падіння дому Ашерів”, створений за мотивами творів Едґара Аллана По, демонструє, на що здатна людина у погоні за грошима.

За сюжетом, брат і сестра у молодості створили прибуткову компанію, яка переросла в цілу імперію, що приносить їм багатство. Але чим більше старіє головний герой, тим більше його рідні починають помирати, а потім чоловік бачить загадкову жінку, яка щоразу нагадує йому за скоєне багато років тому.

Глибокий вдих

Юристка Лів з Нью-Йорка, яка вічно заклопотана роботою, повинна зробити щось непросте. Її життя складається з сотні справ без жодного відпочинку. Але один лист вибиває Лів з колії, а далі змушує летіти на інший куточок Землі.

Рейс Ліс скасовують, але відчайдушна героїня знаходить приватний літак, аби встигнути на головну зустріч її життя. Здавалося б, жінка змогла досягти свого, але посеред канадських хащ літак розбивається, пасажири гинуть, а вона залишається наодинці на безлюдному острові. Чи зможе Лів вижити, які таємниці вона приховує? Мінісеріал захоплює з першої серії.

Дивні дива

Фанати цього серіалу цікавляться, коли вийде 5 сезон. Найімовірніше, це буде навесні 2024 року. До цього через страйк працівників кінематографа зйомки бойкотували. Дивні дива набули шаленої популярності, цей серіал розповідає історію кількох друзів. Діти люблять вечорами збиратися у одного з товаришів та грати в гру.

Після одного такого вечора зникає їхній найкращий друг. Після цього діти починають поступово розкривати таємницю маленького містечка, яке приховує багато моторошних подій. Дії розгортаються в 1983 році.

Кайдашева сім’я

Сучасна інтерпретація повісті Івана Семеновича Нечуя-Левицького. Родина Кайдашів перенеслася у часі на сотні років вперед, але проблеми залишилися ті ж. Мотря та Кайдашиха не можуть знайти спільної мови, Карпо та Лаврін стають ворогами одне одному, а Мелашка не може вжитися з гучною сімейкою. Події плавно розвиваються аж до початку війни у 2014 році.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ідея на вихідні — влаштувати кіномарафон. Топ 10 фільмів цієї осені

Семаковська Тетяна 07:30, 24 Вересня 2023
Підбірка кращих фільмів цієї осені / фото з відкритих джерел

Один із бюджетних способів провести вихідні — влаштувати дома кіномарафон. Осінню ми все частіше обираємо домашній відпочинок, а от зробити його цікавішим можуть фільми та корисні солодощі. Про те, як можна зробити десерти із сезонних ягід нам розповідала кондитерка з Бахмута. 

А от перелік фільмів, які вас вразять – знайдете у підбірці редакції. Тут є класика, фантастика, драми та детективи.

Вік Аделайн

Це фантастична історія про жінку, яка потрапила у дуже незвичайну подію. У 29 років головна акторка потрапляє в автомобільну аварію, яка супроводжувалась сильним електричним розрядом. Вона вижила, проте відбулись певні зміни у її житті – Аделайн перестала старіти.

На підході перші сто років її життя, а вона залишається все такою ж красивою, як вісімдесят років тому. У цей час її власна дитина вже постаріла, а сама дівчина досі не може знайти того, хто прийняв би її історію і її почуття. Фільм не залишить вас байдужим.

Зелена книга

Цю кінострічку можна описати так: просте, життєве, трішки сумне, трішки кумедне, але з великим сенсом. У фільмі пересікається життя двох абсолютно різних людей: Тоні Велелонга, який втрачає роботу викидайлом в нічному клубі та афроамериканского музиканта Дона Ширлі.

Останній наймає Тоні попрацювати водієм та відправитись у музичний тур по південних штатах Америки, там, де чорношкірому хлопцеві може знадобитися груба сила італійського вишибали. Тоні та Дон відправляються в довгу поїздку з численними пригодами, які змінять життя кожного з них назавжди.

До теми: Ці напої зігріють навіть у найхолоднішу зиму: рецепти чаїв, які легко приготувати

Стажер

Фільм “Стажер” – це один із вдалих комедійних стрічок, які не лише змусять вас посміхнутись, але й розкриють цікаві життєві проблеми та зруйнують чимало стереотипів. Якщо коротко розповідати про сюжет, то на вас чекає розповідь про Бена Віттакера, якому вже сімдесят, проте він не може спокійно сидіти без діла.

