Дослідження Сходу: режисер фільму “Євродонбас” запрошує на презентацію

Семаковська Тетяна 11:20, 8 Січня 2024
Анонс презентації Корнія Грицюка / Facebook

Українців, які цікавляться індустріалізацією міст Сходу, запрошують на презентацію “Європейська індустріальна спадщина на Сході України”. Її автор, український кінорежисер і сценарист Корній Грицюк разом з командою фонду Ізоляція. Захід відбудеться онлайн 11 січня о 19:00.

Про це повідомляє платформа Ізоляція.

Індустріалізація Сходу

Корній Грицюк — український кінорежисер та один із творців фільму “Євродонбас”. Сценарист разом з командою фонду представлять сайт, який буде присвячений індустріальній історії міст східної частини України. Також на платформі можна буде дізнатися, що з об’єктами спадщини зараз.

Індустріальна історія України тісно пов’язана з історію розвитку підприємств та технологій країн старої Європи. В ХІХ столітті Донбас був центром державних та незалежних інвестицій західних країн: підприємці, інженери та робітники з різних країн їхали в цей регіон в пошуках роботи, можливості для розбудови нових підприємств та впровадження найновіших технологій,

пишуть організатори заходу // про подію

В Ізоляції зазначають, що в часи радянської окупації ця історія приховувалась, і увагу офіційної науки та пропаганди було сфокусовано на радянських досягненнях індустріалізації. Коли Україна повернула собі незалежність, то з’явилась і можливість відновити пам’ять про тісні зв’язки регіону з:

  • Великою Британією;
  • Бельгією;
  • Німеччиною;
  • Францією.

Після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну у 2022 році більшість історичних пам’яток, які залишили пам’ять про ці часи, було зруйновано, і тепер спогад про них залишилась лише в архівах.

Сайт “Європейська індустріальна спадщина на Сході України” розповість про дослідження історії Донецька, Маріуполя, Лисичанська та Нью-Йорка через історію європейських індустріальних підприємств.

Як відвідати подію?

Щоб зареєструватися на подію, перейдіть за посиланням. Зверніть увагу, що реєстрація обов’язкова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європейці вийдуть на демонстрації проти обстрілів України

Микола Ситник 11:40, 7 Січня 2024
Мітинг на підтримку України
Протест проти загарбницької війни рф / фото EPA-EFE, Jakub Kaczmarczyk

У відповідь на посилення російською федерацією масованих обстрілів України в країнах ЄС планують провести мітинги. До акцій протесту закликають доєднатися всіх охочих, зокрема біженців.

Про це повідомляє DTF Magazine, журнал про індустрії та бренди, культуру та стиль життя.

Більше зброї для оборони та захисту України

За даними don’t Take Fake, мітинги пройдуть у Німеччині, Португалії, Іспанії, Швеції та Польщі. Серед вимог демонстрантів:

  • надання Україні зброї для оборони та захисту цивільного населення; 
  • схвалення використання заморожених російських активів для допомоги Україні;
  • ізоляція російських дипломатів. 

“Їхня брехня підживлює цю війну”, — зазначає спільнота Euromaidan Warszawa.

Афіша мітингів
Дати та міста, де відбудуться демонстрації / фото DTF Magazine

Ракетні обстріли України

За останній тиждень росія здійснила 2 великих масованих обстріли українських міст і щодня продовжує атакувати їх дронами та ракетами. 

Унаслідок атаки 29 грудня по 18 населених пунктах загинули 55 людей і понад 170 постраждали. Для Києва це був найсмертоносніший обстріл за весь час повномасштабної війни, який забрав життя 32 людей. За даними Повітряних Сил Збройних Сил України, того дня сили ППО знищили 114 зі 158 повітряних цілей, випущених росією. 

Під час обстрілу 2 січня 2024 року Києва та Харкова, станом на 20:00 того ж дня, загинули 5 людей, ще 130 постраждали. 2 січня росія атакувала територію України, зокрема Київ, Харків та Запоріжжя, балістичними та крилатими ракетами, а також дронами. ППО України знищила 72 повітряні цілі: 10 аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал”, 59 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та 3 крилаті ракети “Калібр”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Ізоляція” — як живе та чим зараз займається культурна платформа, заснована на Донеччині

Семаковська Тетяна 16:35, 15 Лютого 2023

194204413 4355128037853848 7548260704971527872 n d89e4Культурна платформа “Ізоляція” була заснована ще в 2010 році в Донецьку на території колишнього заводу ізоляційних матеріалів, якому фонд, власне, й завдячує своїм ім’ям. Вперше “Ізоляції” довелося залишити Донецьк у 2014 році, коли бойовики так званої ДНР окупували завод, тоді платформа перебралася до Києва, потім облаштуватися в Соледарі. Вже в 2022 році перед Ізоляцією постали нові завдання, тепер основна увага Фонду — це допомога людям. Про те як працює “Ізоляція” зараз, чому команда вирішила створити резиденцію саме в Соледарі та про допомогу Бахмуту — редакції розповіла кураторка Фонду Катерина Філюк.

