Вступ України в ЄС: лідери Євросоюзу вирішили розпочати перемовини

Ганна Бокова 20:10, 14 Грудня 2023

Президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив про початок перемовин про вступ України до Європейського союзу.

Початок перемовин про України в ЄС

У кулуарах зали джерела повідомляли ще за годину до офіційного рішення, що шанси в України високі. Шарль Мішель під час спілкування з журналістами прокоментував рішення, передає журналістка Бахмут IN.UA з Брюсселя.

Це дуже важливе рішення. Важливо, що ніхто не був проти

Шарль Мішель // Голова Європейської Ради

“Європейська Рада вирішила розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою. ЄС надав Грузії статус кандидата. І ЄС розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто необхідного рівня відповідності критеріям членства і запросив комісію доповідати до березня з метою прийняття такого рішення”, — повідомив Шарль Мішель.

Шарль Мішель / фото пресслужба Ради ЄС

Наступним етапом виконавчий орган ЄС розпочне процес підготовки вступу, який включає створення планів і перевірку рівня відповідності українського законодавства європейському, включно з моніторингом майбутніх реформ.

Етап перемовин може бути тривалим і зайняти кілька років, адже шлях до членства складний. До того ж будь-які рішення про розширення ЄС мають одностайно схвалити всі 27 членів блоку, зокрема Угорщина. До слова, прем’єр-міністр Віктор Орбан вже прокоментував історичне рішення щодо України: “

Етап перемовин може бути тривалим і зайняти кілька років, адже шлях до членства складний. До того ж будь-які рішення про розширення ЄС мають одностайно схвалити всі 27 членів блоку, зокрема Угорщина.

До слова, скандальний прем’єр-міністр Віктор Орбан вже прокоментував історичне рішення щодо України:

Початок переговорів про вступ з Україною – це погане рішення. Угорщина не брала участі в ухваленні цього рішення.

Віктор Орбан // Прем’єр-міністр Угорщини

Примітка. Останньою країною, яка приєдналася до блоку, була Хорватія. Її заявку розглядали протягом 10 років, а у 2013 році офіційно прийняли в ЄС.

Зеленський відреагував на рішення

Президент України Володимир Зеленський відреагував на рішення про початок перемовин у своєму Twitter.

“Перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює. Рішення про відкриття переговорів про вступ України та Молдови до ЄС. Я дякую всім, хто працював заради цього рішення, дякую всім, хто допомагав. Вітаю кожного українця й українку. Вітаю і всю Молдову, і тебе, Має, особисто. Історію творять ті, хто не втомлюється боротися за свободу”, — написав Президент.

Читати також:

Карітас у Краматорську: як отримати грошову допомогу

Семаковська Тетяна 18:00, 22 Липня 2024
Містяни, які отримали допомогу / фото Карітас Краматорськ

Мешканці міста Краматорськ можуть отримати грошову допомогу в межах проєкту “Підтримка та забезпечення базових потреб осіб, що постраждали від війни, у зоні 0-50 км від лінії зіткнення на Півдні та Сході України”. Наразі краматорці вже отримали 21,9 мільйона гривень, зокрема 1 401 особа отримала медичну допомогу на суму понад 9 мільйонів гривень.

Краматорськ допомога

Якщо вам необхідна допомога, детальні умови отримання фінансової підтримки можна дізнатися за телефоном гарячої лінії Карітас Україна 0 800 33 6734 з 9:30 до 16:30 в робочі дні.

Команда проєкту консультує, дистанційно реєструє і надає фінансову допомогу найбільш потребуючим мешканцям населених пунктів чисельністю до 5 000 осіб Краматорського та Бахмутського районів Донецької області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки витратило за червень КП “Бахмут-Вода”

Семаковська Тетяна 17:01, 22 Липня 2024
Номінали купюри у розмірі 1000 гривень / фото НБУ

Комунальне підприємство “Бахмут-Вода” за червень 2024 року витратило понад 162 тисячі гривень.

Про це свідчать дані Прозорро.

Бахмут-Вода

У червні 2024 року “Бахмут-Вода” оголосило кілька тендерів на порталі Прозорро, загальна сума понад 162 тисячі гривень. Зокрема, це:

  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на 21 тисячу гривень;
  • електричні акумулятори 2 одиниці на близько 15 тисяч гривень;
  • запасні частини до вантажних транспортних засобів, фургонів та легкових автомобілів на близько 15 тисяч гривень;
  • газове паливо (740 літрів) на близько 19 тисяч гривень;
  • нафта і дистиляти на близько 75 тисяч гривень;
  • автомобільні шини на близько 15 тисяч гривень.

Усі вище перелічені товари мають доставити у місто Дніпро. Нагадаємо, що у межах Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень.

Додамо, що станом на листопад 2023 року керівником КП “Бахмут-Вода” був Роман Спічкін, він вже кілька років працює на цій посаді. За 2022 рік директор отримав понад 947 тисяч гривень заробітної плати, а за 2023 рік близько 932 тисяч гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Палац Культури в Бахмуті

Відбудова Бахмута не в Бахмуті: чи можливо це?

Територія Бахмута зруйнована, тут не працює жоден об’єкт критичної інфраструктури, крім того, сама територія міста потенційно є замінованою. На розмінування тільки міської території закладають приблизно […]

Жозеп Боррель

“Відбудова України буде”: Боррель розповів про пріоритети

У найближчі години члени країн ЄС працюватимуть над ухваленням історичного рішення —початком перемовин про вступ України до ЄС. У кулуарах Європарламенту журналістам говорять, що шанси […]

10:50, 14.12.2023 Микола Ситник

Бахмутська міськрада анонсувала першочерговий план відновлення міста

Бахмутська міська військова адміністрація вже працює над питаннями щодо відновлення м. Бахмут та території громади після завершення активних бойових дій. Експерти з урбаністики вже почали […]