Бен вирішує найнятися стажером в офіс сайту про моду. Там молодий колектив, молода начальниця, і спочатку вони не знають, як правильно реагувати на таку ситуацію, чим обернеться їхня співпраця, чекає вас у кінці фільму.

Ніч у музеї

Ця трилогія фільмів чудово підійде для сімейного вечора та сподобається і дітям і дорослих не залишить байдужими. Пригодницький фільм з елементами комедії розповість вам історію  про розлученого батька, який намагається заспокоїтися, справити враження на свого сина та знайти свою долю.

Він претендує на роботу нічним сторожем в Американському музеї природної історії міста Нью-Йорк, а потім виявляє, що експонати через магічний єгипетський артефакт, оживають уночі. У кожній частині на головного героя чекають нові та таємничі пригоди.

Читайте також: Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні

Таємне життя Волтера Мітті

Пригодницька комедія, яка змусить вас поглянути на життя під іншим кутом. Волтер Мітті – службовець невеликого магазинчика, точніше фоторедактор. На роботі він то і робить, що розглядає красиві місця і мріє про подвиги, славу і визнання.

Будучи надто сором’язливою і боязкою людиною, Волтер, більшість свого часу проводить в заняттях і самокопанні. Скромний і тихий в своїх фантазіях перетворюється на справжнього відважного героя, що рятує світ.

Однак в реальності Волтер – аж ніяк не супергерой, а скоріше залякана людина, яка не може за себе постояти. Волтер Мітті навіть не уявляє, що зовсім скоро все зміниться і його мрії здійсняться чудесним чином. Життя подарує йому чудову можливість спробувати на собі роль супергероя, здатного на сміливі і неймовірні вчинки.

Маленькі жінки

Дуже вдала екранізація знаменитого американського роману Луїзи Мей Олкотт розповість вам історію про п’ятьох сестер, які не схожа одна на одну. Вони дорослішають та намагаються знайти своє місце у цьому світі.

Події у фільмі відбуваються за часів Громадянської війни у США. Головні героїні разом із своєю люблячою матір’ю чекають повернення батька з фронту, а поки що займаються самими звичайними справами дівчат із аристократичних родин кінця XIX століття – грають, ходять на бали і усі разом закохуються в сусідського хлопчика Теодора.

Через роки доля розведе сестер по різних містах і навіть країнах, а бунтівна Джо спробує записати на папері все про їхні дитячі пригоди.

Барбі

Хоч раз у житті кожен з нас бачив Барбі. Це міг бути прилавок магазину або ж у когось була власна іграшка. Цю ляльку з ідеальними параметрами тіла довгий час вважали ідеалом. Так чи так воно насправді?

В 2023 році оновлену Барбі випустила на екран кінорежисерка Грета Гервіг. Ця стрічка не про стереотипну ляльку, а про справжніх жінок. Ідеально підійде для перегляду мамі з донькою, кіно вже вийшло у кінотеатр, але подивитись можна також вдома на платформі SWEET.TV та підтримати роботу українського провайдера. Ціна за фільм – 149 гривень.

Текст підготувала стажерка Ірина Кріксон

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як Тік-Ток може бути корисний для підлітків та чому дорослим варто читати книги не за віком: погляд письменниці Світлани Вертоли

Семаковська Тетяна 14:15, 4 Серпня 2023

Світлана Вертола — українська письменниця, дівчина пише книги для підлітків, але насправді їх читають й дорослі, бо інколи хочеться побачити бодай через книгу щось хороше та світле. Світлана сама переселенка, рідне місто героїні — Іловайськ зараз окуповане. Одна з книг авторки, це «Юна. Війна», якраз розповідає про події в 2014 році, коли почалися війна.

Світлана Вертола поділилася із редакцією «Бахмут. IN.UA» своїм баченням на книги, розповіла, як зараз себе почувають українські видавництва, що є популярним на книжковому ринку, та чому Тік-Ток корисний для підлітків?