Актуальні задачі культурної інституції

Через повномасштабне російське вторгнення напрямки роботи “Ізоляції” дещо змінилися, замість мистецької діяльності на заміну прийшла волонтерська. Останній рік “Ізоляція” займається допомогою ВПО. Втім, встигає й здійснювати підтримку митців, професіоналів культури та мистецтва в Україні та за кордоном. “Ізоляція” бере активну участь у культурній дипломатії та відстоюванню потреб української громади в міжнародних культурно-політичних інституціях.

photo 2023 02 15 12 14 22 2cc9d

Кураторка Фонду Катерина Філюк. Фото: особистий архів героїні

“Ізоляція отримала Європейський грант і наразі займається мікрогрантінгом і дистриб’юцією цих коштів, які допомогають митцям та організаціям, що сприяють ВПО адаптуватися до нових умов життя. Але окрім цього, є й інші проєкти, які виконуються. Це, наприклад, резиденція, яка мала б відбутися в Соледарській громаді, але зараз вона у Великій Британії, оскільки це спільний проєкт з британською організацією. Першочергово, було заплановано, що це буде резиденція британських митців у Соледарській громаді”, — пояснює пані Катерина.

Тепер українські митці працюють у британській резиденції.

Культурна резиденція в Соледарі

201596177 4401003023266349 4004561180673029241 n 2e699

Приміщення “Ізоляції” в Соледарі. Фото: Фейсбук

У Соледарі філія “Ізоляція” з’явилася в 2019 році, це рішення було абсолютно виваженим. Перед тим, як відкривати резиденцію у Соледарі, команда Фонду близько року проводила власне дослідження місцевості, спілкувалась з місцевими мешканцями, намагалася більше дізнатися про історію, розповідає кураторка Фонду:

“Попри те, що ми працювали в Києві — це все одно було своєрідною діяльністю у вигнанні. Столицю ми ніколи не розглядали, як постійне місце локації. Вже згодом ми зрозуміли, що Київська культурна екосистема досить насичена, в ній багато цікавих гравців, й наша роль буде більш важливою не в Києві, а у маленькому місті, ми вирішили, що це буде саме Соледар. Ми розуміли ризики, на той час, це було близько 15 км від лінії фронту, але наша місія там була важливіша”.

Вся команда вірила в краще й вирішила заснувати в місті осередок, де могли б працювати локальні митці.  Загалом, це був мікс різних людей, пригадує пані Катерина. Більшу частину команди складали соледарці, також працювало декілька людей з Києва, зараз всі працюють з різних куточків планети.

“Звісно, що в окупованому Соледарі вже ніхто не залишився. Частина команди зараз на Заході України, частина в столиці, директорка фонду опинилася у Франції”, — розповідає Катерина Філюк.

Команда “Ізоляції” активно допомагала людям Бахмуту та Соледару, які залишилися в цих містах. Переважно, це було закриття базових потреб, таких як ліки чи їжа.

Реконструкція Будинку культури: проєкти перед Великою війною

328688956 507179318220058 750412438990045934 n 90be8

Зруйнований офіс “Ізоляції” в Соледарі. Фото: пропагандистські канали

Напередодні російського повномасштабного наступу було чимало тривожних новин, Катерина Філюк згадала про те, як команда “Ізоляції” працювала за декілька днів до вторгнення росії.

“Ми були оптимістично налаштовані, подали заявку на великий Європейський грант, який допоміг б виконати реконструкцію Будинку культури в Соледарі. Подалися на грант ми влітку, і якраз в лютому місяці отримали всі фінальні підтвердження та підписали контакт. Програма відновлення будівлі мала тривати три роки, тож ми були налаштовані працювати. Звісно, що ніхто не очікував таких трагічних подій. Коли почалося повномасштабне вторгнення всі допомагали один одному, люди швидко виїхали”, — пригадує Катерина Філюк.

Мисткиня додає, що завдяки діяльності “Ізоляції” було багато допомоги, як митцям, які там працювали так і самій команді та культурній інституції. 

“У нас було багато планів щодо мистецьких резиденцій у Соледарі та у Соледарській громаді, бо це, власне, те, що ми робили. Судячи з відгуків митців, які просто закохалися в це місто — ми розуміли, що має сенс робити ці резиденції, запрошувати міжнародних діячів і розвивати далі цю ідею. Самі місцеві теж цікавилися нами. Звісно, що у нас є мрія повернутися в Соледар та продовжувати працювати”, — резюмує Катерина Філюк.

Фото: Фейсбук, IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives.

Читайте також: “Шансону й російських новин не було”: як починало працювати “Вільне Радіо”

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]