В Україні дають шлях для розвитку молодим письменникам

2023 06 19 11.39.20 e1687167678582 600x869 b7d1b

Книга «Лель». Фото: видавництво Прометей

Попри те, що в країні триває повномасштабна війна, наші видавництва намагаються не тільки забезпечувати якісними книгами та новими релізами закордонних новинок, але й дають шлях для молодих авторів. Зараз, каже Світлана Вертола, значно зріс попит на українську книгу. Сама авторка полюбляє творчість Андрія Любки, каже, що його книги допомагають легше переживати довгі мандрівки.

«Ті видавництва, які в більшості спеціалізувалися на перекладній літературі, зараз більше шансів дають саме українським авторам. Ті, хто раніше спеціалізувався на нон-фікшні, як от видавництво “Лабораторія”, чи “Віхола” зараз відкривають можливості для прози. Можна надіслати рукопис на розгляд», — говорить письменниця.

До слова, книга «Лель» авторства Світлини Вертоли вийде у видавництві «Прометей», ця новинка була написана під час повномасштабної війни. В сюжеті повісті слов’янська міфологія, нею авторка надихнулася під час життя на Хмельниччині, сюди довелося евакуюватися з Києва.

«Сестра нареченого якось принесла мені книгу про традиційні слов’янські вірування, я вже не пам’ятаю її назви, але саме там я натрапила на бога Леля. Це бог кохання, який ставиться до любові, як до гри. Він закохував у себе дівчат, а потім зникав. Такий собі пікапер, але з попередніх тисячоліть. Я почала шукати про нього більше інформації, виявилося, що його могли створити штучно об’єднавши кілька богів кохання, я вирішила трішки змінити його персонажа. Перенесла його в сучасний Київ, змусила ходити на барахолки, секонди та знайти своє кохання», — згадує Світлана Вертола.

Прочитати книгу авторка радить тим, кому хочеться трохи казки у житті, а крім того «Лель» сподобається тим, хто любить Київ, його вулички та вінтажні барахолки.

Підліткова література показує правильну рольову модель

359818102 2635934249887665 9171714623443963223 n 12261

Світлана Вертола. Фото: надане героїнею

Підліткову літературу зараз читають не лише підлітки. Як каже авторка, вона стала популярною серед покоління міленіалів, молодь якій зараз орієнтовно 25 років, вона також часто обирає саме підліткові книги.

«Я скажу, те що особисто приваблює мене. Мені наразі 25, я якраз є учасником цієї категорії. На мою думку, сучасна підліткова література показує правильну рольову модель. Наведу приклад, в одному із рукописів я описала ситуацію, коли батько родини розпочав конфлікт з дружиною, бо в нього була не попрасована сорочка. Цей приклад я взяла з власної родини, бо побутовими питаннями у нас займалася мама. Редакторка порадила мені змінити цей уривок, бо ми, як письменники маємо закладати інші ролі. Ми маємо показувати, зокрема, що ділити хатні обов’язки потрібно рівноцінно. Хлопці-підлітки можуть перейняти цю модель», — пояснює співрозмовниця.

Авторка вважає, що така, на перший погляд, маленька деталь насправді додає зовсім інші сенси в книгу. А обирають книги такого формату дорослі, щоб відпочити, або ж згадати свої перші відчуття, як от перше кохання, зрада.

Як Тік-Ток просуває читання в Україні?

Screenshot 44 7c98d

Світлана Вертола на Книжковому Арсеналі. Фото: скріншот 

Не завжди, коли ваша дитина гортає стрічку Тік-Току вона марно проводить час, як вважають батьки. Наприклад, саме завдяки книжковим відео в цій мережі українці активно діляться відгуками на книги, пояснює Світлана Вертола.

«На популярність книг впливає те, що з’явилася величезна кількість тематичних блогів в Інстаграмі, Тік-Тоці, є книжкові клуби. Вони розповідають про книги наскільки цікаво, що інтригують молодь різного віку й самому хочеться почитати.Такі хобі допомагають заземлитися, бо насправді, це якісний час, який ми проводимо для себе», — каже Світлана Вертола.

Майбутній книжковий ринок України, зокрема підліткової літератури письменниця бачить різностороннім, а ще хотіла б, щоб популяризували читання через рекламу в громадських місцях, в метро, торгових центрах. Але є й позитивні зміни, які вже можна бачити.

«Це стосується бібліотек, вони стають хабами, я бачила зали, де люди можуть почитати книгу, випити каву, погратися з дітьми, де юристи допомагали ВПО. Було б дуже добре, якби бібліотеки інтегрували в нашу освіту, робили їх такими сучасними, водили дітей на екскурсії. Але звісно, те, що ми бачимо зараз з книжковим ринком в Україні тішить, посприяла й заборона російськомовної літератури», — каже Світлана Вертола.

Що робити, якщо дитина не любить читати?

349152724 934658054256071 2722721101251900282 n a2a49

Книга письменниці. Фото: надані героїнею

Ми запитали Світлану Вертолу й про іншу проблему, на яку часто скаржаться батьки — це коли діти не люблять читати. Тут важливо діяти ненав’язливо, каже авторка й своїм прикладом показувати підлітку любов до книги. Гарним варіантом буде відвідати книжкові ярмарки та фестивалі. Останнім часом дітям цікаво не тільки бачити книгу, але і її автора.

«Люди дуже дивуються, коли бачать живих письменників. Важливо показати, це живе середовище. Я часто відвідую книжкові фестивалі й бачу цей захват, коли людина бачить перед собою письменника, хоче поспілкуватися», — каже Світлана Вертола.

Письменниця радить відвідувати Книжковий Арсенал, а з останніх актуальних подій планується KyivBookFest. Він пройде в столиці з 8 по 10 вересня. На заході планують презентацію книги «Юна. Війна», ухил буде на життя Іловайську.

Книжка може стати дорогою до адаптації дитини ВПО

Читання можна розглядати як своєрідну психологічну допомогу для підлітків, каже авторка. Світлана сама має двічі досвід внутрішнього переміщення, раніше вона жила в Іловайську, потім переїхала до Бучі.

«Я закінчувала школу в новому місті, наш будинок був зруйнований, це був дуже важкий виклик для мене, освоїтися на новому місці нелегко. Пам’ятаю, що мені допомогли книги, вони відволікають тебе, інколи навіть допомагають знаходити рішення», — пояснює письменниця.

Для тих дітей, які зараз переживають вимушене переміщення авторка радить почитати її книгу «Юна. Війна», вона якраз описує початок війни в Іловайську 2014 року. В сюжеті закохані підлітки Юна та Рома, хлопець залишається в окупації, а Юна їде до Києва, війна розлучає пару й ставить багато важких викликів. Ця книга опинилася у списку премії Львова – міста літератури 2023.

«Я отримувала вже багато відгуків по цій книзі саме від дітей, які пережили внутрішнє переміщення. Вона до певної міри терапевтична, бо дозволяє зрозуміти, що ти не сам. Потрібно знаходити в собі сили пережити це все, зберегти здоров’я, як фізичне, так й ментальне», — говорить Світлана Вертола.

Письменниця радить батькам заглянути на портал «БараБука», тут є багато порад, як правильно говорити з дітьми про війну, й великий вибір книг на цю тему.

Вам буде цікаво:

Фото: «Бахмут. IN.UA»

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Декретні виплати для непрацюючих у 2024 році: як правильно їх оформити

Декретна допомога від держави — особливий вид підтримки для майбутньої матері, яку можуть отримувати всі громадяни, незалежно від наявності офіційного працевлаштування.  Детальніше про те, які […]

16:00, 25.11.2024 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Європу: куди саме

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”. Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в […]

13:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Новий “Аватар”, “Капітан Америка” та перезапуск “Супермена”: п’ять фільмів, прем’єра яких запланована на 2025 рік

2025 рік обіцяє багато прем’єр, які здатні зібрати мільйони глядачів у кінотеатрах. Серед них фільми із захопливих трилогій, продовження вже відомих частин кіновсесвітів та навіть […]

10:00, 24.11.2024 Скопіч Дмитро

Живий сніговик та квиток на концерт: найкращі прем’єри 2024-2025 для святкового настрою

2025 рік обіцяє стати чарівним і незабутнім для всіх, хто цінує атмосферу свят. Цього року Новий рік і Різдво принесуть не лише традиційні сімейні вечері […]

16:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро